Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wymiana łańcucha rozrządu
Autor Wiadomość
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-04, 00:09   

Panie i Panowie :mrgreen: Prośbę mam
Czy ktoś z Was ma może fotkę głowicy (widok ze zdjętą czapką) z tłokiem w górnym martwym punkcie :?:

Chodzi mi o ustawienie rozrządu, a konkretnie wałka rozrządu względem zębatki przykręconej do niego.

Niepotrzebnie polazłem dzisiaj gmerać przy częściach, wszystko miałem poukładane i tak to jest, jak się jest łajzą i wypada wszystko między paluchami :evil: Wysmyknęła mi się zębatka z wałka ale złapałem ją w locie :-) no i teraz nie wiem jak ona była ustawiona na wałku karwasz twarz :-x nie chcę lecieć z "wydaje mi się, że była tak" i w rezultacie przykręcić ją przekręconą o 180 stopni ;-)
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-04, 01:53   

Zębatka ma być "tak", a krzywki na wałku maja być skierowane w dół , czyli wszystkie zawory zamknięte :roll:
A zębatka przez to Ci wypadła, bo w niedzielę się nie pracuje :mrgreen:

DSC02813.JPG
Plik ściągnięto 2121 raz(y) 113,84 KB

DSC02811.JPG
Plik ściągnięto 370 raz(y) 4,23 MB

 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-04, 21:09   

michal_dr350
Wysłany: Dzisiaj 1:09
yukikaze
Wysłany: Dzisiaj 2:53


Ja pier..... Co Wy k.... Dospać nie możecie? :shock:
 
     
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-04, 21:33   

yukikaze, dzięki wielkie :-) ratujesz mnie tymi fotkami bo aż mnie wczoraj szlag trafiał po tym incydencie z wałkiem i kołem zębatym :-D

i dlatego

ptasiu napisał/a:
Ja pier..... Dospać nie możecie? :shock:


:mrgreen: jak tu spać jak tu taka tragedyja się stała :-D

yukikaze napisał/a:
A zębatka przez to Ci wypadła, bo w niedzielę się nie pracuje :mrgreen:


Być może i tak :mrgreen: ale ja zalatany jestem i tylko w niedziele mogę cuś podłubać przy swoich złomkach ;-)
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-05, 06:39   

ptasiu napisał/a:
yukikaze
Wysłany: Dzisiaj 2:53


Ja pier..... Co Wy k.... Dospać nie możecie? :shock:


No cóż jedni śpią, a inni chodzą do roboty o tej porze :lol:
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-06, 09:32   

Podepnę się pod temat jak wyciągnąć napinacz łańcucha żęby nie nie popsuć ? .Odkręciłem śrubę w głowice i teraz napinacz kręci się lu 1/4 no w jedną w drugą chyba napina ale jakoś specjalnie łańcucha nie poluzował ,teraz to trzeba wybić na zewnątrz ?
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-03-06, 09:47   

MaciekTOS napisał/a:
Podepnę się pod temat jak wyciągnąć napinacz łańcucha żęby nie nie popsuć ? .Odkręciłem śrubę w głowice i teraz napinacz kręci się lu 1/4 no w jedną w drugą chyba napina ale jakoś specjalnie łańcucha nie poluzował ,teraz to trzeba wybić na zewnątrz ?

Jedyne co teraz trzyma napinacz po wyciągnięciu trzpienia to sprężyna. Podważ go delikatnie i powinien wyjść.
 
 
     
michal_dr350
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-06, 15:08   

Cytat:
Odkręciłem śrubę w głowice i teraz napinacz kręci się lu 1/4 no w jedną w drugą


tą chromowaną śrubą - trzpieniem który wykręca się szczypcami możesz kręcić w napinaczu w jedną i drugą stronę :?: tam z tego co pamiętam jest sprzęgiełko jednokierunkowe i da się kręcić zgodnie z ruchem wskazówek zegara :roll:
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-06, 16:55   

Dokładnie już rozebrałem teraz to jestem gość :-D tylko zastanawiam się jak to założyć potem bo muszę tego haka zaczepić i na jakiej zasadzie potem to wszystko napiąć i jak sprawdzić naciąg tutaj jest temat o tym także możemy dyskusje kontynuować jak ktoś ma ochotę wytłumaczyć ;-)
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 12:09   łańcuszek scaaaalllllllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

No i stało się coś się miało stać , co było nieuniknione w moim przypadku coś musiało pójść nie tak .Do rzeczy złożyłem wałek nabiłem zębatkę włożyłem w głowice dokręciłem jedną śrubkę do zębatki i ostrożne starając się żeby łańcuch był cały czas napięty jednocześnie uważając żeby trzpień od deko w głowicy nie wyskoczył obracałem wałkiem żeby załapać drugą śrubę za mało palców u jednej ręki i łańcuch dostał luz zadzwoniło na dole i kór*** spadł na dole przeskoczył ja wiem na oko o 2,3 zęby może więcej zablokował się i nie chcę kręcić :-| a myślałem że tak lekko wszystko pójdzie .Domyślam się że muszę rozebrać/zdjąć sprzęgło ? żeby dolną zębatkę dostać i ułożyć na niej łańcuch ? plus jest taki że dekiel i tak mam zdjęty i plusów na tyle ...
Co robić panowie ?






Post ten i następny dodany po 16min przeniesiony z innego tematu - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2014-02-01, 19:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-09, 12:25   

Jak dekiel masz zdjęty to pogrzebaj tam przy łańcuszku tak ostrożnie i da się bez odkręcania czegokolwiek :mrgreen:
Przyświeć latarką od góry jak Ci się zablokował i wtedy działaj :-D
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 12:39   

Mnie to czeka jutro ;) Wojtek podrzucił filmik luknij .Tak przy okazji spreżyną się wspiera tak w tym miejscu co zaznaczyłem na fotce ?
http://www.youtube.com/watch?v=JcSA5zw5vj8





Posty 2013-03-10 13:39 i 2013-03-10 13:56 przeniesiono z tematu - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-03-10, 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-03-10, 12:56   

:mrgreen: najprostszy sposób :mrgreen:
 
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-10, 15:47   

No dobra patent z nożem jest najlepszy poszło w 2 minuty ;) , teraz w jedną się kręci lu 1/4 no a w drugą się napina więc chyba jest okej nic tam złego się nie stanie ?
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-03-10, 15:48   

A co ma się stać-będzie zapitalać.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16