Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szyba turystyczna
Autor Wiadomość
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-15, 07:58   

Powoli :) ustalam narazie brak stabilności powyzej 120 km/h bo jak sie okazało bez szybki też jest problem. Narazie pewne jest to ze koszt szyby nie powinien przekroczyc 40 zł. Muszę dopracować kształt wyciecia, giecie będzie jednolity łuk z dystansami do podniesienia konta natarci bo przy obecnych ustawieniach powyzej 120 straszne turbulencje pod daszkiem kasku , a ja nie lubię sie garbić.
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-07-30, 21:17   

Witam, dopiero teraz trafiłem na ten wątek, widzę że ktoś już dosyć dawno pytał o szybę Lostera ale podzielę się swoimi spostrzeżeniami i zdjęciami, może się jeszcze komuś przyda. Mam tą szybkę od kilku miesięcy, według mnie sprawdza się idealnie, leciałem autostradką nie raz pod 150km/h i komfort podróżowania poprawił się znacząco, nie wyobrażam sobie teraz je 1/4 dzić z powrotem bez niej, nawet przy niższych prędkościach. Ja posiadam szybkę w kolorze jasny grafit. Montaż oczywiście wymaga nawiercenia przedniej owiewki ale niestety to nie koniec kłopotów. Ktoś niezbyt przemyślanie rozmieścił górne otwory w tej szybce, wypadają tak, że nie idzie przewiercić przedniej owiewki żeby do niej pasowały bo otwory wypadłyby dosłownie na samych jej brzegach przez co najprawdopodobniej owiewka pękłaby w tych miejscach podczas podróży już nie mówiąc o tym, ze zwyczajnie nie dałoby jej się założyć z powrotem gdyż śruby z drugiej strony by to uniemożliwiły bo haczyłyby o boczki owiewki. Ja wybrałem rozwiązanie jakie widać na zdjęciach, sam nawierciłem nowe otwory u góry szybki i tak jest gitara, zostały tylko niepotrzebne górne otwory. Generalnie szybka wpada trochę w drgania przy prędkościach powyżej 100km/h ale to w niczym zupełnie nie przeszkadza, tyle tylko że nie wygląda zbyt "solidnie" wtedy :) A tak generalnie wydaje mi się, że bez szyby w ogóle Dominator jakoś dziwnie wygląda i od razu ją kupiłem po zakupie motocykla, jakoś tak poważniejszy w tedy jest ale to już kwestia gustu ;) Zmniejszyłem zdjęcia jak się tylko dało żeby nie zapychać serwera ale jak ktoś chce w lepszej rozdzielczości lub ma dodatkowe pytania to śmiało pisać na priv. Zdjęć z bliska narazie nie zrobię bo od 2 tygodni Dominika stoi w warsztacie jak pan z puszki mnie "nie zauważył" i wyjechał prosto przede mnie z podporządkowanej :( Może za 2 tyg znowu polatam jak się ręka wygoi i moto wróci od mechanika. Pozdrawiam!

20140419_185856a.jpg
Plik ściągnięto 426 raz(y) 449,49 KB

20140426_194039a.jpg
Plik ściągnięto 432 raz(y) 424,67 KB

 
 
     
PrezesASR
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-31, 06:17   

krzysiek_DTR, jak myslisz dałbym rade spasować tą szybe do mojego wczesnego japońca??
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-07-31, 11:04   

Mam taką szybę i jak na razie kilka razy podczas dzidowania po lesie nadziałem się na nią głową. Szczególnie podczas uników w czasie jazdy między drzewami, trzeba pamiętać o szybie. Szczęście że był kask na miejscu, na pewno by mi łeb ścięło. Teraz chcę eksperymentalnie ją zdjąć i wtedy ocenić różnicę.
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-07-31, 19:17   

PrezesASR napisał/a:
krzysiek_DTR, jak myslisz dałbym rade spasować tą szybę do mojego wczesnego japońca??


Nie chcę strzelać bo szczerze powiedziawszy nigdy nawet nie widziałem na żywo wczesnego japońca. Pooglądałem zdjęcia na google, przednia owiewka dosyć mocno się różni chyba, jest jakby bardziej kanciata, musiałbyś podjechać do kogoś z Dominiką z mojego rocznika i porównać organoleptycznie wymiary tej przedniej części nad lampą. Generalnie jakby samemu powiercić otwory (co i tak musiałem zrobić) to chyba dałoby radę ale mogłoby troszkę odstawać tu i ówdzie ;-)

@ptasiu: no bez przesady, szyba ma dookoła miękką gumkę, ciężko byłoby nią cokolwiek obciąć :mrgreen: ja się przyznam bez bicia, że preferuję turystykę nieutwardzanymi drogami ale niewiele mającą wspólnego z jakimś hard offroadem więc ani przez chwilę nie zbliżyłem się do tej szybki na tyle żeby w nią uderzyć, ona jest w sumie dosyć niska i mocno w pionie ustawiona, tyle tylko żeby kierować strumień powietrza nad kask ;-)

Wrzuciłem jeszcze jedno zdjęcie z zaznaczonym oryginalnym górnym otworem, widać na zdjęciu wyraźnie, że otwór ten wypada dokładnie na połączeniu przedniej czarnej części owiewki z grafitowym bokiem, zupełnie bez sensu :roll:

20140504_135120a.jpg
Plik ściągnięto 251 raz(y) 162,8 KB

Ostatnio zmieniony przez managa 2015-03-18, 17:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-02, 11:43   

PrezesASR napisał/a:
krzysiek_DTR, jak myslisz dałbym rade spasować tą szybe do mojego wczesnego japońca??


