Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dominator nie odpala...
Autor Wiadomość
Burudurla
[Usunięty]

  Wysłany: 2015-06-22, 21:00   Dominator nie odpala...

Witam, zakupiłem ostatnio nowy moduł na ebayu http://www.ebay.pl/itm/36...84.m1497.l2649, i podlączylem go dzis i nic.. dominator jak nie pali tak nie palil... sprawdzalem napiecie dochodzi do modułu i wychodzi z 3 pinów, i w fajce jest 12,4v, prosze o jakieś sugestie czy pozmieniać przewody ktore wychodza z modułu ? czy cos innego sprawdzić? no nie mam siły i licze na jakies odpowiedzi i pozdrawiam...
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-06-22, 21:13   

Musisz się spotkać z jakimś dominatorem i pozaglądać albo prześledzić instalację w/g schematu .
Albo dla pewności komuś do sprawnego domina zapodać na początek swój moduł. Masz chłopie zagwozdkę. Prędzej to chodziło?
 
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-22, 21:16   

wojtekk napisał/a:
Musisz się spotkać z jakimś dominatorem i pozaglądać albo prześledzić instalację w/g schematu .
Albo dla pewności komuś do sprawnego domina zapodać na początek swój moduł. Masz chłopie zagwozdkę. Prędzej to chodziło?

tak wczesniej chodził... głowa juz mi pęka i nie wiem co robic
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-06-22, 21:16   

Burudurla, Najprościej i najrozsądniej jest dać komuś ten moduł aby zamontował w swoim domi i sprawdził. Bo tak naprawdę bez oscyloskopu nie jesteś w stanie sprawdzić modułu sam.
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-22, 21:19   

to jest możliwości ze ten moduł nie pasuje?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-06-22, 21:32   

Burudurla, Zawsze jest możliwość, że trafił się wadliwy, musisz mieć pewność. zanim zaczniesz rozgrzebywać instalację. Trzeba po kolei wykluczać a nie wszystko na raz rozbabrać, bo potem ciężko dojść do czegokolwiek;]

bo po numerach: Shindegen Nummer
MN9 / CI554 / CI554A się zgadza
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-23, 05:23   

bo rocznik hondy nie ma tu raczej znaczenia jak mam z 89 roku? Rd02, dzis rozkręce swiece i zobacze czy iskra jest, bo jesli w fajce jest napiecie?, czyli obwód sie zamyka i na świecy powinło być iskra o ile sie nie myle, to chodziaż by on załapał czy cos dał jakiś znak a on wogole jak by umarł ; (
 
     
red_eyed_rider
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-23, 16:07   

Równie dobrze może być padnięta świeca. Skąd wiesz ,że winien był moduł?
 
     
Domin0
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-23, 16:54   

A cewka sprawdzona ? :-P
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-23, 20:30   

sprawdziłem i brak iskry;/. napiecie pojawia sie na fajce jak wezmę miernikiem do fajki i plusa akumulatora, ale to chyba omijam cala instalacje normalnie tyle kombinowałem że mi głowa pęka i nie wiem co robić// no i znalazlem jeden upalony przewód zielony w kostce ale nawet połączenie jego nie dało nic, tak szczerze to byłem pewien ze to moduł bo kolega sprawdzajac go zrobil miernikiem zwarcie, a przed tym odpalał dobrze..., bezpieczniki sprawdzałem i juz nie wiem nie wiem co jest grane
 
     
Domin0
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-23, 22:35   

jednej rzeczy nie kumam ,skoro sprawdziłeś cewkę i brak jest iskry,to w czym jest problem ?
a sprawdzałeś cewkę zadając + na czarno/żółty czy tylko miernikiem(ja to wkładam świece do fajki opieram o głowicę i smyram kabelkiem po zasilaniu cewki (odpiętej od modułu)zielony pod cewką powinien mieć dobrą masę,sprawdź żarówką bo miernik to głupoty często pokazuje) ;-)
http://hondadominator.pl/download.php?id=2920
Ostatnio zmieniony przez Domin0 2015-06-23, 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-06-23, 23:04   

Burudurla, nie lepiej było komuś wsadzić swój moduł? Za to teraz masz do śmierci nowy :mrgreen:
 
 
     
red_eyed_rider
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-24, 05:15   

Ja chętnie odkupie stary :D
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 19:01   

Właśnie dałem oby dwa moduły koledze co ma też dominatora i czekam na info, jesli będa dobre oby dwa to pierwsza osoba ktora sie odezwie tutaj to sprzedam jej ;D
 
     
Burudurla
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 20:13   

Na nowym odpalil kolegi dominator a na starym nie, czyli stary jest nie sprawny a nowy jest sprawny moj nadal nie odpala, nastepny problem panowie jest taki ze na starym module, i nowym jest 6 pinów moj kolega w dominatorze ma podlączone 2 przewody do dwóch pinów a ja miałem podlączony tylko jeden przewód + do starego modulu i chodzil i oryginalnie mialem zasłoniete oczko w 2 pinie, teraz prosze was o pomoc co i jak, czy poprostu w nowym module wchodzi plus i minus na dole do pinów a w starym wchodził tylko plus a mase pobierał z wyjscia?,bo po rozebraniu starego modulu z gumy na tych dwóch pinach jeden był wogole tak zrobiony ze był wbity w płytke i koniec nigdzie dalej na tyrystorki, diody nie szedl tylko był w martwym punkcie ;d
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13