Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dominator nie odpala...
Autor Wiadomość
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-06-25, 19:29   

Burudurla, Wiem, że to nie profesjonalnie i powinno się to robić dopiero gdy wszystko inne zawiedzie ale odpowiedź na Twoje pytanie jest w service manual rozdział 20-1 20-2, Jest tam dokładnie rozrysowane jaka różnica jest pomiędzy rocznikiem 88 a 89... co do podłączenia modułów na 5 i 6 pinów.

http://hondadominator.pl/...g%20Diagram.pdf

Musisz po schematach prześledzić instalację, bo jeżeli nowy moduł nie działa podłączony zgodnie ze schematem, a na dodatek u kolegi działa poprawnie to nie ma siły coś jest luźne, urwane lub przepalone...
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 19:34   

adziad napisał/a:
Burudurla, Wiem, że to nie profesjonalnie i powinno się to robić dopiero gdy wszystko inne zawiedzie ale odpowiedź na Twoje pytanie jest w service manual rozdział 20-1 20-2, Jest tam dokładnie rozrysowane jaka różnica jest pomiędzy rocznikiem 88 a 89... co do podłączenia modułów na 5 i 6 pinów.

http://hondadominator.pl/...g%20Diagram.pdf

Musisz po schematach prześledzić instalację, bo jeżeli nowy moduł nie działa podłączony zgodnie ze schematem, a na dodatek u kolegi działa poprawnie to nie ma siły coś jest luźne, urwane lub przepalone...

mogł byś mi bardziej to przybliżyć swoimi słowami, bo niestety nie moge rozkminić tego bo słaba jakoś i byłbym ci wdzieczny bardzo jak byś wytłumaczył mi własnymi słowami..., czyli ten moduł nowy bedzie tylko do sprzedania i nic nie beda mógł z nim zrobic?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-06-25, 20:05   

Burudurla, Znalazłem jeszcze jeden schemat lepszej jakości ale po niemiecku http://www.hondadominator.de/textpic/pic_1_2_3.jpg

Masz rozrysowane kolory i widzisz gdzie co powinno być podpięte. Musisz to sprawdzić sam, przewód po przewodzie czy z modułu idzie przewód na:

cewkę WN
impulsator
masę
starter
zapłon
nóżkę boczną (chyba że cdi to model bez nóżki bo takie też gdzieś już widziałem)

Czy switch zapłonu, nóżki bocznej w ogóle działa, ewentualnie zmostkować.





Nie wiem jak bardziej pomóc;]

Po kolorach i jedziesz, mozolna robota...

edit:

Daj jeszcze link do aukcji z tym modułem
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 04:15   

no cóż bedę musiał krok po kroku jechać po schemacie, prosze tu link http://www.ebay.pl/itm/36...K%3AMEBIDX%3AIT
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-06-26, 05:21   

Burudurla, w opisie aukcji jest info, że to wersja pod czujnik nóżki bocznej. Czyli formalnie powinno być 6 przewodów.

Ale nie pamiętam czy czujnik zwiera pin do masy czy na 12v. Może ktoś z forumowiczów pamięta...

Edit:

Mam schemat od xr650l do której też jest ten moduł, to powinno wyjaśnić wszystkie wątpliwości jak podłączyć

 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 08:04   

To wychodzi na to ze ten nowy modul powinien miec podlaczona mase tam gdzie w starym jest zaslepione oczko, poniewaz nie mam czujnika stopki, to czyli tam gdzie sa dwa piny powinnlo wchodzic plus i minus, moze cos sie stac jak polacze odwrotnie? Tam gdzie plus minus a gdzie minus plus?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-06-26, 09:14   

Burudurla, ze schematu wychodzi dokładnie tak jak piszesz. Staraj się nie pomylić:)

http://hondadominator.pl/...er=asc&start=15

Dla potwierdzenia w tym temacie tezla podaje po numerach pinów rozrysowaną wtyczkę od modułu...
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 13:38   

Odrazu jak moduł mi kolega odda, odrazu sprawdzę i napisze tu, jak zadziała to normalnie chyba ci piwo przysle pocztą;)
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-27, 21:06   

Podłączyłem plus i minus do modułu, świece przyłozyłem do cylindra i iskry brak, i to rozrusznikiem i to kopka, nie wiem co juz robic:( pomocy panowie
 
     
Domin0
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-28, 18:20   

a mierzyłeś impulsator?
i ponawiam pytanie,czy sama cewka daje iskrę?
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-28, 18:53   

nie patrzałem, a jak sprawdzic sama cewke czy daje iskre?
 
     
Domin0
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-28, 19:43   

pisałem już wyżej ;-) odepnij moduł, w kostce do modułu jest bodajże czarno żółty przewód ,posmyraj go plusem (dotykasz i puszczasz) w momencie jak puszczasz powinna przeskoczyć iskra na świecy ,którą powinieneś oprzeć o głowicę,lub inną masę
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 14:11   

Domin0 napisał/a:
pisałem już wyżej ;-) odepnij moduł, w kostce do modułu jest bodajże czarno żółty przewód ,posmyraj go plusem (dotykasz i puszczasz) w momencie jak puszczasz powinna przeskoczyć iskra na świecy ,którą powinieneś oprzeć o głowicę,lub inną masę
zrobilem tak i nic sie nie pokazało tylko bezpiecznik wywalilo
 
     
Domin0
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-29, 14:47   

Sprawdziłem u siebie,dałem 5 A bezpiecznik i nie wywala,a iskrą konia by zabić można,odepnij czarno/żółty od cewki i sprawdź czy przewód między cewką a modułem nie ma zwarcia do masy,ewentualnie cewka na krótko do aku (ale to już na własne ryzyko,ja tu nic nie pisałem :mrgreen: ) tylko jak możesz ,to sprawdź to żarówką(miernik jest be w takich sytuacjach)
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-02, 17:25   

Oddałem motocykl do mechanika, mam nadzieje ze to nic powaznego, napisze co i jak po wszystkim.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12