Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Na co zamienić Dominatora ?
Autor Wiadomość
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-11-10, 16:15   

nx-rider napisał/a:
Dobra odgrzewam kotleta - w tym temacie niby wiele zostało napisane ale nie do końca w tą stronę która mnie interesuje. Dywagacje były przede wszystkim w kierunku motongów cięższych a ja potrzebuje wręcz przeciwnie zglebić temat.

Zacznę od tego że motorem praktycznie wcale nie jeżdżę po asfalcie bo się na nim nudzę a poza tym nie mam na to czasu.

Poszukuję następującego sprzętu:
- lżejszy niż Dominator :!:
- palony z rozrusznika :!:
- do jazdy w terenie (na razie słabo sobię radzę więc nie potrzebuję "wyczynówki" :!:
- z prawem do rejestracji :!:
- w budżecie około dominatorowym :!:

A teraz liczę że szanowne grono podrzuci mi kilka propozycji - po ich zebraniu będziemy (mam nadzieję) dywagować nad wszystkimi za i przeciw.

Nie żebym kogoś podpuszczał, ale liczę na Was :-P


Podobną ewolucję przechodzę, tak mi się zdaje, myślę nad dt 125R, ale na kopkę. Ceny jak na razie wysoko stoją, na koniec sezonu nawet wzrosły...
 
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-22, 15:27   

Założyłem temat daaawno temu szukałem szczęścia - powiem wam szczerze nie znalazłem :mrgreen: .Miało być terenowo z pasażerem szybciej w trasie . Miałem kilka xtz 750 w stanie ( nie wiadomym ) i XJ 900 Diversion w stanie pewnym 100 % nie wiem teraz z perspektywy czasu czy rozum czy głupota , wybrałem XJ 900 .Fakt moto bezawaryjne bezobsługowe 8 miesięcy i jedyne co robię to leje paliwo ....

Ale dziś dopadła mnie ta chwila że to nie jest to :cry:
 
     
Trol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-22, 16:05   

bo to nie jest to !
tzn nie mam nic do xj 900 , ..... no właśnie...
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2014-11-22, 18:14   

a moze tak :)

 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 12:44   

Może i tak jest :mrgreen: ale największy problem Money :-|
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-01-13, 10:25   

napotkalem takie oto ogloszenie. O ile nie wszystkie nowe/nowsze motocykle po erze Dominatora moga przypasc do gustu od strony disignu, tak ten wpadl mi w oko, podoba mi sie, taki ascetyczny transformer :) , moze przez to skromne malowanie. Podobne parametry do Domina. Czy to zatem mozliwy/godny nastepca Dominatora? Tylko ten worek z sianem jaki trzeba za niego zaplacic...
http://suchen.mobile.de/m...tml?origin=PARK
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-01-13, 11:17   

Zajebista jest.
Oglądałem gdzieś porównanie do bmw gs 650 dakar i są podobne a bmw znajdziesz tańsze.
W teren nadają się mniej niż domi.
A i jest cięższa chyba dobrze o domina.
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2015-06-16, 21:32   

W ostatni piątek byłem na testach KTM /a 1290 adventure ,ale że nie dotrwał do mojej próby z powodu cieknącego oleju z silnika dostałem na próbę właśnie Triumph Tiger 800 xcx właśnie takiego . I powiem że po przesiadce z mojego trampka z 94 r. którym w poprzednim tygodniu machnąłem 2300km po naszym kraju ,to Tiger był ciekawą odmianą ale do rzeczy . Gdy podjeżdżał do nas na testy było słychać jakby świst silnika z turbo dla mnie super ,chwila na przymiarki , trochę wyższy i bardziej rozbudowany z przodu ,poprostu kawał maszyny , pozycja wygodna nawet stojąc .Jazda to przyjemność mocy pod dostatkiem dość szybko skończyły mi się przełożenia , silniczek ochoczo przyśpiesza już na 6 przy 4500 obr/min ale bajka to 3/4 i cały zakres obrotów :witch: . Hamulce super przy nim to trampek nie ma hebli wcale tylko spowalniacze :lol: . Nie wiem jak by się sprzęt sprawdzał w terenie ale to już zależy do kierownika . Ogólnie rzec biorąc sprzęt przypadł mi do gustu jako Turystyk ale nie obawiałbym się mim poszaleć na mazurskich szutrach :ok:
Pominę jazdę KTM DUKE 125 bo to taki skuterek z zajebistymi heblami :mrgreen: :mrgreen:

20150612_143026.jpg
Plik ściągnięto 23 raz(y) 1,81 MB

 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2015-06-16, 21:46   

zuczek 38, na pewno widziałeś ale tak dla przypomnienia, że ponoć tigery potrafią:D

http://youtu.be/aTvYAcJOx3s?t=212
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2015-06-16, 21:59   

adziad, dlatego piszę że kierownik ponad wszystko :-P .. ale że to testy i podpisujesz dwie strony ugody wypożyczenia to jak by ci kaganiec założyli :-) . Patryk jeździł Katem 1290 AD to mówi że to potwór 150 koni to już nie złe stadko do ogarnięcia . i sobie go chwalił . W Kani był jeden Tigerem i też sobie chwalił . Na pewno można w najbliższej przyszłości brać go pod uwagę na jakiś drugie moto
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-06-17, 09:59   

Też się przymierzałem do tigera 800xc na jakiś targach. Fajna pozycja za sterami i wydawał się poręczniejszy od Afryki. Ciekawi mnie jak tam jest z momentem z dołu no i plasticzki co odpadną po pierwszym offie to nie dla mnie :-D
 
 
     
danon42
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-24, 11:11   

Ja myślałem nad teresa 750, z plecaczkiem w dalsza trase w sam raz. Pomysł zamiany przychodzi i odchodzi co jakiś czas. Proszę więc wyleczcie mnie z tej choroby ! nie chcę rozstawać się z dominikiem :(
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2015-06-24, 11:19   

danon42, pamiętaj, że off jest zajebisty :-) Szczególnie Dominatorem :-)
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-06-24, 14:41   

Bolo pisze właśnie doktorat o układzie zasilania dużej XTZ więc jest w temacie :-D
 
 
     
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2015-09-08, 20:41   

Sprzedałem jeden świecący dyliżans i chciałbym dukaty zamienić na coś i na asfalt i na lekki teren w razie czego dla 2 osób. Do zabawy w pojedynkę zostaje dominator tylko muszę go trochę podreperować bo znowu to i tamto w lesie niedźwiedź odgryzł ;-)
Chciałbym coś co by trochę pociągnęło po czarnym (min z 80KM) ale żeby zawias miał skok podobny do Dominatora.
Nie jeździłem wieloma motocyklami, nie mam porównania...
Może ktoś z Was coś testował/ jeździł i podpowie co można brać pod uwagę.
Budżet 10-20, no ale jakby był jakiś zajebisty sprzęt to mogę trochę dołożyć.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14