Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Łańcuszek rozrządu - jak sprawdzić stan , inne związane
Autor Wiadomość
Trol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-30, 21:58   Łańcuszek rozrządu - jak sprawdzić stan , inne związane

Zlokalizowałem napinacz łańcuszka rozrządu , w innych motkach kręciło się śrubą i w ten sposób można określic jego stan .

Jak określić stan łańcuszka w NX 250 ?
Nie chciał bym narobić bigosu nie wymieniając go w porę
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-03-31, 19:03   

W hondach (przynajmniej tych co rozbierałem) łańcuszek zawsze osadzony jest tak jakby lekko nad zębami zębatek i nie daje się, lub daje tylko lekko od nich odciągnąć. W miarę zużycia osiada tak jakby bardziej na zębatkę i mocniej daje się odciągnąć od zębatki. W ekstremalnych przypadkach dopiero zaczyna się rozciągać tak, że jak powiedzmy z prawej dolega do zębów to z lewej już w nie nie trafia. Do tej ostatniej sytuacji staraj się nie dopuścić;]

http://www.advrider.com/f...prings&page=357

Warto założyć manualny napinacz, bo to zazwyczaj od braku napięcia (nawalają w kartery) łańcuszki się zrywają.

Jak zobaczysz coś takiego:



albo



to też trzeba wymienić niestety:D
Ostatnio zmieniony przez adziad 2014-03-31, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Trol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-31, 20:33   

Dobra stronka , nie znałem jej wcześniej .
A przeglądając ją dalej na taki napinacz natrafiłem :



a także taki :

 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-03-31, 20:57   

ten temat na ADV jest dla ćwiartkowiczów ogromnym 1/4 ródłem wiedzy, jest tam odpowied 1/4 na WSZYSTKIE Twoje pytania:D:D
 
     
DUSZA
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-10, 19:57   

No i u mnie przyszedł czas na zajrzenie do łańcuszka, bo dość dotkliwie metalicznie stuka. Czy na ciepłym czy na zimnym...

Więc Wasze dotychczasowe rady są bardzo cenne.
 
     
Trol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-10, 21:17   

Odkręcając napinacz naprężenie sprężyny (masło maślane) było znaczne aż do ostatniego
zwoju wykręcanych śrub . Czyli ok 3,5 cm a nawet po wykręceniu ich napinacz jeszcze odskoczył . Przy czym w mojej babci jest świeży silniczek :->
 
     
jarkow
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-11, 13:52   

Tak naprawdę to ciężko stwierdzić czy łańcuszek jest do wymiany do niby jak na słuch.Ewentualnie bez rozbierania można sprawdzić przybliżony stan jego zużycia poprzez kręcenie śrubą regulacji napinacza łańcuszka sprawdzając ile jeszcze obrotów pozostało do maksymalnego położenia śruby napinającej.Tylko trzeba mieć punkt odniesienia.Skoro większość motocykli nie jest nowa i nie znamy jego historii , to nie wiadomo kiedy on był wymieniany i w jakim jest stanie.Jeśli nie wali po karterach i na ciepłym silniku nic nie słychać,jak jest zimny to potrafi się odezwać bynajmniej tak jest w moim, a wiem ze łańcuszek był wymieniany bo kupiłem motocykl od Holendra, nie handlarza z zapewnieniem lub przyklejona kartką z wymiany, jak to zdarza się w samochodach.
Ja kręcąc śrubą napinacza w swoim moto mogą zrobić jeden pełny obrót śruby(trzeba wykręcić tą środkową,klucz 10mm i w środku pokręcić śrubokrętem,chyba w lewo.Napinacz jest (automatyczny) i tak powróci na swoje odpowiednie ustawienie.Nie ma możliwości napięcia łańcuszka napinaczem montowanym fabrycznym.Jedyny ratunek dla wypracowanego łańcuszka, to założenie napinacza manualnego aby go dobrze napiąć i trochę dłużej polatać.
Miałem drugi napinacz i przerobiłem go(bezinwazyjnie,wyjąłem bebechy i wstawiłem trzpień) na manualny.

SNC01979.jpg
Plik ściągnięto 112 raz(y) 158,3 KB

SNC01978.jpg
Plik ściągnięto 128 raz(y) 138,86 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14