Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
OLEJE DO DOMINA/STAN/DOLEWKI
Autor Wiadomość
fredy76 
Fredy


Dołączył: 01 Lis 2019
Posty: 6
Skąd: Wisła
Wysłany: 2020-02-24, 20:23   

Dzięki
 
     
Sosna 
Sosna


Wiek: 43
Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 107
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-03-03, 19:37   

Namiary na taka śrubę z magnesem
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2021-03-12, 13:01   

Sosna, MAGNETYCZNA ŚRUBA SPUSTU OLEJU KOREK M12x1,5 MAGNE

https://allegro.pl/oferta/magnetyczna-sruba-spustu-oleju-korek-m12x1-5-magne-6903838991

Tylko nie można jej dokręcać z takim dużym momentem jak oryginalną, bo ścianki są cienkie gdyż w środek wciśnięto magnes. Jak będziesz dokręcał ją na siłę to lubi się urwać i połowicznie zostać w karterze...
 
     
Qwet 
Honda NX 650 97r


Wiek: 34
Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 215
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-06-16, 07:48   

Temat chyba odpowiedni do mojego pytania. Wiem, że niektórzy z was wlewają olej ponad stan, po to żeby potem w trasie nie dolewać. Myślę czy by nie zrobić czegoś podobnego.
I tutaj moje pytanie - o ile litrów powyżej kreski maksimum można bezpiecznie przelać, żeby silnik nie zasrał olejem całej puszki filtra powietrza?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2021-06-16, 08:55   

Qwet, moje silniki rfvc są jakieś dziwne. xr400, 2x dominator + xr650l. Zawsze jadąc w dalsze trasy wszystkie przelewałem o 0,5L. Czyli w silnikach było 2,5L.

Nigdy nie cofał mi się w żadnym z tych motorów olej odmą do airboxa.

We wszystkich wywaliłem separator i nie zmieniało to sytuacji.

Ile to jest na bagnecie to ciężko stwierdzić, bo powyżej pewnej wartości przelewa się rurką na głowicę. Ale u mnie nie patrzę po bagnecie, tylko jak otworzę korek i widzę olej to nie dolewam. W innym przypadku dolewam tyle aby widzieć poziom bez wkładania bagnetu. Dekadę tak jeżdżę, bez skutków ubocznych. Nie trzeba się wtedy martwić o tak częste dolewki.
 
     
Qwet 
Honda NX 650 97r


Wiek: 34
Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 215
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-06-17, 07:05   

Nie no, jasne, takie lekkie przelanie wiadomo. Tyle czasem przelewam i przy spokojnej jeździe za jawką czy simsonem nic nie wlatuje do puszki filtra, ale pamiętam jak w turcji 2 osoby cisnałem na pełnym gazie pod górę długie odcinki i wtedy trochę oleju na dnie się zebrało. Coś kojarzę że wspominałeś o jakichś 5 litrach w silniku, więc myślałem, że da się coś więcej niż te symboliczne pół litra.

Z drugiej strony myślę, że mógłbym po prostu zlać resztkę oleju z tego 4-litrowego baniaka do jakiejś butelki po mineralce, przypiąć trytką do kufra, żeby nie musieć zabierać cennego miejsca wewnątrz kufra takim dużym baniakiem. Jakiegoś nieznanego płynu w butelce z odzysku i tak nikt nie ukradnie, a ja i tak po dojechaniu pod granicę bułgarii wleję całość do ramy i butelkę wyrzucę ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13