Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Akumulator - Eksploatacja / Zużycie / Wybór nowego
Autor Wiadomość
techeran
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-26, 19:37   

Chyba kupie tą ładowarkę bede trzymał paragon i jak cos sie zacznie dziać to go poprostu oddam.
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2015-10-27, 10:20   

Sprawdźcie tylko prąd (natężenie) ładowania. Jak nie przekracza 2A to nie ma się co zastanawiać :)
 
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-10-27, 10:50   

Ostatnio wymieniałem aku w samochodzie służbowym (tak na marginesie padł nagle 400km od domu nie zdradzając wcześniej jakichkolwiek objawów uszkodzenia czy też zużycia). Podczas wizyty w sklepie z akumulatorami wywiązała się rozmowa na temat ładowarek - prostowników.
Podsumowując Pan który na pewno zna się na tym lepiej niż ja stwierdził że nie ma jak to zwyczajny prostownik (starego typu) bez jakichkolwiek bajerów, taki na którym na czuja trzeba stwierdzić czy akumulator jest naładowany obserwując prąd jaki jest przez niego pobierany.
Pan ten twierdzi że większość tych automatycznych super prostowników ładuje akumulatory do około 80% pojemności, nie do pełna. Dzieje się tak z powodu zabezpieczeń przed przeładowaniem akumulatora.
Tak więc niema jak to raz od czasu doładować akumulator zwykłym prostownikiem - takim z minionej epoki
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2016-04-08, 11:09   

Wypowiedź kolegi krzysiek_DTR wklejona z tematu dotyczącego zwarcia w elektryce.

krzysiek_DTR napisał/a:
Cześć wszystkim! :-D

Dzięki za pomoc i podpowiedzi, sytuacja już wyklarowana, akumulator wyzionął ducha :mrgreen: Co mnie cieszy bo i tak planowałem go wymiaenić a gdyby to było coś w instalacji to miałbym grubszą zagwozdkę. Nie kombinowałem z podłączaniem przez kable bo skoro podejrzewałem, że mój akumulator jest trafiony to nie chciałem go mieć w obwodzie w ogóle, dla bezpieczeństwa instalacji i dobrego akumulatora kolegi. Przełożyłem po prostu aku z DRki kolegi na chwilę do siebie i wszystko gra, nie ma na nim żadnego znaczącego spadku napięcia po włączeniu zapłonu. Po robocie jadę do Larssona kupić nowe aku.


@nx-rider - dokładnie, mam szczęście, że nie zostałem na tej myjce bo już ciemno było i jakieś 15-20km od garażu a jeździłem sam :-) Nie mam pojęcia, czy to mycie motocykla miało jakiś związek z tym, że padło aku, raczej staram się nie pryskać wody tam gdzie mogłaby zaszkodzić ;-) Tak czy siak aku było do wymiany więc pełen luz.

@wojtekk - Napisałem Ci już na priva co prawda ale na wszelki wypadek zapytam i tu gdybyś przeoczył wiadomość: Wyczytałem w wątku o akumulatorach, że używasz JMT, jak Ci się sprawuje/sprawował? Muszę dzisiaj kupić i mam do wyboru JMT za 139zł albo sprawdzoną YUASA za 206zł. Różnica spora ale to JMT na necie ma trochę mało opinii i większość słaba.. Jak na razie skłaniam się do większego wydatku na YUASA.




Kup Unibata i bedziesz zadowolony. Miałem też taniego ukraińskiego Quanda i wytrzymał 6 lat bez wyciągania z moto. Olej Yuase, nie oplaca sie.

Kilka poniższych postów przeniesiona z innego tematu - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2016-04-08, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2016-04-08, 12:51   

krzysiek_DTR, odpowiedziałem Ci na PW ale napiszę i tu. Jmt wytrzymał dokładnie 2 lata i teraz od tygodnia mam vartę za 100. Zobaczymy ile wytrzyma. JMT trzymał do samego końca jak nowy, napięcie miał zawsze powyżej 12,5 nawet jak jebnął. Po prostu dupnęła cela. Multimetr pokazywał 12,6 kontrolki nawet nie chciały świecić za bardzo a po naciśnięciu magicznego guzika wszystko znikało wraz z napięciem na aku.
Zapomniał bym. Jak kupiłem dominatora to z nowiuśkim M-line. Wytrzymał rok.
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-04-08, 13:07   

Dzięki za szybką odpowiedź wojtekk! Kurcze, też bym chętnie kupił Vartę za 100zł ale w Larssonie nie ma a nie wiem gdzie szukać w Gdyni. Poszukam jeszcze a jak nie znajdę to się wykosztuję jednak na YUASA i będę miał przynajmniej kłopot z głowy na lata (taką mam nadzieję przynajmniej ;-) )
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2016-04-08, 13:36   

krzysiek_DTR, wysyłkowo chyba w Kędzierzynie bo zamawiał Miras 2 sztuki dla mnie i dla siebie.
 
