Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szyba turystyczna
Autor Wiadomość
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-02-02, 09:34   Szyba turystyczna

michalklb napisał/a:
Jesli ktoś posiada niech sie wypowie na ten temat mie robie setek tysiecy kilometrów ale uwazam że dominator ładnie wygląda z taką szybą.Tylko ceny troche osałamianiają 150 zeta za kawałek plexi.Idzie zima wic postanowiłem sprubowac zrobic sam taka szybke.Co t tym myslicie


wartburg napisał/a:
zacznij od tego co masz "między lagami" - to z tamtąd najbardziej wieje


michalklb napisał/a:
Jesli chodzi o ten plastik czarny to on juz jest tak dopasowany ze wiekszego tam nie włoże chyba


Proponowałabym kontynuować rozmowę, bo smutno ^^
 
 
     
marzka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-16, 19:56   

Nie wyobrażam sobie jeździć bez zamontowanej jakiejkolwiek szyby. SLR oryginalnie nie posiada szyby, co dla mnie jest nieporozumieniem. Moja "bida" miała już zamontowaną jakąś małą szybkę akcesoryjną, ale zmieniłam ją na wyższą, zrobioną z szyby od jakiegoś czopka. Niestety, poległa na zwałach bełchatowskich, podczas moich "ewolucji" :lol: . Przyszło mi wtedy wracać ok. 10km bez niej i myślałam, że mnie "zwieje" z moto. Porażka jednym słowem. Teraz mam inną szybę, też zdziałaną metodą "chałupniczą" w garażu kolegi.
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2011-03-16, 20:15   

marzka napisał/a:
Nie wyobrażam sobie jeździć bez zamontowanej jakiejkolwiek szyby

Ja sobie wyobrażam, bo nigdy nie jeździłem z szybą i chyba się już przyzwyczaiłem, że czasem kapkę "fuczy" :-) Przynajmniej kurtka szybko schnie, a w lecie wiaterek chłodzi człowieka :-)
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-03-16, 20:21   

chłodzący wiaterek jest niezbędny :)
A ja mam kask na ściga, wiec powyżej 100 i przy wyprzedzaniu przyjmuje taką aerodynamiczną pozycję i maneta do końca :)
W selerze to inna bajka bo on golas jest całkiem, i wszystko wali na rajdera
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2011-03-16, 20:23   

W ten weekend testowałam deflektor szyby, o taki jak na zdjęciu poniżej, i stwierdziłam, że jest fajny. Chroni przed wiatrem, chociaż trochę jeszcze po łepetynie potrafi dać, a i zawsze można go szybko zdjąć.

 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2011-03-16, 21:47   

w moim przypadku pęd powietrza przy większych prędkościach przypada na wysokości klatki piersiowej, więc tak sobie myślę że jeśli chciałbym przesunąć pęd ponad gowę, musiał bym raczej rozglądnąć się za czymś takim: http://allegro.pl/bmw-c1-...1488961664.html
jednak wole ori czachę dominatora i pęd na klatę, bo podnoszenie całej siły oporów na wysokość mięśni karku uważam za zdecydowanie bardziej nie korzystne, reasumując szyba i deflektor zbędny. Nie eliminuje problemu, przesuwa go wyżej.
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
  Wysłany: 2011-03-24, 14:20   

To może dlatego, że ja niższy, ale mnie by chyba poratował trochę;) Tylko jak mam dać kilka stówek za takie kawałek plastiku to mi się portfel zwija;)

Ma ktoś pomysł na deflektor własnej roboty, nie musi być mega trwały, ale żeby starczył na jednodniowy wypad i łatwy demontaż? Bo mi po głowie chodzi kawałek giętkiej pleksi i po prostu taśmą srebrną (tą mega mocną;) ściągnąc, ewentualnie od środka jakieś wzmocnienie skombinować... poszukam w sieci może coś znajdę;)
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2011-07-05, 19:12   

tutaj wrzucam TANIĄ szybę 8-)
http://www.advrider.com/f...9&postcount=192
 
     
spider2you
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-01, 13:13   

Na forum AT, jest gościu co robi deflektory. Cena 118 zł + dostawa.
Popytajcie, może zrobi wyższy.

Ja zamówiłem do swojej Afri taki szpej i po pierwszych próbach jest gites - fajnie.

Co prawda Afri ma już sama w sobie wyższą szybę, ale ja jako wzrostowy gość i tak dostawałem wiatr prosto w kask i zawiewało pod daszek - masakra i łeb urywa.
Jak je 1/4 dziłem Dominisią, to waliło w klatę, a kask przy 80-ciu chciał mi zlecieć z głowy.
 
     
Microbee 
Krzysio z Tik-Taka


Wiek: 47
Dołączył: 01 Lut 2011
Posty: 452
Skąd: Silesia
Wysłany: 2012-12-01, 13:34   

deflektor (wysoki) montowany tylko na czachę się nie sprawdza, szybsza jazda jest nie do wytrzymania, lepiej już jest bez niego; przy zamocowanym na szybie nie wiem jak jest, bo nie mam szyby

mam podwyższony do dominatora od Darkojaka (chyba taki sam jak Aga)

 
 
     
track99 


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Szczecin/FSW
Wysłany: 2013-01-30, 11:17   

Mam pytanko jak montujecie szybe turystyczną do owiewki ?
 
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2013-01-30, 20:59   

miałem kiedyś szybkę turystyczną , w czasie jazd w terenie nie raz nadziałem się szyją lub dolnym brzegiem kasku na rant szybki i doszedłem do wniosku że jest to sprzęt niebezpieczny jak lubisz ostro polatać. Wreszcie na zeszłorocznym zlocie w czasie gleby połamała się i odpadła , wreszcie jeżdżę bez stresów :mrgreen: Z resztą szybka jest jeszcze na awatarze
Ostatnio zmieniony przez managa 2015-03-18, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-01-30, 21:01   

Alibaba napisał/a:
Wreszcie na zeszłorocznym zlocie w czasie gleby połamała sie i odpadła , wreszcie jeżdżę bez stresów
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
     
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-13, 18:18   

http://allegro.pl/szyby-m...3489335019.html

EDYT:
http://allegro.pl/szyby-m...3505437322.html ciekawe szyby



Scaliłem posty - kmaj ;)
 
     
perLucjano
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-13, 18:35   

Ostatnio na http://oldtimerbazar.pl/oldtimerbazar/terminarz - Expo Silesia w Sosnowcu było wystawione stoisko LOSTER-a i można było zobaczyć taka szybę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13