Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pływak - nurek
Autor Wiadomość
Cezary
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-19, 14:47   Pływak - nurek

Temat nie nowy, ale tajemniczy. Jak wiemy w ga 1/4 niku jest pływak, który ma do dyspozycji komorę wypełnioną benzyną. Pływak jak nazwa wskazuje powinien umieć pływać. I nie powinien nurkować, bo wtedy paliwo uciaka dwoma przelewami. Jeśli tak się dzieje, to standardowo podejrzewać można albo syfy w komorze pływakowej albo niesprawny zawór iglicowy. W przypadku mojego ga 1/4 nika wyeliminowałem obie sytuacje - został dokładnie oczyszczony, zaś zawór iglicowy prewencyjnie wymieniłem. Po złożeniu nadal to samo. Testuję podpinając dłuższą rurkę pod zbiornik paliwa. Efekt jest taki, że do pewnego ciśnienia jest OK, a jak ga 1/4 nik umieści się poniżej zbiornika paliwa (ciśnienie zależy od wysokości słupa cieczy), to jednak przepuszcza. To samo pewnie się dzieje, gdy od strony silnika zadziała podciśnienie.
Ja się specjalnie nie przejmowałem, wyjąłem stary ga 1/4 nik Hondy XBR i go zamontowałem. Jednak pływak - nurek wciąż mnie intryguje. Ma ktoś jakieś racjonalne wytłumaczenie?
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-19, 15:23   

Może jest pęknięty i nabiera benzyny?
 
     
Cezary
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-20, 07:19   

habit napisał/a:
Może jest pęknięty i nabiera benzyny?

Gdyby to było takie proste, to sam bym zauważył. Niestety nic w środku nie chlupie.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2013-06-22, 21:21   

No kurde, przecie tam nic nie ma, tylko pływak, blaszka ustalająca poziom paliwa w komorze i jej mocowanie oraz zaworek. Jeżeli na sucho z otwartym denkiem działa wszystko ok, a pływak nie jest dziurawy to na prawdę nie potrafię sobie wyobrazić jak może przelewać. Jedynie jakieś zatarcie na ośce mi przychodzi...

A samo gniazdo zaworka oglądałeś, może tam się jaki fafroch przylepił?
 
     
Cezary
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-23, 07:31   

adziad napisał/a:
No kurde, przecie tam nic nie ma, tylko pływak, blaszka ustalająca poziom paliwa w komorze i jej mocowanie oraz zaworek


A u mnie żadnej blaszki i jej mocowania nie ma. Może tu jest błąd, ale wcześniej tak działało.

adziad napisał/a:
A samo gniazdo zaworka oglądałeś, może tam się jaki fafroch przylepił?


Jasne, wszystko czyste, do tego ga 1/4 nik przeczyszczony ultrad 1/4 więkami.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2013-06-23, 18:08   

Cezary, dobrze mówisz, już mi się ga 1/4 niki pomyliły w nx jest przecie sam plastikowy pływak przymocowany bolcem ruchomo do ściany. Nie ma blaszki ustalającej poziom paliwa w komorze. No to jeszcze z innej strony, ten nowy zaworek iglicowy nie jest powiedzmy z jakiegoś powodu kapkę krótszy niż być powinien? Wtedy pływak by dociskał go z mniejszą siłą. Może da rade tam jakąś podkładkę, choć wiem, że raczej nie ma miejsca...
 
     
Cezary
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-02, 17:55   

Tak właśnie uczyniłem - wykonałem ze szczelinomierza podkładkę o grubości 0,2 mm. Złożyłem, podłączyłem i du pa...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12