Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Jak tym (NX250) jeżdić i na co zwrócić uwagę ?
Autor Wiadomość
ohre 
ohre


Zabezpieczenie: 54321
Dołączył: 09 Lip 2022
Posty: 3
Wysłany: 2022-07-10, 17:29   Jak tym (NX250) jeżdić i na co zwrócić uwagę ?

Wstęp:Już po oficjalnym powitamiu, więc czas na pytania. Kupiłem dwa lata temu NX250 a teraz postanowiłem wykorzystać go nie tylko do dojazdów do pracy. Jedną cudowną wycieczkę już odbyłem i widzę że to jest to czego mi trzeba. Leciutki i dzielny w terenie a i od biedy ekspresówką pojedzie , a mnie interesują tylko drogi z małym ruchem. Do tego spalanie wyszło mi prawie dokładnie 3l/100 .
Sedno sprawy a do tej pory jeżdziłem wolnoobrotowymi jednostkami i muszę przyzwyczajać się do trochę wyższych obrotów. Jak tym się jeżdzi ? Zauważyłem np że od biegu trzeciego wzwyż przy obrotach 3000rpm jeszcze szarpie (czy to wina chińskiego modułu?).
Do jakich bezpiecznych obrotów można ten motorek kręcić i w jakim praktycznie zakresie>
Są różne przełożenia - u mnie na 6 biegu przy 6000rpm jedzie 100km/h.
Sedno sprawy b: Ponieważ traski mają być trochę dłuższe to chciałbym mieć duże szanse na powroty. Na co zwrócić szczególną uwagę jeśli chodzi o stan techniczny tego Dominatorka?
Marek

PS przy okazji czy wizualnie bez rozbierania można poznać czy jest to wersja zdławiona do mniejszej mocy bo w dowodzie mam wpisane 17KW ale podejżewam, że przy tak małym spalaniu to raczej jest zdławiony ?
 
     
jarkow 
jarkow


Dołączył: 01 Gru 2019
Posty: 31
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2022-07-19, 17:22   

One tyle palą, mój też pali 3,4l i gaz zawsze na maxa . Jeździć ile fabryka dała, fizycznie nie wyciągając gaźnika nie stwierdzisz czy jest zdławiony. Jak jedzie 130 to nie jest zdławiony
 
     
ohre 
ohre


Zabezpieczenie: 54321
Dołączył: 09 Lip 2022
Posty: 3
Wysłany: 2022-07-25, 00:00   

No tak bo ja tak oszczędnie w zakresie 3-6 tys obr, a najszybciej to 110 ale pod ręką sporo zapasu. Te 130 to przy jakich obrotach- 8 tyś ?
 
     
jarkow 
jarkow


Dołączył: 01 Gru 2019
Posty: 31
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2022-10-10, 18:16   

Pod gazem to może i jest spory zapas ale z braku mocy nie ma opcji aby go wkręcić na 8-9 tyś
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14