Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana łańcucha rozrządu
Autor Wiadomość
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 15:53   

Mistrzowie tak to będzie ?





 
     
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-19, 21:05   

witam
nie mogę ustawić rozrządu tak, żeby znaki na kole wałka były idealnie równoległe do krawędzi głowicy :roll:

Rozciągnięty łańcuszek :?:

Łańcuszek jest oryginalny, postanowiłem go zostawić, bo siedzi ciasno na kole wałka, po zdjęciu napinacza nie można było go zdjąć normalnie z koła, tylko trzeba było odkręcać koło zębate od wałka, natomiast z napinaczem nie dało się go "oderwać" nawet na milimetr od koła zębatego :roll:

Ewidentnie brakuje "pół ząbka" żeby było idealnie, jak przestawię łańcuszek o ząbek, to wtedy jest na odwrót, kreska od strony zaworów wydechowych jest przy krawędzi, a kreska od strony zaworów ssących jest wyżej :roll:

Czy jak zostawię tak jak jest na zdjęciu to będzie 1/4 le :?:

(Kreski zaznaczyłem na zielono, bo słabo wyszły na zdjęciu)

S7301880.JPG
Plik ściągnięto 283 raz(y) 1,71 MB

 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-07-19, 21:31   

Dokładnie na jakim znaku na kole magnesowym ustawiasz na kreseczce przed "T" wystarczy lekko przekręcić i już nie zgra. Wygląda na wyciągnięty łańcuszek raczej.
Tak poza tematem to brakuje Ci na łożysku uszczelnienia czy jak to się tam zowie musi być łożysko kryte jednostronnie od tej strony co pokazałeś fotkę.
 
 
     
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-19, 22:07   

wojtekk napisał/a:
Dokładnie na jakim znaku na kole magnesowym ustawiasz na kreseczce przed "T" wystarczy lekko przekręcić i już nie zgra.


Na kole magnesowym jest " lT ' ja ustawiam wcięcia w otworze równo z pionową kreseczką przed T, co chwilę patrzyłem czy nic się nie przestawiło, no i jest jak jest :roll:

Po spięciu rozrządu kilkakrotnie pokręciłem wałem i patrzyłem jak się zgrywają tłok z zaworami, no i niby jest ok, nie stykają się, jak tłok idzie do góry to zawory wydechowe zamykają się, jak tłok jest już w GMP to zawory leciutko się spó 1/4 niają, tak jakby miały jeszcze milimetr, może dwa do całkowitego zamknięcia, trochę to zagmatwałem ale chyba wiecie o co chodzi ;-)

wojtekk napisał/a:
Wygląda na wyciągnięty łańcuszek raczej.


czyli wymiana :-(

wojtekk napisał/a:
Tak poza tematem to brakuje Ci na łożysku uszczelnienia czy jak to się tam zowie musi być łożysko kryte jednostronnie od tej strony co pokazałeś fotkę.


A tego to nie wiedziałem, ale chyba to nie przeszkadza jak nie ma uszczelnienia
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-20, 08:51   

pół ząbka to norma na używanym łańcuszku

a łożysko powinno być kryte żeby zwiększyć ciśnienie oleju idące do wałka, ja bym nie zakładał bez
 
     
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-20, 09:48   

madart napisał/a:
pół ząbka to norma na używanym łańcuszku


czyli jak zostawię tak jak jest to nic się nie stanie :-) Za miesiąc go wymienię, teraz mam kryzys i nie stać mnie na głupi łańcuszek, a je 1/4 dzić się chce :roll:

madart napisał/a:
a łożysko powinno być kryte żeby zwiększyć ciśnienie oleju idące do wałka, ja bym nie zakładał bez


jak kupiłem to już tak było, przelatałem cały poprzedni sezon do puki gniazdo zaworowe się nie wysunęło, po rozkręceniu wszystkiego, d 1/4 wigienki, wałek i łożysko ślizgowe pod wałkiem były w świetnym stanie :roll:
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-20, 11:05   

Cytat:
d 1/4 wigienki, wałek i łożysko ślizgowe pod wałkiem były w świetnym stanie

hmm to może jednak nie jest to takie niezbędne
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-07-22, 08:04   

michal_dr350 napisał/a:
...
madart napisał/a:
a łożysko powinno być kryte żeby zwiększyć ciśnienie oleju idące do wałka, ja bym nie zakładał bez


jak kupiłem to już tak było, przelatałem cały poprzedni sezon do puki gniazdo zaworowe się nie wysunęło, po rozkręceniu wszystkiego, d 1/4 wigienki, wałek i łożysko ślizgowe pod wałkiem były w świetnym stanie :roll:


Ja bym zakrył - chyba, że jest zakryte od drugiej strony wtedy to tylko kwestia obrócenia łożyska na wałku ;-)
 
 
     
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-23, 10:38   

silnik już w ramie :-D za miesiąc będę wymieniał łańcuch to przy okazji wymienię łożyska
 
     
marcinek9511
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-11, 21:53   

Gdzie kupić sprężynę napinacza łańcuszka rozrządu?, bo nigdzie nie potrafię znale 1/4 ć, Sklep motorista odpada.
Z góry dzięki za odpowiedzi.


Post przeniesiony z innego tematu - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2014-02-12, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2014-02-12, 00:26   

marcinek9511 napisał/a:
Gdzie kupić sprężynę napinacza łańcuszka rozrządu?, bo nigdzie nie potrafię znale 1/4 ć, Sklep motorista odpada...



Dlaczego motorista odpada? To jedyne słuszne miejsce gdzie można kupić taki element - innymi słowy nie oszczędzałbym na tym. 20 zł a sen spokojny ;-)

Przeglądnij jeszcze ten temat -> Ustawienie rozrządu NX 650 wspomniane jest w nim wiele razy o sprężynie napinacza.
 
 
     
marcinek9511
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-12, 09:12   

Zamówiłem sprężynę w sklepie motorista 8 stycznia i po wielu upomnieniach do dnia dzisiejszego jej nie otrzymałem więc miarka się przebrała i podziękowałem za współprace. No i dalej nie umiem znale 1/4 ć sklepu z sprężyną.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2014-02-12, 16:03   

marcinek9511 napisał/a:
Gdzie kupić sprężynę napinacza łańcuszka rozrządu?, bo nigdzie nie potrafię znale 1/4 ć, Sklep motorista odpada.

to w takim razie inne ASO Hondy :mrgreen:
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2014-02-13, 08:02   

marcinek9511, ja tam zamówiłem i problemu nie było.
 
 
     
lukasz
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-13, 08:46   

ja u nich zamówiłem sprężynę w motoriscie 13 stycznia i dopiero parę dni temu dotarła tak u nich już jest jesli czegoś nie maja na magazynie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15