Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
NX 500 Brak kompresji
Autor Wiadomość
Vikis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-31, 21:10   NX 500 Brak kompresji

A więc tak: Kupiłem NX500 z 93r Moto jest uszkodzone mianowicie zagineła kompresja (jakaś tam słaba jest,bo się odzywa)
Jutro biore pacjenta na operację i zobaczymy co go boli.........

Na start mam kilka pytań:
-jakie są średnice tloków do 500-tki
-gdzie nalepiej (najtaniej) zaopatrywać się w części do tego konkretnego modelu
-XBR500 to chyba ten sam silnik?
-jaki może być koszt naprawy zakładając najgorszy scenariusz (tłok,szlif,głowica,etc)

O wszystkich postępach prac będę informował w tym wątku i po cichu liczę na wsparcie z waszej strony :oops:
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-05-31, 21:25   

Jak już kilka osób pisało prawdopodobnie silnik taki sam jak w 650 więc najlepiej zapodać cylinder z 650 z tłokiem. Koszt tłoka 350 zł pojawiły się chyba firmy OMP raczej mało znana i około 500-600 wossner. szlif w granicach 60-100zł
 
 
     
ArturS 


Wiek: 44
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2013-05-31, 23:01   

Powiedziałbym tak
OPTYMISTYCZNIE
Szlif, honowanie, tłoczysko kompletne, dobra UPG, niekoniecznie dobre pozostałe uszczelki, olej mineralny na dwie docierki, olej docelowy (full lub semi), trzy filtry powietrza. Teoretycznie można zamknąć się poniżej 600-700zł.
MNIEJ OPTYMISTYCZNIE
j/w + mały remont głowicy. Tak było u mnie w XT 600 i w remont góry poszło ok 1200zł
PESYMISTYCZNIE
j/w + problemy z korbą, więc kolejne kilka stówek w plecy

UPG warto wrzucić przynajmniej ze średniej półki (athena). Mi tani chiński szit puścił po 40km jazdy, a przy montażu ni w cholerę nie pasował jak należy i przycinał uszczelki na kanałach olejowych. Olej na docieranie ma być tani, mineralny. Po dotarciu co kto lubi. Ja zalałem połówką 15W50, teraz chyba przejdę na full.

Gdzie po części? Może do mnie? :mrgreen: Z chęcią pomogę wszystko nabyć po taniości ;-) Ważne, żebyś cylindra nie oddał byle partaczowi, niech będzie to sprawdzony zakład. Najpierw cylinder do zakładu i niech się wypowiedzą jaki ma być kolejny nadwymiar.
 
 
     
Africa
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-02, 11:30   

OMP z tego co wiem, to wossner, tylko sygnowany przez Olka - mam teraz założony, a różnica w cenie duża. Też brakło mi kompresji - potrzebny był właśnie szlif i nowy tłok. Do tego jeszcze cholerny dekompresator jednocześnie zaczął się blokować (drugi z kolei).
 
     
Vikis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-02, 15:09   

Gdzieś tam głęboko w duszy mam cichą nadzieje,że to tylko dekompresator :roll:
Ale znając życie poleci wszystko
Niestety wczoraj nie udało mi się nawet zerknąć co siedzi pod pokrywą,ale wiadomo rodzina itd.
 
     
Vikis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-03, 05:08   

Ok, wczoraj udało mi się zdjąć pokrywę (nie wytrzymałem :mrgreen: ) i jest już pierwszy wydatek: Totalny brak dekompresatora! :shock: więc trza rozbierać dalej..... Dobra wiadomość jest taka,że wszystkie dzwigienki,wałek, etc wyglądają jak nówki
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-06-03, 08:08   

Vikis, no to masz powody do radości jak wszystko gra.
Masz zaspawany otwór olejowy w miejscu dekompresatora?
 
 
     
Vikis
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-03, 08:53   

Przyznam się szczerze,że nie zwróciłem na to uwagi (była 22:)) i wszystko tak na szybko,ale dzisiaj mu nie odpuszczę..... ;-)

Czy się cieszyć? Sam nie wiem,bo pokrywa zdjęta,zawory zamknięte a podczas kręcenia moto dalej nie ma komprechy.... :-|


EDYT: 11:16
Zadawałem to pytanie już wyżej,ale zapytam raz jeszcze:
Czy ktoś może potwierdzić (lub zaprzeczyć) że w XBR 500 jest ten sam silnik? Bo z tego co widzę dostęp do części silnikowych NX 500 jest praktycznie żaden (albo zle szukam)

Chodzi głównie o uszczelki,tłok,pierścienie ogólnie o górę silnika,bo rozumiem,że dół jest ten sam co w NX650?

Poratujcie Panowie



Scaliłem posty - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-06-03, 10:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-06-03, 10:25   

Ktoś już pisał, że wszystko to samo za wyjątkiem cylindra i tłoka jak w 650.
Poczytaj sobie posty kolegi Cezary on ma xbr i zęby zjadł na przeróbkach z NX-em.
Najlepiej napisz do niego na PW.
 
 
     
Cezary
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-20, 17:59   

To ja sam się odezwę. Nie mam doświadczenia z NX 500. Ale z opisu modelu wynika, że skok tłoka i jego średnica są jak w XBR. Zatem dół nie jest jak w NX 650 lecz właśnie jak w XBR, co w szczególności dotyczy wału korbowego - MA O 7 MM KRÓTSZY SKOK. Być może przeciwciężar wału jest nieco mniejszy, ale to różnica do pominięcia. Nie ma też kopniaka (ale da się zamontować) i inna może być skrzynia biegów (ale też wymienna z innymi silnikami RFVC).
Silnik ma spory potencjał. Można go przerobić na sześćsetę z dużą kompresją. Miałem taką w tym roku przez pewien czas. Potrzeba tłoka, cylindra i uszczelki głowicy od NX 650. Reszta zostaje ta sama co była.
Mam akurat wszystkie części.
Dekompresator można pominąć (ale jeśli taki jak w NX 650 to też mam), XBR nie ma go z założenia i rozrusznik sobie radzi.
Serwisówki do NX 500 akurat nie mam, ale jest w dziale manuale:
http://hondadominator.pl/...tion=file&id=22
Gdyby co, to służę radą i częściami.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13