Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ożywianie zapuszczonego Dominatora
Autor Wiadomość
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 11:44   Ożywianie zapuszczonego Dominatora

Witam wszystkich, to mój pierwszy temat więc jeśli 1/4 le go umieściłem to przepraszam i proszę o przeniesienie.
A więc tak Dominatora oglądałem już w zimie i jedyny problem jaki miał to zimne luty, moduł strasznie połatany ale po podgrzaniu suszarką załapał z drugiego kopa(aku brak) pochodził chwile i zgasł ale że było -15*C to pewnie byłą to wina ochłodzenia się modułu.
Teraz silnik rzucił palenie po zimie i nie mogę znale 1/4 ć przyczyny.
Odpalanie wygląda tak że motor coś załapie coś pierdnie czasami strzeli mocno w wydech. Kompresja jest(szału nie ma ale tragedii też nie), czujnik położenia wału ok, rozrząd ustawiony dobrze, luzy ok, ga 1/4 nik wyczyszczony i po za tym wszystko ok, świeca ok, iskra jest.
W innym temacie Raviking podsunął pomysł że może być to autodeko ale zdjąłem pokrywę i element który wskazałem śrubokrętem na zdjęciu nie ma luzów i obraca się tylko przeciwnie do ruchu silnika(sprzęgło jedno kierunkowe ok) pin który jest w głowicy i blokuje sprzęgiełko wykonuje swoje zadanie(nie jest scięty). Czy na tym mogę zakończyć kontrole rozrządu czy jeszcze coś sprawdzić?
Po za tym krzywki i d 1/4 wigienki ok, łańcuszek kwalifikuje się już do wymiany ale muszę pierw odpalić silnik i zobaczyć czy jest ok bo jak nie to na części.
Czy padnięty moduł może powodować opó 1/4 nienie lub przyśpieszenie zapłonu bo to co się dzieje przy odpalaniu to właśnie taki objaw, może to cewka a jak nie to co może być problemem bo już nie mam pomysłów...
Muszę ożywić go jak najprędzej bo pod koniec wakacji praktyki a potem rok akademicki i nie będzie już tyle czasu :-P

EDYT:
Zapomniałem o jednym że krucieć dolotowy też jest mocno łatany ale nie będę go wymieniał bo żeby wsadzić silnik NX do XL zastosuje krucieć od XR który już mam. Ale czy przez lewe powietrze silnik mógłby robić takie JAJCA??

Scaliłem posty - kmaj

IMG_7275.JPG
Plik ściągnięto 98 raz(y) 2,52 MB

IMG_7274.JPG
Plik ściągnięto 97 raz(y) 2,59 MB

Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-07-15, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-15, 19:08   

moze ma taka dziure w króćcu ze ssanie nie pomaga :)
a moduł to raczej bedize działał lub nie
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 21:00   

Jest połatany ale dziury nie widać, spróbuje zasadzić mu krućca od XR i zobaczę czy pomoże, zarzucę jakąś pończochę na dolot i może załapie.
A czy autodeko ma się zachowywać tak jak opisałem? Przeczytałem o tym co było na forum i w serwisówce i w sumie wszystko ok ale jak tak to oglądam to nie potrafię zrozumieć działania i dlatego się dopytuje...
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 21:32   

Moduł kup od Kymco poszukaj na forum było o tym symbol znam na pamięć Aw0036 , krzywki nie wyglądają na zacierające się ludu ?
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 21:43   

Nie są idealne nie mają już całej warstwy ochronnej ale poje 1/4 dzi jeszcze dla nich zaleje dobry olej i będzie śmigał, na remont sobie jeszcze nie zasłużył :-] D 1/4 wigienki mam na zapas.
A co do modułu już zamówiłem, przeczytałem temat tylko nadal nikt mi nie odpowiedział co do podłączenia...
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-07-15, 21:43   

W autodeko możesz jeszcze sprawdzić czy odbija. Odkręcasz prawy przedni korek i kręcisz wałem. W pewnym momencie prawy zawór wydechowy będzie niżej od lewego. Kręcisz dalej i w pewnym momencie zawór ma odskoczyć...


Króciec sprawd 1/4 metodą na papierosa (adziad gdzieś opisywał) albo coś innego co dymi. Przyłóż do króćca podczas pracy silnika i zobacz czy gdzieś dymka nie wciąga ;-) .
 
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-15, 22:41   

Tego dokładnie nie sprawdzałem ale słychać takie kliknięcie przy obracaniu może nie tak głośnie ze względu na to że silnik był złożony ale słychać.
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-16, 15:51   

Złożyłem dzisiaj pokrywę i wszystko działa jak powinno iskra jest a motor przy próbie odpalenia nadal tylko jebnie wywdech co jakiś czas ale świecy nie zalewa więc ga 1/4 nik już wyjęty i przejrzę go raz jeszcze.
Sugestie do tego gdzie szukać przyczyny mile widziane :mrgreen:
Moduł będę miał jutro i zobaczymy czy pomoże...
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-16, 17:54   

napewno ten rozrzad jest dobrze ustawiony? przy T na wale znaki prawie pokrywaja sie z glowica? może go ktos 180' przestawił :-P
na innej świecy próbowałeś?
dajesz ssania dużo?
jak psikniesz dezodorantem do gaznika podczas krecenia cos sie zmienia?
moze ma jakos dużo za dużo wolne obroty podniesione?
membrany obie nie dziurawe?
anrazie wiecej mi do glowy nie przychodzi ;-)
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-16, 18:57   

Rozrząd ustawiony ok, wczoraj przy zdjętej pokrywie sprawdziłem jest na 100% ok(nie raz składałem rozrząd w tych silnikach),
patrzyłem na 3 świecach z tą samą iskrą,
ssanie dawałem całe go końca a wolne ustawiłem wstępnie na wyjętym ga 1/4 niku żeby skrzydełko było trochę podniesione,
psikałem a nawet dawałem mu kielicha po staremu i tylko mocniej strzelił w kichę,
membrana od przepustnicy i od pompki przyśpieszającej ok.
Może ktoś jeszcze z forumowiczów potrafi pomóc bo Madartowi wyczerpały się pomysły :-P
 
     
Bolo 
BoloLoLo


Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 829
Skąd: Szczygłowice
Wysłany: 2013-07-16, 19:08   

Nie znam się ale ... u mnie po podobnych problemach pomogło przelutowanie modułu. Oddaj do jakiegoś serwisu laptopów gdzie mają powietrzną lutownicę i niech przelecą całość. u mnie po takim zabiegu jak ręką odjął.
 
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-16, 19:44   

Też od poczatku obstawiam moduł, jutro nawet będę miał ten Kymco ale nadal niewiem jak go podłączyć.
Jak będzie hulał to ten oryginalny spróbuje naprawić i zostawię na zapas.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-07-17, 00:30   

Cześć,Hipolit
 
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-17, 11:06   

CześćRaviking. Jak zarzuciłem kilka postów zacząłem kojarzyć wasze nicki z dawnego forum bo wtedy miało inny adres.
W połowie z powrotem wrócę do dominatora :-P
 
     
Damianel
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-18, 11:04   

Dostałem moduł, podpiąłem iskra jest ale z paleniem dalej to samo, dalej coś załapie i strzeli w wydech...
Jakieś pomysły :?:
Cewka zapłonowa może powodować takie zachowanie i czy można podpiąć cewkę od PD03 na próbę?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15