Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Uszkodzona pokrywa silnika
Autor Wiadomość
Danas 
ŚPISZ SAAM ?


Wiek: 76
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 102
Skąd: Józefów
Wysłany: 2013-05-21, 15:03   

Witam wszystkich, no to sobie pojechałem na zlot. Wczoraj fantazja mnie poniosła za bardzo. Ciekawe czy da radę pospawać.

P5200873.JPG
Plik ściągnięto 107 raz(y) 496,96 KB

P5200877.JPG
Plik ściągnięto 103 raz(y) 533,91 KB

 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2013-05-21, 15:12   

Aleś musiał pieprznąć :/ Za to klameczka bardzo ładna :D
 
 
     
kulka 
bigfan 502342832


Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 287
Skąd: strzelin / okolica
Wysłany: 2013-05-21, 15:21   

jeszcze tak wygietej klamki nie widzialem :mrgreen:

taka dziurke to zalej jakims klejem , na stacjach paliw znajdziesz jakis spaw czy super cement. cisnien nie ma wiec powinno spokojnie trzymac . w miedzyczasie szukaj uzywki na allegro, jak dzis zamowisz to masz jeszcze whoy czasu :mrgreen: a klamka to jakies max 20zyla i sla z dnia na dzien noofki sztuki
 
     
Danas 
ŚPISZ SAAM ?


Wiek: 76
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 102
Skąd: Józefów
Wysłany: 2013-05-21, 15:42   

Dzięki za rady Kulka. Koleś oglądał może da radę pospawać, martwi mnie co podspodem dopiero co nabyłem alternator i zmieniłem olej. Ch... mnie strzeli . Managa powiem tak, że asfalt jest bardzo ale to bardzo twardy :-( . Napieprza mnie trochę elementów nośnych ciała :mrgreen: .
 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2013-05-21, 15:55   

Ale boczek/bak masz bez rysy ;) No to życzę powrotu do pełnej sprawności fizycznej Twojej i maszyny ;)
 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2013-05-21, 16:08   

kulka ma racje, zaklej to!!!! odkręć kape i od wewnątrz wklej blaszkę nawet 0,5mm, zasmaruj poxyliną i będzie trzymać, taką techniką kleiłem hydrofor w domu jak miałem weekendową awarie (3,6bar) możesz poszukać kleju na wyższą temperaturę tak dla pewności.
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-05-21, 16:35   

Z klejeniem bym uważał, nie wiadomo jak zareaguje z olejem w temperaturze powyżej 100°.
Kawałki blaszek i klejącej masy mogą uszkodzić pompę i przekładnie.
Poszukaj używanej pokrywy - podejrzewam, że jej cena będzie bardzo zbliżona do kosztów spawania.
 
 
     
Danas 
ŚPISZ SAAM ?


Wiek: 76
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 102
Skąd: Józefów
Wysłany: 2013-05-21, 16:53   

Kmaj masz rację spawanie coś koło 100pln. Zamówiłem pokrywę na allegro za uwaga 50pln. Klamka 20pln :-D , i trzeba zęby zacisnąć i robić. Mam nadzieję, że pod pokrywą nie będzie niespodziewajek.
 
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-21, 19:01   

szkoda że nie bliżej mnie,to bym Ci połatał za 4 Kasztelany i 2 śląskie ;), chyba że się wybierasz w rejony Piły?
 
     
Danas 
ŚPISZ SAAM ?


Wiek: 76
Dołączył: 30 Wrz 2012
Posty: 102
Skąd: Józefów
Wysłany: 2013-05-21, 20:28   

maniek napisał/a:
szkoda że nie bliżej mnie,to bym Ci połatał za 4 Kasztelany i 2 śląskie ;), chyba że się wybierasz w rejony Piły?

Maniek brzmi kusząco tylko faktycznie trochę daleko. Jutro zwalam pokrywę po raz 4 od czasu posiadania tegoż cudu techniki i się zobaczy jak magneto wygląda. :mrgreen:
 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2013-05-21, 21:08   

kmaj napisał/a:
Z klejeniem bym uważał, nie wiadomo jak zareaguje z olejem w temperaturze powyżej 100°.
Kawałki blaszek i klejącej masy mogą uszkodzić pompę i przekładnie.
Poszukaj używanej pokrywy - podejrzewam, że jej cena będzie bardzo zbliżona do kosztów spawania.


