Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie jest oznaczenie zaroweczek podswietlenia zegarow?
Autor Wiadomość
Doman
[Usunięty]

  Wysłany: 2014-05-22, 22:15   Jakie jest oznaczenie zaroweczek podswietlenia zegarow?

Czy moze mi ktos powiedziec jakie zarowki musze kupic do oswietlenia zegarow? Bo nie dziala mi pol tablicy, a chce je juz miec przygotowane jak bede rozkrecal moto.

Dzieki.
Ostatnio zmieniony przez Doman 2014-05-23, 11:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Aras 


Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 173
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-23, 10:55   

T5 bez oprawki - tylko uważaj, bo są też wersje z oprawką. I kup najlepiej LED. Sam ostatnio wymieniłem wszystkie na ledowe.
 
 
     
Doman
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-23, 11:28   

Nie swieca slabiej te LEDowe? Mieszcza sie bez problemu? Jakiej mocy szukac, bo widze ze tez sa rozne.

Zmieniles na biale czy jakis inny kolor? Jezeli inny kolor to wrzuc prosze jakies zdjecie, zeby zobaczyc jak wyglada takie podswietlenie. Dzieki.
 
     
szeroki10 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 121
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2014-05-23, 12:31   

też muszę się zająć tym banalnym tematem bo część zegarów jest nie podświetlona.
Dużo jest z tym roboty bo jak tak wstępnie zaglądałem to ręki tam za bardzo nie włoży żeby wymontować spalone żarówki.
 
 
     
Doman
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-23, 12:44   

Wg serwisowki trzeba wyjac cale zegary, a wiec i reflektor i jakies owiewki. Dlatego chce miec zaroweczki przygotowane jak juz to rozgrzebie :)
 
     
Aras 


Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 173
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-23, 14:58   

Wystarczą zgrabne dłonie i demontaż wypełnienia i przedniej czachy. No chyba że ktoś ma łapy jak górnik to bez zdejmowania zegarów się nie obejdzie ;-)
Przy okazji możesz zmienić też żarówkę od czujnika stopki - taka sama jak w zegarach.

LEDy sprawiają wrażenia że świecą słabiej, ale to dlatego że nie świecą na wszystkie strony tylko do góry - przynajmniej te które ja kupiłem, czyli takie:
http://allegro.pl/zarowki...4251302477.html
Wiele zależy od kształtu soczewki, czy jak to się tam nazywa. LEDa świecącego światłem rozproszonym założyłem sobie do postojówki.
Intensywność podświetlenia zegarów - na moje oko - się nie zmieniła, ale zmieniła się nieco barwa, bo diody mają zimniejszą temperaturę barwowa (kupiłem białe). I tak lampki kierunkowskazów świeca teraz nie na zielono a raczej na turkusowo.
Mam tylko takie zdjęcie:

Po lewej stronie zwykła oryginalna żarówka, po prawej LED (wygląda jakby nie świecił, ale tak jak pisałem - ma światło skupione do góry). Włączone jest też światło postojowe z białym LEDem.
 
 
     
Doman
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-23, 21:45   

To ile w sumie tych zarowek potrzebuje, 9?

Moto rocznik 92: 4 do podswietlenia zegarow, 2 na kontrolki kierunkowskazow, 1 na neutral, 1 na high beam, 1 na stopke.

Dobrze licze? I to wszystko sa T5 bez oprawek, tak?
 
     
Aras 


Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 173
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-05-24, 14:18   

Tak, wszystkie T5 bez oprawek, ale łącznie ze stopką jest ich chyba 7. Mogę się mylić, bo nie liczyłem specjalnie, a żarówek kupiłem więcej (będę jeszcze wymieniał w aucie).
Kup 9, najwyżej zostanie Ci na zapas.
 
 
     
Doman
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-16, 20:00   

Dzieki za pomoc. Zaroweczki wymienilem, ale tylko czesciowo na LEDy.

Z dwoch powodow:
1. Po pierwsze u mnie nie wszystkie byly T5, wiec nie bylem przygotowany :) Dwie z zaroweczek podswietlenia zegarow byly W3W (takie wieksze).
2. Po drugie wg mnie zwykle zarowki lepiej podswietlaly same zegary. Wiec nawet tam gdzie mialem T5 (dwa pozostale miejsca) zostawilem sobie wlasnie zwykle zarowki.

Natomiast pozostale elementy (stopka, kierunki, neutral oraz dlugie) wymienilem na LEDy. W tych miejscach swieca mi tak samo dobrze, uwazam nawet ze troche wyrazniej.

Widac zegary maja wieksza przestrzen to oswietlenia, a LEDy daja bardziej skupione swiatlo. Kupilem sobie od razu kolorowe LEDy, wiec u mnie zielony pozostal zielony, itd ;)
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2016-04-13, 06:15   

A władował ktoś może w miejsce tych 2 większych żaróweczek (te W3W) zamiast tak jak mówi serwisówka 1,7W to takie o mocy 5W (to chyba są W5W) lub 3W?
Pytam, bo na stanie mam zapas 5W ale nie chcę sobie przykopcić zegarów :-D
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2016-04-17, 21:51   

Kupiłem ledy do licznika , w cbf już świecą bardzo ładnie :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12