Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: managa
2012-12-28, 18:11
Nowe prawojazdy AM,A1,A2,A
Autor Wiadomość
Rayzeer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-30, 18:40   Nowe prawojazdy AM,A1,A2,A

Nasz kraj coraz bardziej mnie zadziwia ale mniejsza z tym.

Jak wiecie od lutego przyszłego roku mają wejść nowe kategorie.. Ja osobiście zacząłem kurs w tym roku, niestety dość pó 1/4 no i egzamin wyszedł mi na 13 grudnia ( do 15 grudnia są egzaminy w wordzie) Co się stanie jeśli nie zdam?? Rozmawiałem dziś z właścicielem szkoły jazdy w której zapisałem się na kurs i powiedział mi, że był na jakimś kursie czy zebraniu, na którym mieli stawić się wszyscy członkowie szkół nauki jazdy. Na tym spotkaniu omawiali nowe kategorie, przepisy i problemy z tym związane.. W dalszej części rozmowy powiedział mi, że jakiś ważniaczek w garniaku oznajmił im, że jeśli kursant był zapisany na kurs kat. A a nie wyrobie się z egzaminem do 15 grudnia to będzie musiał iść jeszcze raz na kurs-czyli jeszcze raz płacić!!! W moim przypadku jest to kat. A2.

To jest chore, za kurs kat. A musiałem płacić tysiąc złotych i miałem tylko jedno podejście którego powiedzmy nie wykorzystałem i co teraz? moje pieniądze przepadną i będę musiał wykładać następny tysiąc na inna kategorię...?

Mało tego, nie będę miał gdzie zrobić tego prawo jazdy, ponoć szkoły nauki jazdy chcące prowadzic kursy na nowe kategorie będą musiały mieć place o dł. co najmniej 130m. Gościu z którym rozmawiałem, mówił że mało która szkoła jest na to gotowa bo większość ma place o dł. nie przekraczającej 60m.
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-30, 18:46   

Jakaś bzdura, prawo nie działa wstecz!! Jak zapisałeś się na kurs na starych zasadach to zdawać też będziesz na starych!!
Ważność kursu teoretycznego to bodajże 6 miesięcy i tyle masz czasu żeby ogarnąć egzamin!!
Więc zdawaj ;-)
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-11-30, 18:47   

No, to faktycznie paranoja. Przede wszystkim to nastaw się na to, że zdasz i po problemie! ;)
 
 
     
Rayzeer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-30, 18:50   

Mam właśnie taką nadzieję. Testy już umiem, ale załóżmy najczarniejszy z scenariuszy nie zdałem teorii i co teraz? Wciąż będę mógł zdawać na starych, czy przechodzę już na nowe a co za tym idzie będą mnie obowiązywać nowe kategorie jeśli kolejny egzamin wyznacza mi na powiedzmy 20 lutego jeśli wgl. wznowią egzaminy?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-11-30, 19:04   

nie masz jakiegoś wyboru, wybij sobie z głowy zadawanie takich pytań bo to bardzo prosta droga do oblania
 
     
Rayzeer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-30, 19:07   

Wiem, wiem da się radę. Jutro akurat mam jazdy na B, gadałem już z instruktorem i będziemy je 1/4 dzić po trasie na A do bólu, tak wiec wkuję ją na pamięć :-)
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-30, 19:28   

Przyjed 1/4 do Krosna . Tu trasa jest prościutka jak drut :-P
 
     
Rayzeer
[Usunięty]

  Wysłany: 2012-11-30, 19:59   

Co Ty, trochę dla mnie za daleko. W Szczecinie też jest ponoć prosta. Z resztą jutro się przekonam
 
     
piesy
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-30, 22:43   

Nic się bój. Jesteś już zapisany na kurs kat A i wszelkie zmiany wiekowe Cię nie obowiązują. Nawet jak z jakichś powodów będziesz musiał zdawać nowe testy bo nie wyrobisz się w terminie to i tak dostaniesz pełne prawo jazdy kat A tzn bez ograniczeń. Ograniczenia będą obowiązywały tych którzy się zapiszą na kurs po 19 stycznia
 
     
Rayzeer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-01, 15:29   

Dzięki, dobrze wiedzieć, właśnie dziś je 1/4 dziłem po trasie egzaminacyjnej i powiem wam, że jest prościutka :-)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-12-01, 15:50   

Rayzeer, spoko zdasz,jak pamiętam też zdawałem 13 grudnia w piątek :mrgreen:
 
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2012-12-01, 20:52   

yukikaze napisał/a:
Przyjed 1/4 do Krosna . Tu trasa jest prościutka jak drut :-P


Znam :) zgubiłem egzaminatora jak jechał za mną korsiną :D
 
 
     
Patryk
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 19:23   

Ja tez się tego strasznie bałem bo miałem termin na 5 grudnia a to już był taki moment że miało padać. zdałem teorie i bałem się że praktyke bd zdawał na nowych zasadach bo tak by było ale na szczęsie przestałem sie tym przejmować i zdałem ;)
moj instruktor mi mówił że nawet jeśli bd zdawał praktyke na nowych zasadach to zdam bo za dużo nowych rzeczy ma nie wejść (pdobno mają się zmienić tylko ograniczenia wiekowe) ale jeżeli zdałeś teorie na A to masz 6 miesięcy i nie ważne ile masz lat i jaka kategoria powinna Ci przypadać to przez te 6miechów dalej zdajesz na A ;)
 
     
Rayzeer
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-10, 21:14   

Nie wiem, jak to będzie, ponoć ostatnio na 2 dni odwołali egzaminy praktyczne. Zresztą teraz się tym za bardzo nie przejmuję, co będzie to będzie... jesli nie zdam no to trudno, zdarza się.. A zakładając czysto teoretycznie, że nie zdam teorii, i będą obejmowac mnie nowe kategorie, a co za tym idzie, będę musiał iść na kolejny kurs(A2) to sobie po prostu odpuszczę, latam praktycznie tylko off. tak więc trochę szkoda mi tracić dodatkowych pieniędzy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13