Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Malowanie
Autor Wiadomość
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-08, 13:51   Malowanie

moja honda byla czerwona lecz zamazyl mi sie czarny kolor motoru a ,ze mialem w garazu puszke czarnego podkladu antykorozyjnego do metali to zmatowilem plastiki papierem wodnym,odtluscilem rozpuszczalnikiem i zabralem sie do malowania za pomoca pistoletu i sprezarki.
Chyba pistolet byl zle ustawiony bo malowanie wyszlo mi dosc chropowato.Po wyschniecu znow zeszlifowalem troche papierem sciernym i znow przetarlem rozpuszczalnikiem i polozylem jeszcze jedna warstwe podkladu.licho mi to wyszlo i ten czarny kolor nie bardzo chce sie trzymac i odpada.
Doradzcie mi co mam teraz zrobic ? chce pomalowac motor na czarno tzn plastiki i bak
 
     
TomekC
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-08, 14:02   

pytanie , jakim rozpuszczalnikiem odtłuszczałeś ? bo jak ftalowym to zatłuściłeś
hahahhah żeś sobie narobił roboty tym podkładem , teraz to trzeba bedzie wszystko usunac i zrobic w normalny sposób , kupic lakier , podkład i jeszcze jeden podklad do malowania plastiku , czyli
usunąć tą czarne coś , w miejsca przecierek do żywego plastiku dać podkład do malowania plastiku , potem na całość podkład akrylowy i na końcu lakier , wtedy będzie się to trzymać
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-08, 16:49   

wytlumacz mi po kolei prosze. czyli tak :
scieram wszystko papierem sciernym do oryginalnego lakieru ,pozniej wodnym matowie,nastepnie klade podklad do plastiku , czekam az wyschnie i nie uzywajac papieru wodnego ,przecieram tylko rozpuszczalnikiem przed polozeniem podkladu akrylowego ,pozniej po polozeniu podkladu akrylowego i wyschnieciu matowie papierkiem wodnym i przecieram znow rozpuszczalnikiem i klade lakier tak ? tak wlasnie mam zrobic ?
 
     
TomekC
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-08, 17:36   

prawie tak jak napisałeś
1 . usuwasz ta czarna farbę papierem ściernym , nie za grubym aby nie narobić głębokich rys , powiedzmy gradacja 120 , 150
2. matujesz całość papierem wodnym gradacji 400
3. odtłuszczasz zmywaczem silikonowym bądź benzyna ekstrakcyjną
4. podkład na plastik nakładasz tylko w te miejsca gdzie zeszlifowałeś cały lakier i jest sam goły plastik
5. jak podkład do plastiku wyschnie czyli po jakiś 15 minutach to nic z nim nie rób tylko nałóż podkład akrylowy powiedzmy dwie pełne warstwy
6. jak podkład trochę przeschnie , czyli jak będzie się dało dotknąć paluchem i nie pobrudzi to wtedy dobrze jest napylić lakierem ze spreja o kontrastującym kolorze , czyli jak podkład szary to sprej czarny , ciężko to wytłumaczyć ale chodzi o takie nałożenie tego czarnego żeby to nie była warstwa lakieru tylko było widać poszczególne kropki tego czarnego lakieru , po prostu szybko machasz przy nakładaniu
7. dnia następnego po całkowitym utwardzeniu podkładu akrylowego matujesz papierem ściernym wodnym gradacji 800 , i tu właśnie bardzo przydaje się owo napylenie , znikają te czarne kropeczki to element dokładnie zmatowiony , pamiętaj ze najpierw matujesz powierzchnie a krawędzie na końcu
8. zostaje tylko już wszystko umyć sama wodą , poczekać aż wyschnie , odtłuścić i nakładać lakier
https://www.youtube.com/watch?v=Cy07Snt3MUA
na tym filmiku widać o co chodzi z napyleniem , znika czarne to podkład zmatowiony
 
     
red_eyed_rider
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-08, 18:19   

Łatwiej będzie użyć pudru dla kontrastu :)
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-08, 19:06   

ok dzieki ,zrobie wedlug tej instrukcji.a z bakiem metalowym zrobic podobnie tylko nie dawac podkladu do plastiku tak ?
 
     
TomekC
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-08, 19:21   

ja32 napisał/a:
ok dzieki ,zrobie wedlug tej instrukcji.a z bakiem metalowym zrobic podobnie tylko nie dawac podkladu do plastiku tak ?

dokładnie tak , bez podkładu na plastik
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-08, 20:19   

dzieki za pomoc ,jak pomaluje to wstawie foty
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-09, 17:06   

a tak pi razy drzwi jaki bedzie koszt tych materialow wszystkich ??
 
     
TomekC
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-09, 18:46   

dawno nie kupowałem tych materiałów ale wydaje mi się ze tak 150 - 200 powinno starczyć
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 18:12   

a czy lepiej ,zebym kupil materialy w sprayu czy lepiej kupic puszki i sprezarka malowac ?
a na koniec nie powinienem jeszcze lakierem bezbarwnym psiknac ?
 
     
TomekC
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-10, 18:32   

lepiej materiałami z puszki , te ze spreja to do małych rzeczy się nadają tylko , powiedz w mieszalni lakierów zeby dali zwykły akryl taki na który nie trzeba bezbarwnego
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-17, 14:19   

We wtorek zabieram sie za robote ale jeszcze jwdna rzecz mnue zastanawia.czy od spodu tez zrywac wsio i malowac czy zostawic i nieruszac od srodka jak myslita ?
 
     
TomekC
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-17, 17:36   

a po co tam cokolwiek ruszać , pomalować tylko z zewnątrz i będzie ok a i tak jak bedziesz malował krawędzie to tam się samo napyli ;-)
 
     
Macior
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-18, 12:01   

ok jutro biore sie do roboty
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12