Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kaski
Autor Wiadomość
marzka
[Usunięty]

  Wysłany: 2011-03-02, 17:29   Kaski

Baaardzo ważny element naszego ubioru.
Jeżdzę w Schuberth Concept naprzemiennie z Marushinem M401. Wcześniej były Nolan N60, Uvex, którego modelu nie pamiętam i AGV Longway-ten ostatni musiałam sprzedać. Kupiłam go na szybko w dniu wyjazdu w Bieszczady i to był mój błąd-generalnie ostrzegam przed kupowaniem czegokolwiek na szybko. Gdybym chciała określić komfort jazdy w nim używając jednego słowa to powiem-makabra. Szybka parowała i coś niemiłosiernie uciskało moje skronie. Widocznie nie podpasował mi ten garnek :-/ Reszta "berecików" spisywała się całkiem dobrze.
Zdecydowłam się na szczękowce z uwagi na charakterystykę preferowanej jazdy-głównie turystyka. Planuję niemniej dokupić coś endurowatego, bo jazda w terenie w szczękowacach nie jest zbyt wygodna (za ciężkie, a szybki parują choćby nie wiem jakiego antifoga miały).
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2011-03-02, 20:38   

mam dwa jeden crosowy Nuvo całkiem całkiem tylko trochę głośny , gogle były scota fantastyczne , teraz Foxa trochę lipa , szczękowiec Agv longway na moją bańkę dopasowany jak ta lala , mógł by być trochę cichszy , otwarta szybka wpada w wibrację i chałasuje :(

P6090100.JPG
Plik ściągnięto 272 raz(y) 774,71 KB

 
 
     
janko_slr
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-02, 20:38   Re: Kaski

marzka napisał/a:
Szybka parowała i coś niemiłosiernie uciskało moje skronie. Widocznie nie podpasował mi ten garnek :-/

Witam! ja na szosie jeżdżę w AGV K3 BASIC- chyba najtańszy AGV (300 pln)
miałem te same problemy- cisnął skronie, ale po paruset km wygniótł się i jest dobrze. Co do parowania- paruje bo nie ma żadnego antifoga,ale wystarczy lekko uchylić szybkę i po bólu.
Generalnie jeżeli nie chcecie wydawać dużo pieniędzy na kask to polecam- z tych tanich najbardziej mi podpasował... ale mimo wszystko nie polecam oszczędzania na kaskach :D
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-03-02, 21:09   

ja używam ,,szczeny'' dolno półkowej NAXA, cenie ja przede wszystkim za jej uniwersalizm, szczena na dół robi za integrala, szczena do góry można pogadać i zapalić bez ściągania z głowy:), do tego jeszcze opuszczana blenda. Wszystko to za 300pln. co prawda nie testowałem jej wytrzymałości i niech tak zostanie, tak mi do pomóz Bóg.
 
     
spider2you
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 07:48   

Ja zakupiłem, ze względu na okulary, które noszę, kask z szybą.
Wersja budżetowa, a jak mi się spodoba jazd moto, to będzie lepszy czyli UVEX Enduro.
Kask głośny, ale tego się można spodziewać po kasku z daszkiem.
Głową przy 80 trochę rzuca, ale cóż - pewno takie uroki enduro.
Nie chciałem integrala, bo jakoś do mnie nie przemawia....

 
     
kogutos
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 13:51   

Ja jeżdżę w takim Nitro.Został mi ze ściga i tyle.Szybkę ma tylko nową.
http://www.blackduck.pl/files/Nitro%20n311-v.jpg

Ale chciałbym kupić sobie LSS Deltę "szczękowy" albo taki jak ma Spider.
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-03-03, 14:20   

A ja mam Airoh Force. ?wietny integral z dobrą blenda - dlatego go kupiłem :)
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-03-03, 18:35   

Art, ale masz ładne i wypielęgnowane dłonie :mrgreen:
 
 
     
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 18:28   

spider a jak wykonanie takiego kasku to akurat ls2 ,naxa ma coś podobnego w podobnej cenie i sie wlasnie zastanawiam tylko czasami latam wiecej niż 80km/h i sie wlasnie tak zastanawiam nad praktycznoscią takiego kasku
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-03-09, 19:04   

mam takie

bayards.jpg
Plik ściągnięto 31422 raz(y) 19,22 KB

DSC04493.JPG
Plik ściągnięto 257 raz(y) 1,76 MB

 
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-03-09, 20:32   

szczękowiec Caberg Rhyno (uczucia mieszane, ale ogólnie może być)

 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-03-09, 20:40   

A ja mam teraz taki:


Wcześniej miałam jakiś tani syf, o którym lepiej nie wspominać ^^

michalklb napisał/a:
spider a jak wykonanie takiego kasku to akurat ls2 ,naxa ma coś podobnego w podobnej cenie i sie wlasnie zastanawiam tylko czasami latam wiecej niż 80km/h i sie wlasnie tak zastanawiam nad praktycznoscią takiego kasku


Też się zastanawiałam nad tym ls2. Czytałam na innych forach, że jest bardzo dobrze wykonany, w stosunku do ceny. Niestety o innych właściwościach nie pamiętam, ale marudzili. A ja poszłam w tego ARC i na razie po je 1/4 dzie przy temperaturze zero stopni wiało mi dotkliwie od brody, a na postojach parowała szybka ;p
 
 
     
michalklb
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-10, 15:10   

no ale ten arc mniej znany chyba i droższy od ls2 tez spotkalem sie z opinia że ls2 to lipa chwalili tylko te za 200 bez szybki a ja nie mam ochoty bawić sie z goglami
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2011-03-10, 17:07   

jasna ch....a ... ;-P

Dopiero co się cieszyłem, że udało mi się motorek znale 1/4 ć, a tu dopiero się zaczyna wybieranie ;) Od dwóch dni siedzę na forach i czytam o tych różnych kaskach i już chyba zgłupiałem hehe;) Nie wiem czy szczękowiec, czy integral, czy enduro z szybką...

Managa, fajny ten ARC, napisz więcej, tzn. czy mocno wieje w środku i rzuca głową jak trochę szybciej jedziesz? I czy bardzo głośny też, choć już wiem, że ja to stopery polubię, bo... lubię ciszę, hehe ;) Pomyslę nad nim, tym bardziej, że w Krakowie można przymierzyć...


Mogę za to polecić tę stronkę
http://sharp.direct.gov.uk/
nie chodzi tylko o to, które są bezpieczne (Airoh Speedfire tu godny uwagi bo widać dobry a tani ;P), ale też fajny tutorial jak dobrać garnek - polecam ;)

Chyba po prostu wpadnę do sklepu i co będzie mi dobrze na czaszce siedziało (a jest kawał czachy ;-) to biorę... Eh, a to dopiero początek, dalej zbroja, ubiór, ehh idę się napić czegoś... ;-)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2011-03-10, 17:25   

cubiacus napisał/a:
czy mocno wieje w środku i rzuca głową jak trochę szybciej jedziesz?

nie panikuj :mrgreen: po lesie za szybko nie pojedziesz :mrgreen:
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15