Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Dekapitacja, czyli zmiana wyglądu Dominatora
Autor Wiadomość
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-09-30, 07:03   

jeszcze nie slyszalem zeby komus od nas lancuch dupnal, ale ja mam slad spawanego pokrywka alternatora, znaczy to ze to jest fakt :mrgreen:
 
     
pys123
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-07, 17:34   

Ja rezwałem łańcuch, znaczy sam sie urwał :lol: połamał całą osłonę, ta blacha chyba nie wiele pomogła bo pogiął pokrywę że sprzęgło przestało odbijać, tam akurat wałek jest, ale papier ścierny załatwił sprawe, najgorzej to było łańcuch wyrwać z powrotem tak sie wcisnął między zębatkę a pokrywę
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
  Wysłany: 2014-09-12, 09:44   Owieka lampy i przedni błotnik.

Hej.
Mam NX650 RD02 92r i chciałbym się pozbyć tymczasowo oryginalnych plastików z przodu. Chcę wywalić plastikowe boczki z przodu oraz oryginalną owiewkę lampy itp. To samo dotyczy przedniego błotnika.
Czym łatwo i tanio ;-) można zastąpić oryginalną owiewkę lampy żeby to jakoś wyglądało ?
Ewentualne może ma ktoś coś takiego na sprzedaż ?
Interesowałby mnie również jakiś wysoki błotnik (preferowane kolor czerwony).

W terenie wkurzają mnie te oryginalne plastiki, trzeszczy to tylko i ciągle coś pęka przy glebach a tych u mnie niestety nie brakuje ;-) Ciągle mam jeszcze problem z jadą w pionie :-)
Ostatnio zmieniony przez managa 2014-09-12, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-12, 13:41   

To powiem Ci tak. Też mnie wqrwiało piskanie plastików na wertepach. Wyje... odkręciłem któregoś dnia boczki całkowicie, zostawiłem tylko owiewkę lampy, obudowę zegarów, mam drugi bak, na którym poeksperymentuję i usunę wszelkie uszka, oczka i gwinciki, machnę lakierek. pozbyłem się także szyby, lubię wiatr.... Dla mnie taka właśnie hania jest fajna, przynajmniej na razie.... Jedyne co mnie może martwić to to, czy nie dostanie się woda do modułu i okolic podczas deszczu czy kałuż. Na razie jest git. No i nie ma kosztów.
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2014-09-12, 18:07   

Ptasiu tylko że u mnie te plastikowe boczki kończą się równo z przodem lampy i jak je odkrecę to łysa lampa słabo wygląda. Może ktoś z Was temat przerabiał i podpowie jaką osłonę lampy z przodu można łatwo adaptować.
 
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-12, 19:03   

Akcesoryjne lampy polisporta i temu podobne. Z tym, że stelarz oryginalny do wywalenia, a moduł z kablami trzeba pokitrac, szczególnie moduł musi być dobrze umiejscowiony. Głównie chodzi o to żeby kabli nie ciągnęło czy coś przy skretach itp bo wtedy lubi moduł nawalac. trzeba Też dorobić jakiś stelarz pod zegary :-)
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-12, 19:20   

tomekz napisał/a:
Ptasiu tylko że u mnie te plastikowe boczki kończą się równo z przodem lampy i jak je odkrecę to łysa lampa słabo wygląda. Może ktoś z Was temat przerabiał i podpowie jaką osłonę lampy z przodu można łatwo adaptować.


No tak zapomniałem, ja mam rocznik 99 więc pewnie inaczej to wygląda.... Ale. ale. Może warto zobaczyć, czy nie można przeszczepić z włocha przodu ze stelażem, lampą i zegarami w komplecie z czachą.... Rozbierz przód i zapodaj zdjęcia swojego golca, zobaczymy jak mocowany jest stelaż... U mnie we włochu to tylko dwie śruby. A może ktoś już na forum próbował takiego eksperymentalnego przeszczepu?
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-13, 06:58   

Poszukaj stelaża od vigora, akcesoryjną lampę tak jak piszę Kubas i masz po sprawie.
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-04-28, 17:31   

Ja wywalilem owiewki boczne,przednią,oraz owiewkę zegarów,kupiłem prostokontna lampę z owiewką,coś w podobie jak w starych dr,ach,do nie w miare dopasowany stelaż z miejscem na kierunki,wszystko w środku poupychałem,modół,całą wiązkę elektryczną która była ładnie rozciągniętka po oryginalnym stelażu,wyżexbiłem mocowanie zegarów,i jakoś działa,chyba wrzuce jakieś zdjęcia,bo widze że zainteresowanie rośnie.
Ostatnio zmieniony przez Artek 2015-04-29, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-04-28, 19:37   

noo dawaj foty
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-04-29, 10:50   

Dobra tylko je najpierw zrobie :mrgreen: .
 
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-06-29, 15:17   

na ile wyceniacie materialy potrzebne do takiej przerobki pozbawiajacej NX przednich plastikow? Moim zdaniem porzadnie wyszlo, milo dla oka, zdjecia pochodza z niemieckiego ebaya. Ze wzgledu na chlodzenie cylindra oraz sztywnosc przednich lag zostawilbym jedynie blotnik ori.

domino_enduro_bok_przod.JPG
Plik ściągnięto 84 raz(y) 396,06 KB

domino_enduro_bok.JPG
Plik ściągnięto 82 raz(y) 533,56 KB

domino_enduro_liczniki.JPG
Plik ściągnięto 68 raz(y) 235,67 KB

domino_enduro.JPG
Plik ściągnięto 93 raz(y) 557,58 KB

 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-06-29, 17:19   

marizaga, Ja za swoją używaną owiewkę z szybą,stelażem i lampą dałem 130,błotnik spokojnie zakładaj wysoki jak ci pasi,tylko w błotniku muszą być otwory właśnie do chłodzenia,a jeżeli zostawisz rozpórkę po między lagami która jest pod oryginalnym błotnikiem to o sztywność się nie martw.

Artek, edytujemy posty!!
ciekawe w tym liczniku koso,jest obrotomierz,a kontrolka ciśnienia oleju chyba w tym przypadku nie funkcjonuje.
Ostatnio zmieniony przez managa 2015-06-29, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-06-29, 17:25   

Bo w NX jej nie ma i ktoś widać nie uznał za celowe dołożyć czujnik.

Lampa polisport 200zł
http://allegro.pl/reflekt...5140297606.html

Licznik Koso 300 zł wzwyż zależy jaki model:
http://allegro.pl/listing...&fallback=fuzzy

Błotnik ufo, polisport, acerbis do wyboru do koloru 80-100zł

I w sumie tyle co on tam zrobił, żadna zmota generalnie wszystko plug&play.

A i jeszcze jakieś kierunki to od 4zł się zaczynają :-)
Ostatnio zmieniony przez Bicio 2015-06-29, 17:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2015-06-29, 17:27   

Najdrożej z tego wychodzi licznik Koso, ew. na alliexpresie są dużo tańsze "koso", z darmową wysyłką do PL :lol:

Ostatnio też myślałam o dekapitacji, jak po glebie ułamało mi się plastikowe mocowanie od lampy, potem od wibracji puściło drugie metalowe i reflektor trzymało tylko na dwóch śrubeczkach od owiewki ;D
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17