Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
AMORTYZATOR - zużyty, uszkodzony / regeneracja.
Autor Wiadomość
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2012-10-09, 22:57   

MaciekTOS napisał/a:
Mam taki patent na tylny amortyzator , nie wiem czy u mnie wina amora czy sprężyny jak jak siadam na motor to siada razem ze mną tylne zawieszenie nie nie , nie ważę 150 kilo :-P ważę 66 :-) wypatrzyłem ze w samochodach zakładają na tylne sprężyny gumę nie wiem podwyższającą , usztywniającą coś w ten deseń , znalazłem w motoryzacyjnym pasującą idealnie w amotyzator Dominatora koszt 4,80 zł , założę zatrytkuję zobaczymy jak to będzie :-)

Macku i jak z tą gumą się je 1/4 dziło? U mnie jak siadzie cięższy pasażer, to zdarza się że tył dobije na dziurach :-/ Przez zimę poszukam regeneracji sprężyn w moim regionie a teraz jeszcze można pośmigać.
 
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-10, 10:38   

Myślałem że to coś da szczerze mówiąc , założona mam jedną może jak by założył 2 czy 3 na większej długości spręzyny to coś by usztywniło - Ogólnie szkoda zachodu ;-) Lepiej zregenerować ktoś na forum robił taki zabieg i też bym chciał za jakiś czas z tym coś zrobić , no i ostateczność kupic amora
 
     
piesy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-29, 21:07   

Mam pytanie. Po zdjęciu sprężyny jak ścisnę amortyzator (bardzo ciężko idzie) to tłoczysko samo póżniej wychodzi. Czy tak powinno być czy po prostu już jest pusty i tworzy sie poduszka powietrzna? Od kiedy mam ten motocykl nie zauważyłem wycieku oleju i amor jest suchy. Piszecie o limitach serwisowych. Jak to można w prosty sposób sprawdzić?
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2012-10-29, 21:43   

na tym właśnie polega amortyzacja , tłumi ruch sprężyny spowalniając jej odbicie i w jedną jak i w drugą stronę
 
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2012-10-30, 01:12   

piesy napisał/a:
Mam pytanie. Po zdjęciu sprężyny jak ścisnę amortyzator (bardzo ciężko idzie) to tłoczysko samo póżniej wychodzi. Czy tak powinno być czy po prostu już jest pusty i tworzy sie poduszka powietrzna? Od kiedy mam ten motocykl nie zauważyłem wycieku oleju i amor jest suchy. Piszecie o limitach serwisowych. Jak to można w prosty sposób sprawdzić?


Przechwytywanie.PNG
Plik ściągnięto 202 raz(y) 162,67 KB

 
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-26, 17:45   

Swego czasu równiez reanimowałem tylny amorek, a zorobilem to tak ze w odpowiednim miejscu wywiercilem małą dziurke wlałem olej i spawka migomatem :) dwa sezony oblatałem.
 
     
Lukasz369ns
[Usunięty]

  Wysłany: 2013-06-18, 12:39   do saclenia z uszkodzeniami amoraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Siema,

Wylał mi się tylni amortyzator przy je 1/4 dzie w 2 os., czy jak nawiercę dziurke - wleje olej - zaspawam to będzie jeszcze działał ? Czy raczej uszczelniacze już będą puszczać ?

Z jakiego innego motoru bez przeróbek podejdzie amortyzator ?
A z jakiego innego motoru podejdzie z małymi przeróbkami amortyzator ?

Dzieki za pomoc.

Pozdro






Posty od 18-06-2013; 14:39 do 18-06-2013; 17:50 dodane do tematu poprzez scalenie - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-06-18, 15:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Agathocles 
ZIELARZ POLSKI


Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 222
Skąd: Gorzyce/Nürnberg
Wysłany: 2013-06-18, 13:05   Re: Tylni amortyzator - pomocy

Lukasz369ns napisał/a:
czy jak nawiercę dziurke - wleje olej - zaspawam to będzie jeszcze działał ?

Jeblem i nie moge sie podniesc.... :-|
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-06-18, 13:43   

:mrgreen: Agathocles,
 
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-18, 14:57   

Agathocles, wojtekk, wyrozumiałości Panowie :mrgreen:

Lukasz369ns,
Lukasz369ns napisał/a:
czy jak nawiercę dziurke - wleje olej - zaspawam to będzie jeszcze działał ?

Na chłopski rozum to wyleje się w tym samym miejscu co przed operacją napełniania...
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-06-18, 15:36   

Możliwe, że kolega zasugerował się tym postem:
blaadee napisał/a:
Swego czasu równiez reanimowałem tylny amorek, a zorobilem to tak ze w odpowiednim miejscu wywiercilem małą dziurke wlałem olej i spawka migomatem :) dwa sezony oblatałem.


habit napisał/a:
...Na chłopski rozum to wyleje się w tym samym miejscu co przed operacją napełniania...

I ja tak rozumuję ;-) chociaż słyszy się o wielu patentach , które w pierwszej chwili wydają się nierealne :mrgreen: :mrgreen:



Lukasz369ns, nastaw się kupno używki lub regeneracje.

Przeglądnij tematy o amortyzatorze w dziale RAMA, ZAWIESZENIE, NAPĘD będzie tam trochę odpowiedzi na twoje pytania.
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-06-18, 19:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Lukasz369ns
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-18, 15:50   

Przepraszam bardzo ale o tym nawiercaniu to już pisaliście tu na forum wiec powtórzyłem to samo pytanie, ktoś pisał że działało to poprawnie.

Po drugie nikt mi nie odpowiedział co mogę w zamian kupić niż używkę z którą nie wiem czy nie stanie się to samo z moim amortyzatorem :)
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-06-18, 16:03   

Lukasz369ns napisał/a:
Przepraszam bardzo ale o tym nawiercaniu to już pisaliście tu na forum wiec powtórzyłem to samo pytanie, ktoś pisał że działało to poprawnie.

Po to mamy forum, aby przedyskutować wszystkie możliwości ;-)

Lukasz369ns napisał/a:
Po drugie nikt mi nie odpowiedział co mogę w zamian kupić niż używkę z którą nie wiem czy nie stanie się to samo z moim amortyzatorem :)

Z używkami niezależnie jaki byłby to element motocykla nigdy nie wiadomo, ile będzie jeszcze pracowała - im młodsza tym lepiej.
W tym temacie ->AMORTYZATOR - jakie pasują do Dominatora. <- pytaj jakie amortyzatory pasują do NX-ów.
 
 
     
Agathocles 
ZIELARZ POLSKI


Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 222
Skąd: Gorzyce/Nürnberg
Wysłany: 2013-06-18, 18:37   

Lukasz369ns napisał/a:
Przepraszam bardzo ale o tym nawiercaniu to już pisaliście tu na forum wiec powtórzyłem to samo pytanie, ktoś pisał że działało to poprawnie.


I właśnie dzięki takim "poradom" na różnych forach strach jest kupić motor z Polski.
 
 
     
Lukasz369ns
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-19, 16:43   

dzieki za podpowiedzi :) coś wymyślę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15