Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
SLR 650 gaśnie, pomoc w regulacji.
Autor Wiadomość
Kuba08891 


Zabezpieczenie: 23456
Dołączył: 29 Cze 2020
Posty: 21
Wysłany: 2020-09-20, 20:15   SLR 650 gaśnie, pomoc w regulacji.

Witam koledzy,

Wkoncu po zrobieniu z mojego SLR SM wybrałem się na jazdę.
Motocykl pali od strzała śmiga aż miło jednak gaśnie przy zatrzymywaniu się. Na jałowym chodzi Ale chwilami jakby przygasał.
Gaźnik był czyszczony, wymieniona uszczelka w komorze pływakowej oraz iglica jednak pierwsza moja myśl to ustawienie wolnych obrotów poprostu. W SLR nie ma obrotomierza I nie bardzo wiem jak to rozwiązać.... Wiem, że były podobne tematy jednak jeden który znalazłem był nierozwiazany A w drugim napięta linka ssania co u mnie odpada bo zakładałem linkę I cięgno akcesoryjne i zwracałem na to uwagę. Zauważyłem również, że przewody od separatora są spekane A opaski słabo trzymaja, czy można gdzieś dostać owe przewody ? Wyrzucilem również zawór dopalania spalin I poza wężykiem z komory plywakowej wiszą luźno dwa wężyki z gaznika, jeden zacięty pod kątem ok 90st. Czy jest ktoś kto mógłby mi pomóc jak dalej zabrać się za sprawdzanie? Z góry bardzo dziękuję.

Może dodam jeszcze, że filtr powietrza jest nowy, Olej wymieniany, Świeca również, zawory zgodnie z manualem 0,1 ssące i wydechowe.
Na tą chwilę obstawiam lewe powietrze lub źle ustaiwoną mieszankę ponieważ moto jeździ ładnie się wkręca, nie szarpie, pali od strzała tylko gasnie przy hamowaniu lub zatrzymaniu, jak przygazuje to problem nie występuje. W przyszły weekend chcę sprawdzić airbox opaski i gumy wokół gaźnika ale może jak już przysiądę to podpowiecie na co jeszcze zwrócić uwagę.
 
     
Misza43 
Seler


Zabezpieczenie: 12345
Wiek: 30
Dołączył: 09 Cze 2020
Posty: 6
Skąd: Parczew
Wysłany: 2020-12-02, 21:20   

Moja SLR gasła na wolnych obrotach jakby zapłon wypadał, myślałem ze moduł ale nie, gaźnik czyściłem sam kilkakrotnie ale bez skutku, luzowałem zawór od dekompresatora i nic. Poddałem się i oddałem do mechanika. Profesjonalne czyszczenie i regulacja gaźnika pomogło i teraz bez problemu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13