Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
FOTO/KAMERA
Autor Wiadomość
Radekmoto3 


Wiek: 36
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 183
Skąd: Czarnowąsy
Wysłany: 2015-04-12, 19:43   

http://allegro.pl/kamera-...5149750031.html
http://allegro.pl/sportow...5255758133.html

Czy to jest warte zakupu? a może coś ciekawszego macie do ok 500zł
 
 
     
tmarc 


Wiek: 53
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 137
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-04-12, 20:02   

radek SJ w tej cenie jest najlepszy, ale uważaj bo są podroby. Rozejrzyj się w necie główny przedstawiciel SJ ma siedzibę gdzieś koło ciebie. Cena z linka jest wysoka
 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2015-04-14, 18:45   

Mój znajomy użytkuje SJ4000 i bardzo chwali. Też chciałam ją sobie kupować. Z tymi podróbami to prawda (chociaż sama sjta jest chińską podróbą gopro ;p), są w necie poradniki obrazkowe, jak rozpoznać oryginał. Radek, rozumiem, że szykujesz się do bycia głównym operatorem filmowym spędów i zlotów? :-P
 
 
     
PrezesASR
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-15, 18:51   

ja nie ogarniam tych kamerek
ale wiem ze ludzie chwalą Contour Roam 2
 
     
motormaniak
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-16, 07:53   

mam kamerkę bardzo podobną do SJ4000 (można powiedziec podóba)- z aliexpresu. kosztowała około 250 zł i za te pieniądze jest ok, ale...
Mija rok - i juz padła bateria. W sj4000 bateria jest wymienna, w mojej musiałem rozłożyć kamerkę żeby ją wymienić. Jakość nagrań jest średnia - ale akceptowalna, wg mnie porównywalna z go pro 1 generacji - jesli gorsza to minimalnie. Kamerka ma monitorek z tyłu wbudowany na stałe. Moja podróba sj 4000 ma dodatkowo pilota do załanczania i wtyłanczania kamery. Niestety pilot nie ma zobrazowania co się dzieje na kamerze, tak więc włanczająć kamerę zainstalowaną na kasku trzeba dodatkowo spojrzeć w lusterko czy nagrywa. Dużym plusem mojej "podróby" jak i sj 4000 jest kompletny zestaw dodatkowych akcesoriów w zestawie z kamerą - wydajesz niecałe 300 zł i masz wszystko co trzeba.
Podsumowanie : ja będe miał kasę to zmienie na sj5000 - w testach się nad nią rozpływają w zachwytach.
 
     
Radekmoto3 


Wiek: 36
Dołączył: 14 Lut 2011
Posty: 183
Skąd: Czarnowąsy
Wysłany: 2015-04-17, 19:19   

Kupiłem SJ 4000 i raczej orginał ale kto to wie, mam kod weryfikujący który to potwierdził. Sama kamera kosztował 319 zł
 
 
     
WROM
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-18, 18:30   

Radek, liczymy na nagrania z Tukana :)
 
     
tmarc 


Wiek: 53
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 137
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-04-18, 20:36   

Radek zapodaj jakiś film ;))
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2015-08-26, 08:25   

A montował ktoś kamerkę na przedniej-bocznej owiewce, na tym przetłoczeniu ("półce") nad kierunkowskazem? Myślicie, że takie mocowanie daje radę?

Myślę nad takim montażem u siebie, mam SJ4000, powinna wejść. Mocowanie na ten przylepny uchwyt. Martwi mnie tylko czy nagrania będa ok oraz czy jak będę chciał to kiedyś zdjąć to czy uchwyt nie zejdzie razem z lakierem...?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-08-26, 08:42   

obraz bedzie rozwibrowany :)
z lakierem nie zejdzie, jedynie klej trzeba bedzie trohe postrugac
 
