Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
odzyskanie dowodu rej po wypadku
Autor Wiadomość
ferdas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-22, 00:20   odzyskanie dowodu rej po wypadku

że wypadek miałem wszyscy wiedzą , motocykl skasowany,
mam okazje kupić Domino bez dokumentów z zajechanym silnikiem, silnik mam
resztę doprowadze do stanu użytkowego , bez problemu przeszedł by badanie techniczne ,
tylko jak to zrobić żeby numery ramy zniszczonego motocykla znalazły się na nowym odbudowanym z szczątek starego ??
jak ??
i ile to kosztuje ??
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2012-12-22, 01:47   Re: odzyskanie dowodu rej po wypadku

.
W temacie napisałeś: ,,odzyskanie dowodu rej po wypadku" - oddali Ci dowód?

ferdas napisał/a:
że wypadek miałem wszyscy wiedzą , motocykl skasowany,
mam okazje kupić Domino bez dokumentów z zajechanym silnikiem, silnik mam
resztę doprowadze do stanu użytkowego , bez problemu przeszedł by badanie techniczne ,
tylko jak to zrobić żeby numery ramy zniszczonego motocykla znalazły się na nowym odbudowanym z szczątek starego ??
jak ??
i ile to kosztuje ??


Numery z jednej ramy na drugą musiałbyś przebić (potajemnie) :mrgreen: - przestępstwo. Jest to bardzo łatwe do wykrycia gdyby ktoś miał podejrzenia.
Kolejny krok do kryminału :mrgreen: jeżeli masz znajomka na diagnostyce to podbijasz bez pokazywania moto i nikt nie porówna numerów, albo odczyta tylko nr z przynitowanej blaszki.
Nie polecam Ci żadnego z powyższych sposobów, bo w razie wypadku albo jakiego dochodzenia można mieć poważne problemy.

Legalnie w przypadku gdy np. miejsce wybicia nr. na ramie jest skorodowanie lub zatarte w skutek eksploatacji, że nie można już w pewnym stopniu odczytać numerów. Wtedy rzeczoznawca, nabicie nowego numeru i ponowna rejestracja w 1000zł się zamkniesz :-P - mogę się mylić.

P.S. Kiedyś ktoś sprzedawał niedrogo ramę z papierami na allegro.
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-12-22, 08:45   

ferdas, w Twoim przypadku będzie to dardzo trudne,twoja rama miała uwaloną główke i pewnie Masz to w papierach z ubezpieczalni,nie wolno Ci zrobić tak jak Napisał kmaj, ;-) :-P
Kupuj rame z papierami ,chyba,że załatwisz sobie przegląd na starą rame,wtedy Masz glejt :mrgreen: odbierasz DR (dowód rejestracyjny.nie suzuki DR :mrgreen: ),Tabliczke Masz i magika od numeratorów też znajdziesz

Miałem kiedyś Mante :mrgreen: i o dziwo :shock: dwa silniki miałytesamenumery :mrgreen:




Ważna wiadomość:
Tego typu temat znika za Tydzień.
Jasne ?
:->
 
 
     
ferdas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-28, 17:57   

nie zniknął :-P
kurde właśnie kiedyś słyszałem że idzie wbić numery z starej ramy na nową normalnie legalnie i znowu mam dylemat heh
edit:
w pokwitowaniu od polismena mam napisane ponowny przegląd i że dowód zabrany bo rama rozerwana, to mając nową rame musze jej nowe numery nabić tylko jak legalnie :roll:


ferdas, 22+7=29
:mrgreen:
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2012-12-28, 20:59   

Pewnie bez rzeczoznawcy jakiegoś się nie obejdzie.
 
 
     
ferdas
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 15:07   

no coś czytałem i niby rzeczoznawca ma ocenić że stara rama jest nie naprawialna i trzeba na nową wymienić, i teraz trzeba mieć kwit na nową używaną ramę bez numerów, zabrać z urzędu skierowanie na nowe badanie techniczne i zrobić badanie z wbicien nowych starych numerów i nową tabliczkę :-P chyba normalnie wyrejestruje bo to za dużo kłopotu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13