Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Miękka dźwignia hamulca przedniego
Autor Wiadomość
lewson 


Wiek: 46
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-02-11, 16:02   Miękka dźwignia hamulca przedniego

Dzień dobry.

Proszę o pomoc.
Zdemontowałem zacisk hamulca na przodzie.Wszystko wyczyściłem,łącznie z tłoczkami,uszczelkami itd.Tłoczki naoliwione smarem do tłoczków,płyn wymieniony,klocki również.Wszystko zrobione wg instrukcji.Niestety po zabiegu mam wrażenie,że teraz dźwignia hamulca działa o wiele lżej niż przed wymianą klocków i czyszczeniem.Kolejne odpowietrzanie nic nie pomaga.Testów jeszcze nie robiłem, bo na razie zima i "dłubię" w garażu, ale chyba coś podczas całej operacji poszło nie tak, bo wcześniej dźwignię można było wcisnąć tylko do połowy a teraz praktycznie styka się z manetką od gazu.
Pozdrawiam.
Lewson
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2019-02-11, 19:43   

Stawiam na zapowietrzoną pompę .
ściąg dekielek i mieszek i obserwuj to malutkie siteczko w zbiorniczku czy są tam pecherzyki powietrza , postuka popukaj , szybko po naciskaj dzwignię . i daj kierownicę na max w lewo w tedy łatwiej się ją odpowietrza :lol:
 
 
     
lewson 


Wiek: 46
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-02-11, 21:25   

zuczek 38 napisał/a:
Stawiam na zapowietrzoną pompę .
ściąg dekielek i mieszek i obserwuj to malutkie siteczko w zbiorniczku czy są tam pecherzyki powietrza , postuka popukaj , szybko po naciskaj dzwignię . i daj kierownicę na max w lewo w tedy łatwiej się ją odpowietrza :lol:


Dzięki za odpowiedź.

Odpowietrzałem i to kilka razy.Były bąbelki, ale robiłem tak jak piszesz łącznie z "przetaczaniem" płynu do butelki i zakręcanie odpowietrznika przy wciśniętej dźwigni hamulca.
Biorę jeszcze pod uwagę smar do tłoczków, który ewentualnie mógł się zmieszać z płynem, bo smaru nie żałowałem, ale wydaje mi się że kilka takich "przetoczeń", które zrobiłem powinno wypłukać ewentualny mix w zacisku.Niestety jak było tak jest.Chyba pozostaje mi rozebrać od początku cały układ i sprawdzić go pod kątem szczelności......
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2019-02-12, 07:49   

lewson, jak odpowietrzasz to załóż na odpowietrznik przy zacisku gumowy wężyk przezroczysty, jego drugą końcówkę włóż do słoiczka z płynem hamulcowym. Chodzi o to aby podczas odkręcania odpowietrznika nie zaciągało powietrza a płyn. Tak robiłeś?? Procedura zawsze trwa dość długo..

 
     
lewson 


Wiek: 46
Dołączył: 11 Lut 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-02-13, 15:23   

adziad napisał/a:
lewson, jak odpowietrzasz to załóż na odpowietrznik przy zacisku gumowy wężyk przezroczysty, jego drugą końcówkę włóż do słoiczka z płynem hamulcowym. Chodzi o to aby podczas odkręcania odpowietrznika nie zaciągało powietrza a płyn. Tak robiłeś?? Procedura zawsze trwa dość długo..




Dokładnie robiłem tak jak piszesz i to kilka razy-przynajmniej tak mi się wydaje.No "spaprać" coś podczas roboty wg instrukcji, której prościej już się nie da przedstawić to chyba ciężko więc zabiorę się tą samą metodą za hamulec tylny i po prostu zobaczę czy efekt będzie taki sam.Z drugiej strony gdyby zacisk był nieszczelny lub pompa niedomagała to raczej dźwignia by nie trzymała w taki sposób jak teraz ....

Dzięki za poradę!
Pozdrawiam.
 
     
maliq85 
Paweł MALIK


Wiek: 39
Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 15
Skąd: CZN,PGN, CIN, CMG
Wysłany: 2019-03-10, 13:16   

Odpowietrzenie czasem trwa i 3 godz nawet jak małe bąble się zbiorą. Spróbuj popuścić odpowietrznik i klapke pompy hamulcowej, a następnie wstrzyknij strzykawką od strony odpowietrznika płyn aż "wykipi" górą...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14