Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Magneto / Alternator - jak ściągnąć
Autor Wiadomość
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-28, 20:09   

wojtekk napisał/a:
Jaki jest gwint na ściągaczu 22x1,5 jak napisał yukikaze


Ja kupiłem taką śrubę i poszło bez niczego. Nie używałem ściągacza :-P
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2012-12-28, 21:13   

Czyli jak nie znajdę śruby to na spokojnie mogę zamówić coś takiego
http://allegro.pl/sciagac...2832498615.html
Coś mi świta, że w ciężarówkach szpilki były 22x1,5 a twarde jak diabli.
 
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 13:48   

Jak to u mnie tradycyjnie problemów ciąg dalszy ... :-| miał ktoś problem że wyjątkowo nie chciało zejść magneto ?
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 14:17   

Jak już wspomniałem użyłem śruby i rury około 1,5 mb i poszło po trzecim szarpnięciu :-P
Miałem tym lepiej, że silnik był przymocowany do stołu za pomocą pasa transportowego takiego na zaciąg a korba była zablokowana o główkę korbowodu .
Jak już odkręciłeś śrubę to wkręć ściągacz , napnij śrube i kilka razy młoteczkiem w ściągacz od czoła itd. Może puści :roll:
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 15:48   

Hmm ten sillnik na stole pomaga :mrgreen: ale nie ma opcji kierownik jak to czyta pewnie klnie jak szewc wysłał mi sciągacz a tu jeszcze problemy , swoją drogą rav wiesz ze ta śruba przechodząca przez sciągacz u mnie nie ma kompletnie na czym się zaprzeć :-? nie wiem może ja mam jakiś wał rzeżbiony :-P
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-12-29, 16:37   

MaciekTOS, spróbuj wkręcać tylko dużą,może puści

wkręcasz dużą do oporu i jebnij młotkiem
 
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 16:43   

MaciekTOS napisał/a:
swoją drogą rav wiesz ze ta śruba przechodząca przez sciągacz u mnie nie ma kompletnie na czym się zaprzeć :-? nie wiem może ja mam jakiś wał rzeżbiony :-P


No więc przeca w wale masz otwór w który wkręcasz śrubę z siłą 125 Nm i tam Ci włazi ta wewnętrzna śruba ściągacza :mrgreen:
Przeca mówiłem, że moja śruba jest the best :-P Zrób tak jak Rav mówi chyba, że Ci braknie ściągacza na długości :lol:
Walcz dalej i się nie poddawaj ;-)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-12-29, 16:49   

yukikaze napisał/a:
Walcz dalej i się nie poddawaj


twardym trza być nie mientkim :mrgreen:

rozbieranie góry silnika na stacji benzynowej :mrgreen:
 
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 23:26   

A mamałygę z minimum 40 sto %centową zawartością dwusiarczkumolibdenu posiadasz ? :mrgreen:
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 10:57   

Dobra dobra jaką wy macie moc w głowach ;-) , nie idzie i hoy zapiera taki moment że nie puści a zaraz czuje że gwint zerwie pod magnetem :-/ to aż tak ciasno nabite u was też ?
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2012-12-30, 11:05   

hmm kład 1/4 w takim razie moto na boku i wlej do tego otworu albo nafty albo coli, wd-40 niech sobie postoi kilka godzinek i znowu się zabieraj.
 
 
     
MaciekTOS
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-30, 11:44   

O masz racje spróbuje tak jak mówisz patrzcie co koleś napisał od silnika z allegro od którego miałem kupić sprzęgiełko :mrgreen: , ciekawe .Mam taką wizje jeszcze wkręcenie samego sciągacza pneumatem powoli ,bo szybkim strzałem to mogę zerwać raczej gwint nie , boje się trochę bo nie mój sciągacz , ide zalać go ropą :-)

"witam. silnik nie byl rozbierany. sprzegielko działa napewno. kupilem te motocykl od kolegi , ktoremu pekl zawór i uszkodziła sie głowica.sprzęgielko dzialalo bez problemu. jedyne co bylo rozkrecane to boczny dekiel, oraz sruba od kola magnesowego( miałem juz klienta na sprzęgiełko , ale pękl mi sciągacz podczas rozkręcania dlatego tez nieudalo mi sie go rozebrać i wystawilem ten silnik w calości) trzeba bedzie tylko przykęcić srube kola magnesowego dynanometrykiem i bedzie ok."


Edit:
Poniedziałek 31.12.2012 , 13.20 Sukces !
Dzięki waszej pomocy ;-) Opukałem to ze wszystkich stron zapsikałem prawie cały odrdzewiacz zrobiłem małą rze 1/4 bę i poszło ale podelec :mrgreen: , jak by nie mogło być lekko to obrobiłem śrubę jedną z tych 5 czy 6 trzymających ten pierścień pod magnetem , ktoś to skręcił na klej , tak powinno być ? .Ps gdzie takich śrubek szukać ?

 
     
Honda NX 650 
Honda NX 650


Wiek: 49
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 53
Skąd: Kilonia
Wysłany: 2018-09-11, 14:27   

pozyczy jaks dobra duszyczka za flaszke sciagacz do magneto do NX 650 ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12