Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przewody powietrzne i przelewowe AUT
Autor Wiadomość
Sarmata39 


Wiek: 57
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 111
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2012-07-23, 18:28   Przewody powietrzne i przelewowe AUT

Jak zobaczyłem ile w dominie jest przewodów i przewodzików powietrznych to się załamałem . Chcę to wszystko wypie....... i zostawić ładny silniczek . Mam jeszcze jakieś dopalanie spalin czy coś takiego też chcę to zlikwidować .

( przechodzę na ga 1/4 nik mechaniczny i chcę tylko zostawić odmę ze skrzynki do filtra )
Czy moto zapali bez tej całej rurowni ?
Czy ktoś już próbował usunąć te moim zdaniem zbędne rurki ?




W temacie dodano i przelewowe + opis tematu. - kmaj
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-01-25, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-07-23, 19:16   

tak da się bez tych rurek,tylko nie Wywal za dużo ;-)
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-07-23, 19:26   

ja mam wszystko wywalone, odma do airboxa
w japoncach wiecej tego jest, tylko zostaw se odpowietrzenia baku ;-)
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-07-23, 20:10   

madart, Jurek ma,Jurek,nie Ty ;-) :mrgreen:
 
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-23, 21:50   

Nie ma zbędnych rurek przy ga 1/4 niku, odma jest tylko pokręcona a kiedyś podpinali ścieki z separatora do przekładni rozrusznika i to miało większy sens. Nie będzie rurek to będzie benzyna na nogach po wywrotce, kurz/ deszczówka w ga 1/4 niku i zardzewiała rama od oparów elektrolitu.
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2012-07-23, 21:52   

:mrgreen:
 
 
     
Sarmata39 


Wiek: 57
Dołączył: 30 Cze 2012
Posty: 111
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2012-07-25, 08:08   

Tezla ty chyba żartujesz "zardzewiała rama od oparów elektrolitu" co to wspólnego z całą rurownią ? ja mam akumulator żelowy i nawet podczas ładowania nic w nim się nie otwiera .Tak jak w prawie każdym ga 1/4 niku jest taka cieniutka rurka przelewowa i odprowadzona jest pod motocykl , chociaż w kilku moich byłych motocyklach nie było tej rurki . Mandart , czy przypadkiem w Dominie odpowietrzanie baku nie jest zrobione jak w innych przez korek wlewowy ?
 
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2012-07-25, 15:38   

we wloskim jest gruba rurka idąca do dziurki pod korkiem, sluzy chyba do odprowadzania nadmiaru paliwa i ewentulanie wody podczas mycia
do tego idzie cienka ktora odpowietrza, rozdwaja sie i idzie pod siedzenie i nadu, ona jest gdzies w srodku w zbiorniku po lewej chyba, bo jak sie moto kladzie na lewa to sie stamtad leje jak jest duzo w baku
gaznik mowiles ze zmieniasz na ten z huski ;-) a normlanie zostaje tam jeden do spuszczania paliwa ze spodu i jeden odpowietrzajacy idacy przez T pod siedzenie i drugi koniec na du
te co idą pod siedzenie służą do pływania :mrgreen:
 
     
Tezla
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-25, 21:50   

Kowal Arkadiusz napisał/a:
ezla ty chyba żartujesz "zardzewiała rama od oparów elektrolitu" co to wspólnego z całą rurownią ?
Bo przy kwasowym akumulatorze na tej zasadzie niektórzy mogą uważać że jest nie potrzebna.
Jak czarne węże się nie podobają to można założyć takie w oplocie stalowym jeżeli ma być ładniej :-)
 
     
magicl
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-04, 23:15   Re: Przewody powietrzne AUT

Sarmata39 napisał/a:
Jak zobaczyłem ile w dominie jest przewodów i przewodzików powietrznych to się załamałem . Chcę to wszystko wypie....... i zostawić ładny silniczek . Mam jeszcze jakieś dopalanie spalin czy coś takiego też chcę to zlikwidować .

( przechodzę na ga 1/4 nik mechaniczny i chcę tylko zostawić odmę ze skrzynki do filtra )
Czy moto zapali bez tej całej rurowni ?
Czy ktoś już próbował usunąć te moim zdaniem zbędne rurki ?


