Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ga 1/4 nik-uwaga
Autor Wiadomość
piwek
[Usunięty]

  Wysłany: 2012-07-16, 11:02   Ga 1/4 nik-uwaga

Pamiętacie,gdy miałem problem z ga 1/4 nikiem,słabo odpalała moja xr na zimnym,na ciepłym też słabo.Mechanik odkrył,że łapie lewego powietrza,co skutkowało luzem na przepustnicy.Długo szukałem i znalazłem gościa od ga 1/4 ników w Lublinie.Przez tel powiedział,że będzie trzeba rozwiercić otwór,włożyć tuleje i złożyć.Dziś dzwoni i mówi.Luz na ośce jest w normie,mieści się-05-07,podobno ok.Rozłożył,wyczyścił ga 1/4 nik i mówi mi,że będzie mnie to kosztowało 215 pln z wysyłką.Normalnie myślałem że zejdę z tego świata.Mówi,że u niego czyszczenie,rozebranie i złożenie ga 1/4 nika kosztuje ok 180 pln.Sam bym to zrobił,gdybym wiedział.Wtopa,człowiek uczy się na błędach,szkoda,że na swoich.Przestrzegam więc.Koleżka z Lublina,dokładnie uzgadniajcie z nim cenę wcześniej,choć ja próbowałem i nie dało się.Ot taka sobie moja historia.Zonk
 
     
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 16:22   

no czyszczenie 180 pln wysyłka 35pln
;-)
 
     
slawi2006
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-31, 03:55   

Hej. Mam temat następujący. Moja Honda po niepaleniu w przeciągu 24 godz ma taki objaw ,że chcąc ją zapalić muszę czasem wcisnąć dwa razy starter. Stojąc parę dni lub gdy jest całkowicie wystudzona po zapaleniu pierwszym razem zgaśnie po chwili lub nie odpali .Gdy już łapnie temp. pali od strzała. Może to mały problem ale mnie denerwuje. Nie ma tego od wczoraj tylko od zawsze. Szukając wychaczyłem następujące usterki i dokonałem następujących czynności :
1. Pęknięty króciec - wymieniłem na nowy
2. Regulacja zaworów .
3.Czyściłem ga 1/4 nik .
4.Czyściłem filtr w baku z myślą że paliwo nie dochodzi
i dalej to samo .
Myśląc teraz na spokojnie doszedłem do wniosku że może to być zaworek iglicowy w ga 1/4 niku .
Nie wiem dorad 1/4 cie mi coś ... Z góry dziękuję :-P
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-01-31, 08:05   

Panikujesz, duże single nigdy nie były chętne do zapalania. Mój dominator palił po przestoju dopiero jak spuściłem z ga 1/4 nika i napuściłem nowej wachy to palił. Xr to odpala na zimno czasem po 15 kopach.

2 razy starterem? Szanowni jak u Was? bo u mnie to raczej norma była......
 
     
slawi2006
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-31, 10:05   

Tylko miałem wcześniej Domina i palił na strzała :P
 
     
maniek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-31, 19:26   

zawsze przed długim postojem (kilku dniowym) zakręcam kranik i wypalam , zimnego odpalam zawsze na dwa razy , jeden obrót wału przerwa drugi obrót wału i odpala, jak ciepły 99% odpala na dotyk chyba że mam wciśnięty STOP to trochę więcej czasu to zajmuje ;)
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2014-01-31, 22:10   

slawi2006, zbyt pryncypialnie podchodzisz do dominatora ;-)
 
 
     
slawi2006
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-02, 14:16   

po prostu lubię jak wszystko gra :)
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2014-03-10, 19:27   

moim zdaniem w kontekscie odpalania wazne jest by potraktowac rozrusznik jak swego rodzaju kopke. Nie krecic po 10 sec tylko uzyc startera na zasadzie 1-3 obrotow i odczekac jesli nie odpalil. Kolejne podejscie po chwili 1-3 obroty max. U mnie taka metoda dziala lepiej niz na upartego krecenie rozrusznikiem.
A po dluzszym postoju zwykle odpala za drugim razem max 2-3 obroty.
 
 
     
Rolnik1234
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-29, 08:19   

przy moim jest tak ze jak postoi np 5 godzin to muszę dość długo kręcić rozrusznikiem ze by odpalił jak jest ciepły to tylko raz li pali jak przyczółka ;)
ja zawsze zakręcam paliwo jak dojadę do domu na kopniaka tez ma problem z odpaleniem :(
ostatnio dojechałem do domu i zakręciłem kranik jak jechałem i rano odkręcam i to samo
jak odpali i zgaszę to od strzała prawie pali zimny ;)
nie wiem co z tym zrobić bo mnie to wkurza ;(
 
     
Trol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-29, 08:44   

Rolnik, jak będziesz miał w baku nie za dużo paliwa (w razie awarii zaworka paliwowego coby ci dużo wachy na dywan nie pociurkło) to po je 1/4 dzie zostaw kranik otwarty , następnie sprawd 1/4 odpalanie na drugi dzień .
 
     
Rolnik1234
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-29, 13:01   

oki
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2014-03-29, 20:35   

Rolnik1234, Może być na prawdę dużo przyczyn niepalenia. Mój dominator nie palił na zimno z powodu modułu zapłonowego. Jak już odpalił to działał i odpalał ponownie bez problemu. Z kolei Elizy ćwiartka nie paliła na zimno z powodu skończonych zaworów i w rezultacie nieszczelnej głowicy. Jak już odpaliła to działała i odpalała bez problemów.

Więc może być różnie. Jedyna metoda to wszystko po kolei sprawdzać;]

Może to tylko jakiś fafroch w ga 1/4 niku albo za duży luz na lince ssania i nie otwiera się do końca???? albo brudny filtr powietrza.....
 
     
Rolnik1234
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-29, 21:20   

moduł mi sie spalił i wymieniłem na iny i to samo .
flit powietrza jet nowy mało co je 1/4 dziłem na nim .
możne jakiś fafroch w ga 1/4 niku ja wole ga 1/4 nika nie odkręcać bo wiem ze lepiej nie zrobię tylko gorzej ;( możne jak będziesz kiedyś miał czas i sam zobaczysz na szybkiego co może być ;P
jak mam zepsuć to wole nie ruszać
 
     
00lu
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-29, 21:49   

nie zepsujesz ostatnio sam czysciłem sobie ga 1/4 nik nie robiąc tego wczesniej nie jest trudno go wyczyscic gorzej z wyjeciem ale daje rade, sprawdzałaś styki na kostkach ? pozalewaj je wd i przeczysc. a jak wyglada świeca i kiedy wymieniałeś przewód i swiece?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12