PrezesASR, zupełnie przypadkiem natrafiłem na naszym forum na zdjęcia Domina użytkownika boro, on ma z tego co widzę szybkę Lostera zamontowaną na wczesnym japońcu :-) Uderz do niego i zapytaj co i jak, z tego co widzę on przykręcił ją w ogóle bezpośrednio do bocznych owiewek. Pozdr!

link do wątku ze zdjęciami bora:

http://hondadominator.pl/viewtopic.php?t=1916

Ostatnio zmieniony przez managa 2015-03-18, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
PrezesASR
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-02, 17:07   

krzysiek_DTR, za późno :D
już zamówiłem ta szybę, bo jak popatrzyłem na allegro na kształt i rozmieszczenie otworów to nie ma bata ze nie będzie pasować
tylko jeszcze nie wiem czy zastąpi ona obecna owiewkę (która swoją droga jest połamana)
czy pójdzie na nią
w każdym bądź razie opisze sytuacje jak przyjdzie szyba (prawdopodobnie w poniedziałek)
Ostatnio zmieniony przez managa 2015-03-18, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
PrezesASR
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-05, 13:14   

doba, szyba przyszła dzisiaj, szybki montaż i wszystko pasuje, szybka przejażdżka i wiatru o wiele mniej
jak wcześniej jeździłem w okolicach 80-90 kmh teraz spokojnie 110-120 i nie urywa głowy jak wcześniej
jeszcze napisze tylko do firmy żeby uświadomić ich ze szyba jest dedykowana modelom z 88-91 roku a nie jak na allegro napisali 94-95

WP_20140805_004[1].jpg
Plik ściągnięto 311 raz(y) 1,44 MB

Ostatnio zmieniony przez managa 2015-03-18, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-08-05, 20:01   

PrezesASR napisał/a:
jeszcze napisze tylko do firmy żeby uświadomić ich ze szyba jest dedykowana modelom z 88-91 roku a nie jak na allegro napisali 94-95


Nosz kuuurna... Faktycznie ta szybka jest chyba do starszych japończyków, u Ciebie pasuje idealnie i nic nie musiałeś motać! A ja się dziwiłem czemu szybka niby do mojego modelu taki mocno "kanciaty" dół ma i w ogóle nie pasuje zbyt idealnie, już nie wspominając o tym nieszczęsnym rozmieszczeniu otworów! No nic, ważne, że się sprawdza, a to że u mnie nie wygląda w 100% tak jak miało być? "Mądry nie zauważy, a głupi pomyśli, że tak ma być" jak to mawiał mój dziadek ;)
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-23, 11:49   

Jak pisałem wcześniej, zdjąłem szybę i przed chwilą podzidowałem trochę.... Wrażenia ZAJEBISTE, wiatr na klacie, wiatr we włosach, wiatr pod pachami, zresztą wszędzie wiatr. Mnie się podoba jazda bez szybki. Od dziś jestem jej fanatykiem (znaczy się fanatykiem jazdy bez szybki). Pozdrawiam "szybkowców".
Ostatnio zmieniony przez ptasiu 2014-08-24, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-24, 21:14   

Zgadzam się absolutnie :mrgreen:
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2014-08-25, 07:23   

Muszę powiedzieć żonie ile dziś zaoszczędziłem nie kupując szybki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-25, 14:38   

wojtekk napisał/a:
Muszę powiedzieć żonie ile dziś zaoszczędziłem nie kupując szybki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Ja bym tego nie robił.... Szybko kupuj szybkę i nic nie mów. Nawet nie będziesz wiedział kiedy stracisz zaoszczędzoną kasę.... :-D
 
     
krzysiek_DTR 


Dołączył: 19 Mar 2014
Posty: 136
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-03-31, 18:36   

Z szybką jeździłem cały rok i w końcu zaczęło mnie irytować, że przy prędkościach przelotowych i w momentach gdy wiał silny nieregularny wiatr trzęsła się jak galareta. Czasami miałem wrażenie, że to szarpanie szybą przez wiatr przenosi się drganiami na całe moto więc postanowiłem w końcu coś z tym zrobić. Dopiero jak jeszcze raz wszystko rozebrałem zwróciłem uwagę, że tak naprawdę owiewka, do której przykręciłem szybę w żadnym miejscu nie jest przymocowana do stelaża a trzyma się jedynie innych plastików. Złożyłem więc wizytę w sklepie budowlanym, gdzie za całe 4,80zł kupiłem metr rurki aluminiowej o średnicy jakoś 1cm chyba. Wystarczająco mocna ale jednocześnie przy użyciu sporej siły dało się ją giąć na kolanie, a że nie mam żadnej giętarki to właściwości te okazały się idealne ;-) 4h się z dziadostwem męczyłem, żeby pasowało jak trzeba, co się nakląłem to moje ale efekt przyniosło oczekiwany, szyba wreszcie trzyma się jak trzeba i nie wygina na wszystkie strony nawet przy większych prędkościach. Polecam to rozwiązanie gdyby ktoś miał podobny problem i chwilę wolnego czasu do spędzenia w garażu przy piwku :mrgreen:

stelaz3.jpg
Plik ściągnięto 245 raz(y) 502,21 KB

stelaz2.jpg
Plik ściągnięto 241 raz(y) 495,09 KB

stelaz1.jpg
Plik ściągnięto 167 raz(y) 604 KB

 
 
     
Tommy 


Wiek: 47
Dołączył: 13 Gru 2015
Posty: 60
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2016-02-24, 19:43   

Mam prośbe do posiadaczy moto z szybą. Poszukuję osoby, która mi zwymiaruje szybę . Z góry dziękuję. Moto to RD 08
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 18