Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Problem ze smarowaniem góry silnika (pompa Oleju??)
Autor Wiadomość
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2014-04-02, 16:26   

a do filtra oleju leci?
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-04-02, 18:54   

Jeżeli piszesz, że ciśnienie jest takie, że aż na bak psika, to raczej przez rurkę 30cm długą dałoby rade...

Powinno się wyznanie silikonu założyć i go czcić modłami jakimiś, jako jedyny co pomaga na wszelkie bolączki:D:D:D

madart, a nie jest tak, że smok zasysa z dołu silnika, potem do pompy1, potem do ramy, z ramy do pompy2, przez filtr i dopiero na wał głowicę i skrzynię? Więc jak odkręci się wężyk od smarowania głowicy i leci to znaczy, że wszystko po drodze jest w miarę drożne?

Zanim rozkręci się pompę bo nie ma ciśnienia to warto zobaczyć sitko na dole zbiornika olejowego w ramie, zazwyczaj się o nim zapomina, a dużo ludzi nawet nie wie, że istnieje;]
 
     
Domin0
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-02, 19:34   

Z pompy1 rama + skrzynia,z ramy na pompę2 ,a z niej na filter ,a z tąd na wał i głowicę :-P
A przed uszczelnianiem,moto chodził normalnie? To że na przewodzie będzie olej ,nie gwarantuje ci że dotrze on do wałka skoro uszczelka na silikonie :idea:
 
     
Grzesiek7751
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-02, 20:46   

Jeśli chodzi wam o to, że sylikon mógł coś zapchać to wiedziałem, że nie mogę dać go dużo i uwierzcie, że dałem go dosłownie grubość niteczki. Wcześniej moto chodziło ok, nic nie stukało, było tylko te pocenie. Te stukanie to obstawiam na dekompresator, bo stuka na wolnych obrotach i gaśnie.

Adziad w ktorym miejscu dokladnie jest te sitko?
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2014-04-02, 20:59   

Grzesiek7751 napisał/a:
jak odkrece przewod z prawego dekla to pryska olejem az na zbiornik. ale jak odkrece go na gorze od pokrywy to oleju nie ma(przewod na 100% jest dobry!)

śmiałbym polemizować na ten temat tzn ,że zapchana rurka jest


Albo deko albo gniazdo zaczyna fruwać
 
 
     
Grzesiek7751
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-02, 21:29   

jeszcze raz: rurka jest na 100% DROŻNA! Przedmuchiwałem ją sprężarką...! Poważnie z dekla smarka a jak przykręce ta rurke to na gorze sucho... Pompa padła i nie da rady gnac oleju na gore???????????
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2014-04-02, 22:55   

Grzesiek7751, widziałeś ten temat? ->Problem ze smarowanie góry silnika.
 
 
     
Grzesiek7751
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-13, 12:25   

Witam wszystkich! Po spedzeniu troche czasu w garażu i zjedzeniu sporo nerwow, w koncu poładowałem swojego dominatorka...! Okazało sie, ze winowajca nie jest uszkodzona pompa, ani niedrożna srebrna rurka, a przyczyną było zapchane sitko na dole zbiornika olejowego w ramie o ktorym pisał ADZIAD. Olej nie spływał tak jak powinien do pompy i stad brak cisnienia oleju do filtra i smarowania gory głowicy(srebrna rurka...) i pewnie temu stukał dekompresator. Odkreciłem, wyczysciłem te sitko, przedmuchałem przewody, poskładałem i Hońdzia śmiga jak dawniej i nic nie stuka...:-) POzdrawiam wszystkich i dzieki za podpowiedzi, za pomoc!
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-07-15, 17:15   

Grzesiek7751, tak sitka trzeba czyścić;]



Fajnie, że udało się dojść w końcu co to było
 
     
nemezis5pl
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 08:38   

Odgrzeję trochę temat. Mianowicie w piątek chowałem swoją XR do ciepłego garażu (już na zimę). Odpaliłem jeszcze motocykl i pomyślałem że sprawdzę jak pompa oleju podaje, także poluzowałem śrubę magistrali olejowej przy głowicy a tam nic sucho. :shock: Motocykl umyłem, wytarłem do sucha i postanowiłem sprawdzić to smarowanie. Odkręciłem przewód i zacząłem kopać na odprężniku, olej po kilku kopnięciach pojawił się w otworze dekla( i normalnie odpływał gdy nie wciskałem kopniaka). Sprawdziłem głowicę wałek na szczęście ok. Postanowiłem zobaczyć jak tam z ciśnieniem więc kopię i trzymam otwór przy deklu palcem, olej dopływał ale na palcu nic nie czułem żadnego ciśnienia. Postanowiłem zamontować przewód i odpalić silnik na chwilę ale górna śruba odkręcona olej się pojawił płynął ciurkiem w sumie intensywnie. I teraz moje pytanie czy w pompie mogła się wytworzyć poduszka powietrzna przez co nie podawałą oleju? I czy ktoś ma może filmik jak u niego wygląda przepływ oleju przy głowicy? Bo nigdzie nie mogę znaleźć a chciałbym porównać ;-)
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2014-11-23, 17:46   

nemezis5pl, nie wiem do końca jak jest w XR ale na przykładzie dominatora mogę się domyślać - motocykl stał dłużej, olej ściekł z filtra do komory silnika i zanim pompa przepchała taką objętość przez filtr to mogło to chwilę zająć.
 
 
     
nemezis5pl
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 18:07   

To prawda motocykl stał 3 tygodnie. Natomiast odpaliłem go i poszedłem po klucze, wróciłem okazało się że wziąłem klucz 13 a śruba jest na klucz 12 więc znowu poszedłem, a silnik cały czas pracował w sumie około 5min zanim odkręciłem. To dość długo a oleju po takim czasie nie podawało na głowicę :-/ Czy mógłby ktoś na forum nagrać w swoim motocyklu jaki jest przepływ oleju magistralą? Myślę że było by to przydatne w celu porównania wydajności pompy innym użytkownikom na youtube jest tylko coś takiego: http://www.youtube.com/watch?v=2AS0xQNajsQ a to pokazuje że właśnie nie podaje :-P
 
     
nemezis5pl
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-25, 12:20   

To jak znajdzie się ktoś chętny do nakręcenia filmu? Ja osobiście chętnie bym wrzucił ale mam motocykl w częściach ponieważ robię dokładny przegląd zimowy. Chętnie porównam żeby mieć pewność na następny sezon ;-)
 
     
szeroki10 


Wiek: 39
Dołączył: 14 Mar 2014
Posty: 121
Skąd: RZESZÓW
Wysłany: 2015-01-07, 13:59   

Adziad w którym miejscu jest to sitko ze zdjęcia?
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-01-07, 15:02   

na spodzie ramy
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13