Hej, jakies postepy w wywaleniu rurowni? Moze pare fotek z opisem co i dlaczego. Mam w planie tez wypieprzyc te cale ustrojstwo.
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-06-16, 01:00   

Zrobiłem przegląd w klamotach i trafiłem na dwa przewody. Przypomniałem sobie, że po remoncie zostawiłem je bo nie było gdzie ich podpiąć :mrgreen: zresztą wtedy bardziej liczyło się odpalenie silnika... no i zapomniałem o nich.
Przeglądam schematy, foty ze wszystkich serwisówek i nie wymóżdżę... ten mniejszy z trójnikiem (opary ze zbiornika i AQ ??)?. Obydwa wychodziły pod koło bo są umazane smarowidłem łańcucha i piachem. Mniejszy na odgałęzieniu z objemką ma dodatkową osłonę, podobnie ten większy tylko, że w dolnej części.

P6161193.JPG
Plik ściągnięto 128 raz(y) 882,62 KB

 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2013-06-16, 06:31   

kmaj, jak na zdjęciu od strony prawej tam gdzie są 2 wężyk wychodzące z jednego: ten zagięty na końcu pod kątem powiedzmy 90 stopni idzie do ga 1/4 nika w jego boczną część od strony lewej motoru powiedzmy w środek ga 1/4 nika, a ten drugi do zbiornika paliwa jak to nazwałeś OPARY.Oczywiście pojedynczy w dół.
Natomiast ten drugi przewód na rysunku pojedynczy dolny:
-komora pływakowa od spodu, lub od aku może być.



Na tym linku co podałem rurka zagięta pod kątem 90 stopni to element numer 25.
Do zbiornika paliwa numer 14 a do komory pływakowej 24.
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2013-06-16, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-16, 17:28   

wojtekk napisał/a:
kmaj, jak na zdjęciu od strony prawej tam gdzie są 2 wężyk wychodzące z jednego: ten zagięty na końcu pod kątem powiedzmy 90 stopni idzie do ga 1/4 nika w jego boczną część od strony lewej motoru powiedzmy w środek ga 1/4 nika, a ten drugi do zbiornika paliwa jak to nazwałeś OPARY.Oczywiście pojedynczy w dół.
Natomiast ten drugi przewód na rysunku pojedynczy dolny:
-komora pływakowa od spodu, lub od aku może być.
http://www.google.pl/imgr...Q9QEwAg&dur=224

Na tym linku co podałem rurka zagięta pod kątem 90 stopni to element numer 25.
Do zbiornika paliwa numer 14 a do komory pływakowej 24.


A ja Wojtku z Toba będę polemizował ponieważ ten wężyk o którym twierdzisz, że to 25 raczej jest wężykiem składającym się z numerów 11, 27,28 .
Natomiast ten drugi wężyk to wężyk numer 29.
Oba te wężyki przychodzą do baku zaraz przy kraniku.
Ten z trójnikiem to odpowietrzenie baku co by ciśnienie oparów go nie rozdeło. Natomiast ten drugi to jak Ci się paliwko podczas trinkowania przeleje to właśnie tym na podłogę nadmiar zleci (wlewa się tym otworem koło korka wlewowego).
I jeszcze kwoli wyjaśnienia > wężyk 14 (z rysunku Wojtka) i 27 sa lu 1/4 no przypięte do ramy i nigdzie nie podłączone.
Żeby nie było, że to z palca wyssane to poznałem to po tym, że oba posiadają dodatkową osłonę idąc koło silnika .

Bez tytułu.png
Plik ściągnięto 206 raz(y) 266,67 KB

Ostatnio zmieniony przez Yukikaze 2013-06-17, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2013-06-16, 22:41   

Dzięki Panowie za odpowiedzi.
Pasuje mi opcja z przewodami od zbiornika, bo zbiornik mam nieoryginalny ;-) ale to się dopiero potwierdzi jak poprzeglądam wszystkie przewody od ga 1/4 nika.
Dam znać na czy sprawa się wyjaśniła (jak wrócę do domu).
 
 
     
Yukikaze
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-17, 07:01   

kmaj napisał/a:
Dzięki Panowie za odpowiedzi.
Pasuje mi opcja z przewodami od zbiornika, bo zbiornik mam nieoryginalny ;-) ale to się dopiero potwierdzi jak poprzeglądam wszystkie przewody od ga 1/4 nika.
Dam znać na czy sprawa się wyjaśniła (jak wrócę do domu).

To przeglądaj, przeglądaj :mrgreen: Jednak oba te przewody jak by co będą za grube do ga 1/4 nika :-P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16