     
Artek 
Bus drajwer


Wiek: 54
Dołączył: 24 Lut 2014
Posty: 612
Skąd: Stąd
Wysłany: 2015-08-26, 10:00   

Po wielu przemyśleniach sądzę że najlepszym miejscem na kamerę jest kask.Mimo że nie mam kamery której mógłbym używać,mam taką której nie mogę używać :D,to właśnie tak twierdzę,głowa jest obrotowa i kamera patrzy tam gdzie ty chcesz,choć jeżdżąc po lasach można ją łatwo zgubić.
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2015-08-26, 12:56   

madart, dzięki za spostrzeżenie o wibracjach - zapomniałem o tym ;-)

Artek, ja ma jedno mocowanie na kasku ale nie podoba mi się właśnie to, że można ją zgubić dzidując po lasach + przy dłuższej jeździe tak >110 km/h to jednak odchyla mi łepetynę, a >130 km/h to już jest to mocno odczuwalne.
Poza tym chciałem zamocować ją w jakimś innym miejscu żeby mieć ujęcia z innej perspektywy + mam wrażenie, że te z głowy są jakby "mniej dynamiczne" :-P

A ktoś z Was gdzie zamocował swoją kamerę oprócz kasku?
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-27, 09:11   

Ostasz napisał/a:
A ktoś z Was gdzie zamocował swoją kamerę oprócz kasku?


Cześć, ja od niedawna posiadam kamerkę sportową i znalazłem chyba całkiem niezłe rozwiązanie: chestmount, czyli takie "szelki" na kamerkę, dzięki czemu masz ją przymocowaną na klacie. Już uzasadniam dlaczego tak a nie inaczej: kamerka przymocowana bezpośrednio do moto nie nadaje się do singla tak jak zostało to już zauważone. Może do szosowego moto i jazdy po asfaltach ok ale na Dominatorze z kostkami obraz tak drga, że nie nadaje się do oglądania, poza tym takie ujęcia są mało dynamiczne bo nie widać jak się moto rusza względem jeźdźca. Na kasku nie przyklejam z powodów już wymienionych powyżej + wygląda trochę głupio ;-) A chestmount ma pod tymi względami same plusy, obraz jest stabilny, nic nie drga a fajnie widać jak w offie moto "pracuje" pod jeźdźcem. Jedyny minus taki, że nie rejestruje tego na co w danej chwili patrzy kierownik no ale jeśli ktoś tego bardzo potrzebuje to jedynie montowanie do kasku wchodzi w grę. Dodam od siebie kilka uwag co do takiego sposobu montażu: warto szelki tak dopasować, żeby kamerka była jak najwyżej to możliwe, wtedy będzie rejestrować więcej obrazu poza motocyklem. No i trzeba kilka razy popróbować z jej pochyleniem, ja polecam mocno odgiętą do góry, z tego samego względu co poprzednio. Ja mam na swoim moto szybkę założoną a i tak bardzo fajnie się wszystko nagrywa, a jak ktoś ma Domina bez szybki to już w ogóle będzie wypas :-) Ja mam na przykład chestmount z tej aukcji i jest bardzo dobrej jakości a cena moim zdaniem jak najbardziej ok:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4987805095
 
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2015-08-28, 07:08   

krzysiek_DTR, właśnie chestmount to jest coś co mi wyleciało z głowy :-) dzięki za wskazówkę, wykorzystam to mocowanie.
U mnie na kołach opony 50/50 szosa/asfalt więc drgań trochę mniej ale to nadal singiel. Plus ja nie lubię jakoś niczego przyklejać, naklejać itp na swoje moto - jest ładne oryginalnie i chciałbym żeby tak zostało :-D
 
     
Sosna 
Sosna


Wiek: 43
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 107
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-08-04, 22:50   

Witam drogich kolegów i koleżanki czy ktoś może mi doradzić kamerkę sportowa jaką wybrać na rower, motocykl, kamerowanie pod woda nad wodą czy może ktoś ma jakieś doświadczenia i podzieli się z danymi modelami co i jak Z góry dzięki
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14