Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przerywa i gaśnie podczas jazdy
Autor Wiadomość
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-15, 17:54   Przerywa i gaśnie podczas jazdy

Problem jest taki jak w temacie. Przerywa i gaśnie praktycznie non stop , co kilkadziesiąt metrów. z odpaleniem nie ma większego problemu za każdym razem odpaliła jak zgasła. Co myślicie ? Mi się wydaje ze coś tam ze zapłonem będzie. Tylko co ? Moduł czy coś innego ? Musze to porobić żeby na rogacz dojechać :D
 
     
tmarc 


Wiek: 53
Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 137
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-09-15, 18:36   

ja tak miałem jak miałem przebicie na kablu wysokiego napięcia.
 
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-15, 18:46   

tmarc, sprawdzę :) musze jeszcze brykę ściągnąć, bo już nie dałem rady dojechać do domu :(
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-16, 19:04   

Dzisiaj kulałem się na jedynce do domu. Na 1.5tyś obrotów szła cały czas . Jak chciałem jechać szybciej to po chwili przerywało i gasło często . A na sam koniec jak już byłem w domu to postanowiłem jeszcze się przejechać, o dziwo nic się nie działo i normalnie je 1/4 dziła . Będę jutro sprawdzał połączenia na module itp. Tylko takie daremne szukanie jest jak raz działa a raz nie :/
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2013-09-17, 19:29   

jeżeli masz możliwość pożycz moduł i podmień. Cewkę idzie pomierzyć omomierzem według instrukcji i mieć pewność ,że działa dobrze. Jak cewka WN się przepali to motór nie odpali. Sprawd 1/4 (wymień) kabel WN, zmierz kable (wyczyść wtyczki) czujnik na wale-moduł-cewka, podmień świecę.


Jeżeli to wszystko sprawdziłeś i masz pewność to objaw jest typowy dla zimnych połączeń w module (instrukcja jak reanimować moduł jest na forum ). Z doświadczenia wiem, że lepiej moduł zrobić nawet zapobiegawczo bo i tak jak widać po forum naszym i transalpowym z czasem problem się niestety pojawia. Jak raz przelutujesz to masz pewność i problem z głowy na długi czas.

No chyba, że jest to jakaś totalnie zaskakująca inna nietypowa usterka, na którą od razu niestety w tak oczywisty sposób nie trafimy.

Ode mnie tyle, powodzenia, daj znać
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-09-17, 19:48   

EEEEEEJ! najpierw swój moduł wsad 1/4 do innego moto,żeby nie zniszczyć komuś modułu ;-)
 
 
     
mbx
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-17, 20:06   

mi chyba też nawala na kostce czasem nie łączy ,ale mam drugi od rd02 !wiecie czy pasuje do rd08???? jak nie to będę w sobotę wiedział :roll:

jak zamienię
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-17, 20:18   

kurde :/ grubsza sprawa z tym będzie , no nic cza się zabrać z tym do roboty . Coś się mi wydaje ze do rogacza już tego nie ogarnę :/
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 14:47   

A układ paliwowy sprawdzales ?
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 18:00   

Rozebrałem sprzeta dzisiaj i tak . Poruszałem chyba wszystkimi możliwymi kablami, moduł , cewka itp. poczyściłem kostki trochę i postanowiłem zrobić próbę . Zrobiłem 10 km koło domu i chodzi normalnie . maniek, właśnie tez sie zastanawiam czy cosik w ga 1/4 niku nie siedzi ze tak sie dzieje . No ale to raz chodzi a raz nie wiec nie wiem ..
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 18:05   

albo zimne luty albo wredny paproch w ga 1/4 niku, na szybkiego możesz odkręcić śrubkę do spuszczania paliwa z komory ga 1/4 nikowej, podstaw jakieś naczynko i sprawd 1/4 czy szybko leci (przy otwartym kraniku).
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-18, 19:05   

maniek, Szybko leciało ;)
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-19, 16:24   

a powiedzcie mi taką rzecz , czy w cewce ten kabel od fajki ma się tak kręcić do koła ? czy powinien siedzieć sztywno w cewce ? rozumiecie o co mi chodzi nie ? bo w mojej on się kreci na wejściu do cewki :P i jeszcze takie pytanie , idzie ten kabel wyjąć z cewki w celu wymiany samego kabla ? :)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-09-19, 16:43   

kabel ma być sztywno "wkręcony" wymień na nowy i bedzie ok
 
 
     
fleszuu
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-19, 16:56   

jak to wczoraj miałem rozebrane to kręcił się jak tampon w ... hehe :D

EDYT:
dobra , a ten kabel to jakis oryginał ma być czy jaki kupić ?



Scaliłem posty - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-09-19, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13