no jasne wybuch gwarantowany...
czytam Was czasami i chyba z brakiem zrozumienia bo zadziwia mnie, że wzrost dokładności, przezorności i roztropności mechanicznej jest proporcjonalny do ilości grzebania i piętrzenia mega problemów, a odwrotnie proporcjonalny do gotowości sprzętu i możliwości korzystania z niego. W praktyce coś już widziałem ( w jak to jest zrobione) a teorii nie umiem sobie wyobrazić....
 
     
kulka 
bigfan 502342832


Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 287
Skąd: strzelin / okolica
Wysłany: 2013-05-21, 21:10   

nie tylko tu , na dr jest wiec ej kwiatkow :mrgreen:

a my se latamy :mrgreen:
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-05-22, 00:06   

Kubeko napisał/a:
kulka ma racje, zaklej to!!!! odkręć kape i od wewnątrz wklej blaszkę nawet 0,5mm, zasmaruj poxyliną i będzie trzymać, taką techniką kleiłem hydrofor w domu jak miałem weekendową awarie (3,6bar) możesz poszukać kleju na wyższą temperaturę tak dla pewności.


Kubeko napisał/a:
kmaj napisał/a:
Z klejeniem bym uważał, nie wiadomo jak zareaguje z olejem w temperaturze powyżej 100°.
Kawałki blaszek i klejącej masy mogą uszkodzić pompę i przekładnie.
Poszukaj używanej pokrywy - podejrzewam, że jej cena będzie bardzo zbliżona do kosztów spawania.


no jasne wybuch gwarantowany...
czytam Was czasami i chyba z brakiem zrozumienia bo zadziwia mnie, że wzrost dokładności, przezorności i roztropności mechanicznej jest proporcjonalny do ilości grzebania i piętrzenia mega problemów, a odwrotnie proporcjonalny do gotowości sprzętu i możliwości korzystania z niego. W praktyce coś już widziałem ( w jak to jest zrobione) a teorii nie umiem sobie wyobrazić....


Może nie wybuchnie... ale najzwyczajniej nie będzie szczelne i trwałe...
Chyba raczej brak zrozumienia, bo przezorność i dokładność jest odwrotnie proporcjonalna do ilości grzebania i powstawania problemów.

Załóżmy, że podobnie jebła mi lewa osłona. Kupuje jakiś klej za ok. 20 zł, ściągam pokrywę przyklejam blaszkę. Składam i jeżdżę nerwowo spoglądając, czy to się trzyma? Na drugi dzień dostaje całą pokrywę za 50zł, znowu ściągam tamtą zakładam dobrą. <- Strata czasu i pieniędzy, bo jak dala mnie można poświęcić jeden dzień lub dwa, żeby zrobić coś porządnie i cieszyć się z jazdy sprawnym sprzętem.
Nie wiem czasem co komuś odpowiedzieć jak słyszę, że skleił miskę olejową na poxilinie i już pół roku je 1/4 dzi, bo już w samej teorii nie ma to sensu.
 
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2013-05-22, 06:43   

kmaj napisał/a:
Załóżmy, że podobnie jebła mi lewa osłona. Kupuje jakiś klej za ok. 20 zł, ściągam pokrywę przyklejam blaszkę. Składam i jeżdżę nerwowo spoglądając, czy to się trzyma? Na drugi dzień dostaje całą pokrywę za 50zł, znowu ściągam tamtą zakładam dobrą. <- Strata czasu i pieniędzy, bo jak dala mnie można poświęcić jeden dzień lub dwa, żeby zrobić coś porządnie i cieszyć się z jazdy sprawnym sprzętem.
Nie wiem czasem co komuś odpowiedzieć jak słyszę, że skleił miskę olejową na poxilinie i już pół roku je 1/4 dzi, bo już w samej teorii nie ma to sensu.


Prawie wszystko się zgadza, tylko nie jesteś konsekwentny w tym co piszesz....

Poco spamować forum dziurawym tematem, kiedy na drugi dzień dostajesz pokrywę?
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-05-22, 15:33   

Kubeko napisał/a:


Prawie wszystko się zgadza, tylko nie jesteś konsekwentny w tym co piszesz....

Poco spamować forum dziurawym tematem, kiedy na drugi dzień dostajesz pokrywę?


Kolega Danas opisał swój problem, dodał zdjęcia co niektórych zainteresowało (jak d 1/4 wigienka zmiany biegów może załatwić pokrywę).
Kilka osób podpowiedziało co zrobić z takim fantem i możliwe że w przyszłości ktoś będzie miał podobny problem i odpowiedz znajdzie w tym temacie. Na forum jest sporo podobnych tematów opisujących uszkodzenia i często sam autor wątku opisuje rozwiązanie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15