Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
obniżenie Dominatora
Autor Wiadomość
Jachu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-07, 15:09   obniżenie Dominatora

Cześć

Zaraz pewnie sie odezwą że to kastrowanie enduro; ale ...
... staram się namówić kumpla na zakup Dominatora (bedzie z kim latać) problem w tym że kolo ma 163cm wzrostu i niestety na moim Dominie nie sięga :-) . Czy ktoś ma doświadczenia lub wie co mozna zrobić po kupnie żeby obniżyć Dominatora? Czy szukać czegoś innego z regulowanym zawieszeniem. Wiem że są lowering kity ale kosztuja pod 150EUR więc odpada.
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-09-07, 15:52   

jezdzi u nas kilka kastratów :)
lagi w półki, rozkręcić spreżyne, dorobić przedłużoną kość do tyłu i już jest o wiele niżej
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2012-09-07, 16:11   

Kanapie też można uciąć/wyprofilować.
 
 
     
dzoana 
krwiopijca


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Maj 2011
Posty: 526
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2012-09-08, 17:58   

jak ma tyle wzrostu to obniżenie na lagach, rozkręcenie sprężyny i wycięcie w kanapie da tyle, że tylko będzie dotykał niecałymi stopami do ziemi - znam z autopsji:(
 
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-08, 20:21   

Można jeszcze upuścić trochę powietrza w oponach :-) ))))
 
     
Africa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-11, 06:47   

zrobić taką kość we własnym zakresie (byle z naprawdę dobrego materiału) + tak jak powyżej trochę można wybrać z siedzenia. Niestety, bez szału będzie jazda po dziurach, bo tył może dobijać do opony.

I nie kastraty, taaakkk?!?!?! :-P
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-11, 18:08   

Jak zabraknie paru centymetrów to założyć koturny (chyba tak to się nazywa).... I takim sposobem, czytając każdy pomysł, centymetr po centymetrze się uzbiera..... hehehe
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2012-09-11, 18:23   

ptasiu czytając Twoje posty w tym temacie, nie mogę się oprzeć wrażeniu że masz co najmniej z 2 metry, a tym samym.... : ,,wysoki jak....'' :-D
wybacz, ale nie mogłem sobie odmówić.
Rozumiem że śmiech to zdrowie więc śmiejmy się :-D
 
     
ptasiu
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-11, 22:27   

Kubeko napisał/a:
ptasiu czytając Twoje posty w tym temacie, nie mogę się oprzeć wrażeniu że masz co najmniej z 2 metry, a tym samym.... : ,,wysoki jak....'' :-D
wybacz, ale nie mogłem sobie odmówić.
Rozumiem że śmiech to zdrowie więc śmiejmy się :-D



Oczywiście, sądzę, że należy mieć właściwy dystans do siebie i otaczającego świata. Obrażalskich i zakompleksionych ponuraków, co to czują się dotknięci słowem "inwalida", "cieć" czy "debil" u nas pod dostatkiem, a każdy czytając moje "pomysły" tę rezerwę czuć powinien. Absolutnie nie zamierzałem nikogo obrażać ani dyskryminować "wzrostowo" - zdecydowanie bardziej - w odróżnieniu od Kubeko - cenię sobie humor sytuacyjny niż personalny... Na szczęście, jak sam Kubeko zauważył, poziom inteligencji i humoru jest absolutnie niezależny od centymetrów, jakimi się dysponuje... ?miech to zdrowie (słuszne spostrzeżenie Kubeko) - ale śmiejmy się z sytuacji, nie ludzi, więc aplikujmy go sobie jak najwięcej, czego życzę wszystkim na tym forum.
 
     
Africa
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-14, 10:03   

Myślę ze darcie łacha nie ma zbytnio sensu, bo syty głodnego nie zrozumie. Ten kto uważa, że obniżanie enduro jest bez sensu, lub go to śmieszy, niech sobie podwyższy jakiegoś KTMa ADV do 1,20 w siedzeniu. Wtedy zrozumie, co czuje ktoś, kto chciałby mieć właśnie enduro, a jedyne sprzęty, z których nie musi zeskakiwać na każdych światłach to dwie 125-tki z mocą 15 KM.
Ja się nigdy nie obrażam za żarty, bo mam duże poczucie humoru, ale jak koleś z poprzedniego forum wypytuje mnie na PW jak obniżyłam moto, a potem na jakimś tam innym forum linkuje do mojej fotki i krytykuje, że jak można skrzywdzić motocykl w ten sposób i że on nigdy by tego nie zrobił, to nóż się w kieszeni otwiera.
Pisze to nie do ciebie Ptasiu, tylko w sumie na wyrost w tym temacie, bo może znajdzie się ktoś kto stwierdzi, ze jak się jest za niskim na enduraka, to trzeba popylać "jakimś damskim czoperkiem" :roll: albo nawet skuterem (!) - takie rzeczy słyszę
Tak wiec życzę wszystkim trochę więcej empatii i więcej pisania na temat w temacie ;-)
 
     
Stary_S3
[Usunięty]

Wysłany: 2012-11-14, 20:35   

Mam ten sam problem. Wolałbym nie grzebać i nic nie przerabiać. Trafiłem na informacje o możliwości wymiany na krótszy amor od BMW F650 - ma ktoś taki lub posiada dokladny symbol?
 
     
track99 


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Szczecin/FSW
Wysłany: 2012-11-14, 22:06   

Tutaj masz zdjecia amorka z bmki
http://hondadominator.pl/...er=asc&start=15
 
 
     
track99 


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 63
Skąd: Szczecin/FSW
Wysłany: 2012-11-14, 22:48   

dla nx500 znalazlem cos na niemieckim forum moze sie przyda
http://89232.forumromanum...USER=user_89232
http://89232.forumromanum...USER=user_89232
 
 
     
tomi
[Usunięty]

  Wysłany: 2013-04-17, 05:42   

Ja jestem przed kupnem Dominatora, ale po ostatniej przymioarce, nie wiem czy wogóle inwestować w ten motocykl, gdy się przymierzyłem sięgam tylko połową stopy do ziemi.

Czy ktoś ma jeszcze taki sam problem i jakoś sobię poradził, brakuje mi ok 5 cm do tego aby cała stopa była na ziemi :-(
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2013-04-17, 06:17   

tomi, jeśli chodzi o krótsze nóżki.. Ostatnio ten film w sieci jest dobrym motywatorem :mrgreen:
https://www.youtube.com/watch?v=kRFyw57o_Ic
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12