Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ochraniacze kolan
Autor Wiadomość
Bolo 
BoloLoLo


Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 829
Skąd: Szczygłowice
Wysłany: 2015-01-13, 19:40   Ochraniacze kolan

Jakich ochraniaczy używacie ??
Jakie możecie polecić a jakich warto unikać ??
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-01-14, 06:53   

Używam Acerbis Impact Evo II takie o:


kosztowały 240 zł
plusy:
-podwójny zawias
-dobre wykonanie
-niezła wentylacja
-gąbki można wypiąć i wyprać

minusy:
-za wielkie na moje chude nóżki, zsuwają się nieco podczas jazdy na stojąco
-śruby od zawiasu elegancko ryją po zbiorniku jak ochraniacze sa założone na spodnie a nie pod spód (za to wtedy mi się nie zsuwają z nóg :-) )

Dobra rada, iść do sklepu i dobrze przymierzyć na gołą nogę, poskakać trochę, przysiady zrobić itd :-)
 
 
     
WROM
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-14, 08:44   

Też mam powyższe i polecam. Wygodne, nie odczuwam dyskomfortu noszenia ich. Przy chodzeniu nie sprawiają problemów - zaleta dwóch zawiasów :)
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-01-14, 13:11   

Witam, ja również posiadam Acerbis Impact Evo II i w 100% się zgadzam ze wszystkim co napisał Bicio. Generalnie ja noszę je pod spodniami (bo jak raz spróbowałem "na" to tak jak Bicio pisał skończyło się porysowaniem baku od śrub..) ale jako że również posiadam dość chude nogi to zjeżdżają trochę na dół podczas jazdy na stojąco, na siedząco nie ma problemu, zresztą generalnie nie jest to koniec świata, trzeba je od czasu do czasu "podciągnąć" wyżej ale da się to zrobić normalnie podczas jazdy. Poza tym tak będzie chyba w przypadku każdych ochraniaczy z 2 zawiasamu jak się nie ma nóg jak Schwarzenegger. Cały problem znika kiedy ma się pod spodniami bieliznę termoaktywną i na nią się założy ochraniacze, wtedy jest ideał, trzymają się elegancko na miejscu i w ogóle nie czuję że je mam. Raz zaliczyłem glebę na asfalcie prosto na kolano (ale nie jadąc Dominatorem ;) ), co prawda nie była to duża prędkość tylko efekt śliskiej mazi gradowej podczas dohamowania ale i tak podejrzewam, że gdyby nie ochraniacze to miałbym przynajmniej nieźle stłuczone a tak to zero śladu na kolanie, ochraniaczom też nic się nie stało. Szczerze polecam, trochę kosztują ale są tego warte.
 
 
     
Bolo 
BoloLoLo


Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 829
Skąd: Szczygłowice
Wysłany: 2015-01-14, 15:09   

Kurcze, aż nie wypada kupić innych :)
Używa ktoś jakiś innych ochraniaczy ??
Ja dziś w sklepie oglądałem/przymierzałem takie ---> http://allegro.pl/ochrani...4914580610.html
Wyglądały dość masywnie, wydawały się trwałe i były dość wygodne.
Co sądzicie ?? Czy może nie warto kupować pojedynczego zawiasa ??
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-01-14, 23:03   

Bolo, ja mam takie kształtem ale nie pamiętam jakiej firmy.
Do jakich butów zakładacie te ochraniacze bo moje ochraniacze na wysokie buciory nachodzą (przeszkadzają) i po prostu w nich nie śmigam. Tylko przy niskich butach je zakładam.
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-01-15, 07:19   

No ja ochraniacze zakładam tylko do crossowych butów. Znaczy buta zakładam na ochraniacz, a nie odwrotnie. Nic nie przeszkadza, a wpuszczony w cholewę ochraniacz ma dodatkowe mocowanie właśnie w postaci tej cholewy.

Z jednozawiasowych niezłe są te:

http://allegro.pl/nakolan...4977060824.html
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-01-15, 08:22   

Bicio, no ja w innych butach nie śmigam jak crossowe zastanawiał mnie fakt jak to ubierać i mnie teraz uświadomiłeś. Tylko jak jadę na ryby to ubierałem buty wojskowe i do takich zakładałem te ochraniacze. Muszę spróbować Twojego sposobu. TX.
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-01-15, 11:02   

Ja się jeszcze niestety nie dorobiłem crossowych butów, mam motocyklowe ale takie tylko powyżej kostki, wysokością coś a'la buty trekkingowe więc ochraniacze zupełnie nie przeszkadzają ale faktycznie zastanawiałem sie już co by było z wyższymi butami i jedyna opcja to ochraniacze "w buty". Co do jednozawiasowych to mocno bym się zastanawiał czy nie warto jednak dopłacić trochę i kupić 2 zawiasy, pamiętam że jak szukałem dla siebie i mierzyłem to 1 zawias nigdy tak ładnie na kolanie nie leżał, taka już konstrukcja że 2 zawiasy się lepiej dopasowują podczas ruchu i są wygodniejsze. Pozdrawiam!
 
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-15, 18:21   

Troszkę odświeżę i dopytam o inne propozycje, bo podobnie jak przedmówcy nóżki mam raczej chudziutkie a wymienione Acerbisy mają jedną rozmiarówkę 4all.
 
     
red_eyed_rider
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-16, 17:59   

Krzycho, węższe są na pewno leatt i fox.
Ja mam Acerbis impact evo 3, bo jak dla mnie są najlepiej wykonane i mają najbardziej ergonomiczny system montażowy.
Leatt są podobne ale jak by węższe w piszczelu.
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-04, 17:03   

Kupiłem jednak FLYeja na podwójnym zawiasie, pewnie tylko dlatego, że mogłem się do nich przymierzyć.

Dzięki za cenne wskazówki.

20160604_114209.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 1,05 MB

 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-11-12, 17:46   

Czy ktoś używa ortez?? Jakie macie doświadczenia??
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2017-01-09, 22:08   

Zastanawiam się nad jakaś ortezą ewentualnie jakimś niby lepszym ochraniaczem kolan.
W opisie poniższych produktów jest wzmianka o lepszej sztywności, metalowym wzmocnieniu itp.
Wiem że to nigdy nie będzie orteza ale może ktoś z Was używa/ł tych ochraniaczy i macie z tym jakieś doświadczenie ?

http://www.acerbis-polska...i-X-Strong.html
http://www.acerbis-polska...ki-Gorilla.html
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2017-01-14, 13:37   

co do ortez to próbowane w kolejności EVS WEBB >> POD K300 >> LEAT C FRAME i te też na sprzedaż, zostaną zastąpione przez lepsze już niedługo
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15