Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Znikająca iskra
Autor Wiadomość
Bolo 
BoloLoLo


Wiek: 43
Dołączył: 21 Lip 2011
Posty: 829
Skąd: Szczygłowice
Wysłany: 2012-07-03, 19:47   Znikająca iskra

Problem z iskrą. Mianowicie czasami się traci nie wiedzieć czemu. Czasem w czasie jazdy, czasem nie można odpalić. Przeka 1/4 nik pod siedzeniem działa (pstryka), rozrusznik kręci ale nie ma iskry. Parę razy pomogło wyjęcie wtyczki i włożenie tej z tego przeka 1/4 nika. Ale nie zawsze. Problem ten dopadł mnie na wyje 1/4 dzie w deszczu. Potem przy dobrej pogodzie nie było problemu. Myślałem że przyczyną jest wilgoć ale np. wczoraj po nocy w deszczu pod blokiem motor odpalił normalnie. Je 1/4 dziłem cały dzień i nie było problemu. Po ok 1 godzinie postoju pod blokiem, wieczorem już nie odpalił. Długo próbowałem i nic. Za to dziś rano za pierwszym razem. O co chodzi ?? Jak zlokalizować usterkę ?? Co sprawdzić ?? Dodam ,że świeca jest OK.
 
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2012-07-04, 07:57   

posprawdzaj kable i wtyczki , rok temu jak wracałem z Ravem ze zlotu tez mi zgasł w deszczu , powodem było bardzo bliskie sąsiedztwo kabli wysokiego napięcia i kabla od czujnika impulsów i wtedy dochodziło do zakłóceń i motorek gasł . odsunięcie kabli rozwiązało problem :-)
 
 
     
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-12, 16:11   

Bolo, Mam te same objawy. Czy udało Ci się coś ustalić?
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-12, 20:02   

seven9, Rozbierz i wyczyść przycisk ON/OFF ten czerwony nad starterem...
 
     
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-13, 16:33   

habit, już to robiłem jakiś czas temu, nie pomogło, ale wczoraj wieczorem podregulowałem skład mieszanki i przygazowałem go troche na wyższych obrotach i przestał gasnąć. Może miałem jakiś paproch w ga 1/4 niku.
 
     
Habit
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-13, 16:43   

m ówiłeś,że iskra ginie, a nie, że gaśnie z niewiadomego powodu:)
Dobrze, że już po wszystkim:D
 
     
j23
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-13, 23:32   

Miałem identyczne objawy /z tym, że raz na 2, 3 tygodnie\. Najbardziej wk.. że po odholowaniu /zazwyczaj/ do garażu wszystko wracało do normy. Silnik palił od sztycha. Po kilkumiesięcznej zabawie z modułem, kablami, impulsatorem i wszystkim co po drodze postanowiłem wreszcie podmienić cewkę i trafiłem.
 
     
seven9
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-14, 21:22   

j23, gdzie kupiłeś cewkę i za ile? raz tak miałem, że nie mogłem odpalić, zupełny brak iskry, już miałem holować dziada na drugi dzień, a on jakby nigdy nic odpalił.
 
     
j23
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-14, 22:18   

Seven9 cewkę mam od Żółf-ia oryginał używka, sprawuje się super. Możesz podpiąć jakiegoś chińczyka za 30 zł o takich samych gabarytach ale wtedy obrotomierz trochę za dużo pokazuje /inna rezystancja /no i nie wiem czy moduł nie zastrajkuje.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13