Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie klucze wybrać, Honiton czy Yato?
Autor Wiadomość
gozdek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-04, 23:25   Jakie klucze wybrać, Honiton czy Yato?

Witam, chciałbym prosić szanowne grono o poradę w kwestii wyboru zestawu kluczy, bo czas coś dokupić do garażu. Biorę pod uwagę dwie marki: Yato i Honiton, tak tak, wiem gdzie są produkowane i że są prawie w dole stawki ale Yato używam od kilku lat i nie jest tak 1/4 le, jednak zainteresowała mnie mniej znana ale za to polecana marka Honiton. Czy ktoś z was miał z nią styczność? Byłbym wdzięczny za opinię na jej temat...
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-01-05, 00:05   

gozdek, W cenach tych firm też dostaniesz zestaw stanley-a. Tylko zwróć uwagę na grzechotki, nie polecam tego typu: http://www.img.chh.pl/lar...a2815026d95.jpg chyba że przełącznik wykonany z metalu, a najdłużej sprawują mi się tego typu: http://www.mechanizacja.p...ka-dwuk-img.jpg
Jak chcesz podobierać pojedynczo to jakiś czas temu w Castoramie był Stalson - na wyprzedaży z 34 zapłaciłem 10zł :mrgreen: . Kupiłem kilka na próbę i nie udało mi się ich zniszczyć - testowane przy ciężkim sprzęcie.
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-01-05, 06:23   

też polecam ten drugi mechanizm przełączania w grzechotkach
 
     
gozdek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 11:31   

kmaj, ze stanleyem, miałem styczność, także uważam że metalowy przełącznik grzechotki jest lepszy :-D ale jakoś mnie nie przekonuje, parę lat temu robili świetne narzędzia a teraz wyra 1/4 nie spadła im jakść choć nie mówie że są złe. Co do Stahlsona to robią mocne rzeczy, wiem bo mam, produkuja je w Indiach które z kolei słyną z bardzo dobrych kluczy (opinie doświadczonych mechaników). Wadą jest jednak to, że dostępne są w Castoramie a do najblizszej mam kawałek ale pewnie się przejadę... Nadal jednak intryguje mnie ten Honiton bo lubie czasem coś odmienić w tym szarym życiu :-) Dziekuje panowie za odpowied 1/4 i nadal czekam na opinie o Honitonie :-) aaa i zapomniał bym, kupuje tylko zestawy :-)
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2013-01-05, 11:34   

dobieranie pojedynczo jest nie opłacalne . Najlepiej kupic zestaw
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2013-01-05, 18:42   

Mam zestaw Yato u siebie w garażu i firmowy,jeszcze nie udało mi się zepsuć ani jednej części,grzechotki yato maja więcej zębów niż honiton i dlatego w przypadku grzechotek honiton jest górą
 
 
     
BoloBenio
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 21:47   

Kolego podaj może przedział cenowy jakim dysponujesz na zestaw kluczy wtedy można coś konkretnie sprecyzować.
kompletować czy kupować cały zestaw? Zależy z jakiej firmy i do jakiego przeznaczenia chcesz te klucze bo nie wszystko w takich zestawach jest i czasami rzeczy wogóle nie potrzebne.

Sam jestem już prawie po etapie nabycia zestawów narzędzi i polecam stahlwille, gedore, jonnesway, wurth ;-)
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 22:23   

BoloBenio napisał/a:
Kolego podaj może przedział cenowy jakim dysponujesz na zestaw kluczy wtedy można coś konkretnie sprecyzować.
kompletować czy kupować cały zestaw? Zależy z jakiej firmy i do jakiego przeznaczenia chcesz te klucze bo nie wszystko w takich zestawach jest i czasami rzeczy wogóle nie potrzebne.

Sam jestem już prawie po etapie nabycia zestawów narzędzi i polecam stahlwille, gedore, jonnesway, wurth ;-)



Dokładnie przedział cenowy najważniejszy , jak kierownik Rav mówi też polecam Yato jedyne co może paść do grzechotka najczęściej mała ale przy domowym użytkowaniu nie zaje 1/4 dzisz .Gdyby co zestaw 3 grzechotek za około 100 kupujesz i jedziesz dalej ;-) ;-) , lepsze grzechotki z jonnesway mają nawet zestawy naprawcze , odradzam King Tony zestawy drogie jak cholera po pół roku w warsztacie grzechotki padły nasadki porozrywane
Ogólnie rzecz biorąc najlepsze klucze stosunkiem jakości do ceny - Yato
 
     
kulka 
bigfan 502342832


Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 287
Skąd: strzelin / okolica
Wysłany: 2013-01-05, 22:27   

yato , stahlson dobre
honiton super
z kluczy dynamometrycznych polecam, jonnesway ;-)
 
     
gozdek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 22:30   

kulka, możesz o Honitonie coś więcej? Rav, masz na myśli że więcej ząbków=słabsze? ale za to łatwiej jest w niedostępnych miejscach :-) Bolo, podałeś marki dobre ale zbyt drogie na mój domowy użytek... A tak dla jasności to nie chce kompletować kluczy po jednym, dlatego ze je mam ale właśnie są w częściach i musze wiecznie ich szukać a chce mieć zestaw który pozwoliłby mi trochę tego uniknąc...a do najbardziej hardkorowej roboty mam klucze made in ZSRR...są niezniszczalne.. Kwota nie jest wielka, tak do 300 zł...bo jak już mówiłem mam czym grzebać ale chce to troszke usprawnić :)
Ostatnio zmieniony przez gozdek 2013-01-05, 22:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kulka 
bigfan 502342832


Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 287
Skąd: strzelin / okolica
Wysłany: 2013-01-05, 22:35   

zajebiste :D
 
     
gozdek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 22:42   

kulka, czyli z dwójki Yato czy Honiton brałbyś Honitona?
 
     
kulka 
bigfan 502342832


Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 287
Skąd: strzelin / okolica
Wysłany: 2013-01-05, 22:44   

yes ;) stosunek jakosci do ceny super . stalson tez jest ok ale to nie to , yato juz sobie marke wyrobilo w tym przedziale cenowym. od kilku lat uzywam zestawy greene i to naprawde super sprzet jest , wcale nie az takie drogie ale nie widac po sklepach
 
     
gozdek
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-05, 23:15   

dzięki kulka... wreszcie się czegoś o tym Honitonie dowiedziałem :) Miał ktoś styczność z grzechotkami microtough Stanleya? o takimi:
http://allegro.pl/stanley...2909721875.html

chciałbym wiedzieć czy przełącznik kierunku jest metalowy czy plastikowy....
Ostatnio zmieniony przez gozdek 2013-01-05, 23:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kulka 
bigfan 502342832


Wiek: 52
Dołączył: 16 Wrz 2011
Posty: 287
Skąd: strzelin / okolica
Wysłany: 2013-01-05, 23:16   

stanley tez teraz jakis taki chinski sie zrobil
mysle ze do domowego uzytku kazda z tych opcji cie zadowoli
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12