Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
DEKOMPRESATOR - napawa / regeneracja.
Autor Wiadomość
fiacik69
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-11, 15:52   

no to wiem co bede robil po sezonie
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-12, 01:37   

[quote="MaciekTOS"]
jaczyno napisał/a:


Rozciąganie sprężynki daje tyle co nic , po potem i tak wróci do swojego pierwotnego kształtu , nawet regenerowane w przednim zawieszeniu hartowane itp po miesiącu znowu "siadają" ( Znam z autopsji

Podkładka duża miedziana pod element 6 tak jak mówisz pytaj madart'a o to opatentował ;-)
Tylko gdzie dorwał taką podkładkę to już nie mam pojęcia sam szukałem bez skutku ... ;-)


Rozciągnięcie sprężynki nr 9 nic nie daje, ponieważ ona służy do czego innego :mrgreen: Jak już to na chwilę coś by dało rozciągnięcie sprężynki nr 7 . Gdyż elementem tłukącym się jest część nr 6, a sprężynka 9 współpracuje z nietłukącym się elementem 11.

A działanie deko ? Wystający cycek z d 1/4 wigienki opiera się o element 4 . Tam gdzie jest górka, deko działa (chyba zawór jest uchylony przez dwa obroty wału korbowego) W tym czasie element 6 jest "wciskany" na dół.
Tak mi to wszystko wygląda do momentu odpalenia, a pó 1/4 niej to już nie nadążyłem :-D

Podkładeczkę mosiężną dałem trochę w innym miejscu niż madart. Ponoć gdy jest luz pomiędzy częścią 6 a krawędzią wałka nie większy niż 0,65 ma być cisza. U mnie teraz luz wynosi 0,002 i jak na razie jest cisza. Dokładniej to sprawdzę gdy założę wydechy :-P
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-02, 22:50   

U mnie część nr 6 ma ogromny luz we wszystkie strony nie wiem czy tak ma az byc, jak cofne te czesc do samej góry to az nachodzi na ten bolec na wałku i sie zacina, czy w tej czesci 6 powinna byc jakas sprezynka w srodku ? luzy ma okropne lata (bezwładnie) na wszystkie strony jak chce. Czy tam niepowinna byc sprezynka nr7 ? Nieraz własnie mam wrazenie ze nie kreci sie wał tylko jęczy rozrusznik.
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 05:27   

blaadee napisał/a:
U mnie część nr 6 ma ogromny luz we wszystkie strony nie wiem czy tak ma az byc, jak cofne te czesc do samej góry to az nachodzi na ten bolec na wałku i sie zacina, czy w tej czesci 6 powinna byc jakas sprezynka w srodku ? luzy ma okropne lata (bezwładnie) na wszystkie strony jak chce. Czy tam niepowinna byc sprezynka nr7 ? Nieraz własnie mam wrazenie ze nie kreci sie wał tylko jęczy rozrusznik.


Luz części nr 6 na boki to normalka. Gdzieś madart pisał, że luz na boki nie powinien być większy niż 0,65 mm. To, że ten element zaczepia o ten bolec na wałku to tak ma być jednak pod spodem powinna być sprężynka 7 która odbija element 6 samoistnie z tego bolca.
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 13:55   

No to u mnie nie ma tam zadnej sprezynki, samowolnie ta czesc sobie lata jak jej pasuje, wczoraj zamawialem sprezyne napinacza łańcuszka to dzisiaj doloze te sprezynke :)
filmik
http://imageshack.us/clip...gglnnperyt.mp4/
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 19:24   

To ten element ma se tak właśnie latać :lol:
Tylko naciskając go w najwyższym punkcie powinien sam odskoczyć do góry.
A masz to wszystko rozebrane, że jesteś pewien braku sprężynki ?
Ona jest bardzo delikatna i nie czuć oporu przy naciskaniu płytki deko.
 
     
blaadee
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 19:46   

Jeszcze nie rozebrałem, ale to ma taki luz ze sie blokuje i przycina w pewnym połozeniu, zgadza sie jakas tam sprezynka niby jest, ale to cale urzadzenie jest wytłuczone napewno. I jakie zadanie spełnia ta sprezynka z bolczykiem co jest w głowicy ?
 
     
fiacik69
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-28, 10:07   

Potwierdzam po wymianie 4 waleczkow i 4 sprezynek w silniku nastaje lad i harmonia, przestaje gasnac na wolnych obrotach
Poprawka- nadal gasnie czyli motocykl ma czkawke
Musze wymienic rurki przy gazniku , dalej na nowo regulacje a jak to nie pomoze rozbieram modul... ktos cos ma do dodania?
Ale fajnie sie jezdzi takim nie stukajacym :)
 
     
fiacik69
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-28, 10:10   

Ja juz jestem po wymianie, w koncu nastala cisza i motocykl mi nie gasnie na wolnych... polecam wymiane tych elementow. jak jade to jak bym jechal innym sprzetem - zupelnie inny dzwiek silnika od tego co bylem przyzwyczajony
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-16, 20:15   

mam pytanko , co to jest trzpień nr 36 ja chyba tego nie mam na wałku a przymierzam sie do wymiany cześci 5,7,10 i 39 i nie bardzo kojarzę 36
Fiacik też marze o takiej ciszy w silniku :mrgreen:
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-17, 06:47   

Alibaba, przecież tu jest wszystko ładnie-pięknie:

http://www.hondadominator...ada+dzia%B3ania
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2014-08-17, 10:11   

Alibaba, 36 to kołek do ustalania łożyska w głowicy (chyba że też o czymś nie wiem :)).
39 nie ma sensu wymieniać - on tylko łączy części 11 i 4
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-08-18, 19:46   

O ile pamiętam 36 są dwie sztuki, z obu stron wałka pozycjonują łożyska...



na przykładzie xr
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-18, 20:11   

adziad napisał/a:
O ile pamiętam 36 są dwie sztuki, z obu stron wałka pozycjonują łożyska...

Obrazek

na przykładzie xr


Pamięć Cię nie myli :mrgreen: W NX też są dwie sztuki .
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-08-18, 20:36   

oczywiście te wałeczki ustalające mam, ale z początku myślałem ze to jakaś część wałka :-P
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12