Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana łańcucha rozrządu
Autor Wiadomość
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-19, 21:33   

co do wymiany łańcuszka to mogę na dole założyć go bez różnicy jak dopiero u góry będę ustawiał ze znakami?:)







Post przeniesiony - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2014-03-19, 22:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2014-03-19, 22:13   

Tak, pó 1/4 niej zanim założysz napinacz to sobie ustawiasz znaki.
 
 
     
Agathocles 
ZIELARZ POLSKI


Dołączył: 28 Paź 2012
Posty: 222
Skąd: Gorzyce/Nürnberg
Wysłany: 2014-03-20, 00:32   

A jak założysz napinacz to znaki jeszcze raz skontrolujesz.
 
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-24, 07:21   

Przy odkrecenia śrub imbusowych trzymających zebatke przy walku rozrządu trochę mi się łby uszkodziły i kupiłem nowe śruby z tym, że mają 8.8 twardość, czy to wystarczy?



Ten i kolejne trzy posty przeniesione z innego tematu - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2014-03-24, 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2014-03-24, 08:49   

kubas9311, z gwintem M7 taki jest czy kupiłeś M6 ?
 
 
     
kubas9311
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-24, 09:37   

hmm sprzedawca przy mnie sprawdzał gwint i dał niby taki sam, kurcze nie pamiętam jaki;/

EDYT

Raviking, będzie ta twardość odpowiednia, czy zbyt mała?



Scaliłem posty - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2014-03-24, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2014-03-24, 23:00   

Wystarczy,tylko nie ukręć ich przy montażu
 
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2014-10-28, 20:40   

kiedy należy wymienić łańcuszek rozrządu?czy można ocenić jego stan po zdjęciu pokrywy zaworów,czy zawsze trzeba od razu wymieniać łańcuch czy może sprężynę napinacza?
 
 
     
szeroki10 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 121
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2015-01-04, 12:21   

Raviking napisał/a:
:mrgreen: najprostszy sposób :mrgreen:


Mam pytanie odnośnie tego bolca co koleś wkłada na filmiku? Co to jest czy tym można docisnąć napinacz czy to ma tylko na celu podtrzymanie samego napinacza a sprężyna robi swoje?
 
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2015-01-04, 19:03   

szeroki10, ten bolec/sworzeń podtrzymuje cały napinacz. Pełni również funkcję bieżni wewnętrznej sprzęgła jednokierunkowego napinacza. Ważnym jest aby ten bolec po włożeniu zablokować śruba od wewnątrz.
Sprężyna odpowiada za dociskanie napinacza do ślizgu łańcucha.
 
 
     
szeroki10 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 121
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2015-01-04, 20:39   

spoko Kmaj wielkie dzięki za szybką odpowiedź.
 
 
     
Mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-17, 14:02   

Witajcie niedawno stałem się posiadaczem Dominatora, jak w większości z nich słychać w nim było autodekompresator na niskich obrotach, postanowiłem powymieniać sprężynki i wałeczki by go uciszyć, zdjąłem pokrywę zaworów wcześniej ustawiając koło magnesowe na znak "T". Po jej zdjęciu okazało się że znaki na zębatce nie pokrywają się z płaszczyzną głowicy tylko wyglądało to tak jakby przestawione były o dwa ząbki w kierunku do przodu. Co dziwne silnik pracował w miarę normalnie poza pstrykaniem deko przy obrotach poniżej 1500. Czytałem że przy wyciągniętym łańcuszku przy schodzeniu z wysokich obrotów pojawiają się dziwne odgłosy ale takich nie zaobserwowałem. Zapobiegawczo zamówiłem sprężyną napinacza i nie wiem czy wymienić też i od razu łańcuch, a jeśli go wymienić to gdzie go najlepiej zamówić by nie trafić na bubla. U mnie w okolicy jest sklep gdzie mogę dostać łańcuch Turmax za 190 PLN sprzedawca zachwala że dobry ale sami wiecie jak to jest.
A i jeszcze jedno niedawno ktoś próbował "uzdrowić" dekompresator przy pomocy miedzianej podkładki pomiędzy krzywką deko a sprzęgiełkiem wkładając pękniętą sprężynkę nr 7. Czy uważacie że ta podkładka powinna być właśnie tam czy może jednak lepsze dla niej miejsce to tuż przy piaście wałka?
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2015-01-17, 17:01   

Mirku, wymiana samej sprężyny nie wiele pomoże.
Wymień łańcuszek. Przy demontażu oceń stan kół zębatych, na których pracuje łańcuch oraz stan ślizgów.
Przy wyborze łańcuch kieruj się jednym - Kup zakuty i dobrej firmy. Ja jeżdżę na DID i na tą chwilę mam spokój z rozrządem.

Jako moderator prosiłbym Ciebie (oraz innych użytkowników) abyś starał się nie poruszać zbyt wielu wątków niezwiązanych z sobą w jednym poście ;-)
Opisz sprawę podkładki w temacie dotyczącym naprawy dekompresatora. Zdjęcia zawsze mile widziane. Wstępnie odpowiadając na twoje pytanie: Sprawdź (szczelinomierzem) jaki luz mają w tej chwili elementy dekompresatora i czy jest możliwość wprasowania głębiej koła zębatego na wałku (i opisz to w temacie NAPRAWA).
 
 
     
Mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-18, 19:46   

Tak też myślałem że i łańcuszek do wymiany, proszę podpowiedzcie mi gdzie najlepiej zaopatrzyć się w go, by było pewnie i nie za drogo.
Co sądzicie o tym "Turmax" warto sobie zawracać nim głowę? U tego sprzedawcy miałbym możliwość wymiany tegoż łańcucha, ponieważ prowadzi jednocześnie serwis motocykli.
Górne koło łańcuchowe wygląda na dobre nie wiadomo jak dolne, ślizgi patrząc od strony głowicy nie wyglądają na jakieś przetarte czy połamane. Na podstawie tych oględzin trudno jednak stwierdzić jak ma się dolne kółko.
 
     
szeroki10 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 121
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2015-01-18, 22:03   

może się przyda https://www.youtube.com/watch?v=JcSA5zw5vj8 W sumie koleś rozbiera i składa xr 600
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16