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2016-04-08, 13:42   

Krzysiek idź do sklepu z akumulatorami a nie do motocyklowego albo szukal na alledrogo
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-04-08, 13:44   

Ale dobrze, że przeszperałem neta bo znalazłem sklep z akumulatorami w Gdańsku blisko Larssona, mają YTX9-BS chyba od 10 różnych firm, do wyboru do koloru :-D Bosch, Varta - oba w cenie 95zł. A YUASA za 179 więc też sporo taniej niż w Larssonie. Pojadę na miejsce to pogadam i któryś wybiorę.
 
 
     
Qba 


Wiek: 42
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 283
Skąd: 3City
Wysłany: 2016-04-08, 15:23   

Wiem nawet gdzie :-P tez tak kupilem Yuase za 150zł. Mialem Varte ale zabil ja uszk.regulator...ale w DE Varta jest bardzo ceniona marka.Co nie kupisz to kwasiaki i w terenie kazda marka moze skonczyc przedwczesnie , AGM do offu jest bardziej wskazany.
Pzdr.
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-04-08, 19:14   

Wszystkie tam były AGM z tego modelu YXT9-BS. Długo się zastanawiałem i wypytywałem sprzedawcę o różne marki. Sklep specjalizujący się w akumulatorach i prostownikach, na półkach były ich setki. Jechałem z nastawieniem, że wezmę Vartę za 95zł, ale sprzedawca zdecydowanie odradzał :-( Mówił, że Varta popłynęła z jakąś nową fabryką i długa seria była zrąbana, mieli mnóstwo reklamacji, kilka razy więcej niż od innych firm. Podobno dopiero jak wyjdzie następna seria z nowej fabryki to będzie można brać. Mieli sporo akumulatorów Varty (tak samo jak i wszystkich innych marek) więc ciężko się spodziewać, żeby mi wciskał kit. Mówiłem, że trochę mi się nie widzi przepłacać tyle kasy za YUASA ale do wyboru były jeszcze EXIDE i LANDPORT, które proponował, kosztowały po 110zł. Ale trochę wypeniałem bo o żadnej z nich nigdy nie słyszałem i się zacząłem zastanawiać czy mnie jednak nie nakręca na jakiś badziew.. Więc koniec końców wysupłałem pieniążki i wziąłem YUASA coby mieć spokój. Mam nadzieję, że dobrze zrobiłem i odpłaci się długą, bezawaryjną pracą :-) Myślę, że temat do zamknięcia, w sumie z zatytułowanego zwarcia poszedł w stronę akumulatorów a już jest cały jeden wątek o akumulatorach. Pozdrawiam!


Luzik - posty przeniesione - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2016-04-08, 22:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Krzycho
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-08, 20:27   

Podobnie było u mnie, odradzono mi Vartę, choć była w takiej samej cenie co EXIDE i to właśnie na niego padło. Koszt w sklepie stacjonarnym 120zł. Zalany czeka na montaż :-)
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2016-04-08, 22:33   

krzysiek_DTR, nie będziesz, żałował YUASA. Ja już 4 sezon na nim robię. Zaopatrz się w pół automatyczny prostownik i nic więcej przy akumulatorze nie będziesz musiał robić.
 
 
     
Sosna 
Sosna


Wiek: 43
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 107
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2016-10-12, 20:23   

Witam może trochę poza ale przy temacie mój akumulator wytrzymał 6 lat na zimę zabierany do piwnicy czy ktoś z koleżanek kolegów może polecić godny i długo żywotny prostownik do takich co Dominatory maja akumulatorów. Za pomoc Dzięki
 
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2017-01-21, 21:14   

Kupiłem nowy akumulator Varta YTX 9 BS prąd rozruch 135 A mam nadzieję że wytrzyma dłużej niż ostatni kupony w zeszłym roku na wiosnę 4RIDE :evil:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14