Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
wasi los was i das... - Przepustnica, problem z ga 1/4 nikie
Autor Wiadomość
halny
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-23, 22:08   wasi los was i das... - Przepustnica, problem z ga 1/4 nikie

witam! jak sezon przyjaciele?:) moj dominik lata jak najety:) zadowolony jestem ale jest pewien problemik... czasami zapali ale nie na obroty nie wychodzi... i sie okazalo ze sie wiesza przepustnica:/ tylko jak rozebralem to chodzi rowno i bez blokowania sie, nie wiem czemu czasami sie zablokuje:( moje pytanko... w sumie wlasnie fgo zadalem:) macie jakies pomysly? moze paliwo ciulowe? bo ja juz nie wiem, nie robi sie to czesto ale jak w trasie sie stanie to trzeba puknal od gory w gaznik i jest git,,,
Ostatnio zmieniony przez kmaj 2012-11-26, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
SRsima
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 05:28   Linka (??)

Hej : )

A sprawdzałeś linkę gazu? Może się zacina w pancerzu...
Smok twierdzi by od tego zacząć : )
Pzdr.
 
     
nbj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 09:13   

Mi się gaz zawieszał jak regulowałem napięcie linki śrubami na końcu pancerza, tuż nad przepustnicą w ga 1/4 niku.
 
     
halny
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 15:46   

o sprawdze:) ale co dokladnie macie na mysli mowiac gaz sie zacina?(ze bedzie ciagle na wysokich obrotach?) kurcze sprawdza dziwna... jedno jest pewne linki napewno trzeba posmarować bo ciezko chodza.. jak sie Wam gaz zacinal to objawy byly jak u mnie? czyli pali bez problemu, na ssaniu obroty wzrastaja, a jak lekko przerece manetke od gazu od razu gasnie...
 
     
nbj
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 16:56   

Mi się zacinał w ten sposób, że nie wracał po odkręceniu i puszczeniu.
 
     
halny
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 17:40   

a to moj problem jest calkiem inny...
 
     
SRsima
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-24, 18:53   Gazu!

Spróbuj tak:
po nagrzaniu silnika, wyłącz ssanie i na postoju zwiększ jego obroty nie manetką tylko bezpośrednio przy ga 1/4 niku (przepustnicą). Daj znać co się dzieje gdy tak zrobisz.

W pierwszym info pisałeś o problemach w trakcie jazdy - stąd przypuszczenie,że pancerz może być gdzieś haczliwy.

W drugim info piszesz,że problem jest na postoju przy próbie utrzymania...

Aby podać Ci poprawną diagnozę musim znać w/w szczegóły : )
 
     
halny
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 14:37   

problem i na postoju i podczas jazdy:) zazwyczaj podczas jazdy zaczyna gasnac, kichac pozniej zgasnie. odpali(na postoju) ale przy delikatnym ruchu manetką od razu zgasnie. zeby jechac (tj. wrocic do domu:) wlaczam ssanie i jade bez ruszania manetka..
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2012-03-25, 15:57   

przepustnica się zacina to samo miałem jak wyciągnąłem filtr powietrza i go ostro przy gazowałem trochę piasku wpadło na przepustnice i się zacieła w pozycji otwartej na wolnych chodził ale tylko lekko ruszyłem gazem i gasł odrazu :-P
 
 
     
halny
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-25, 17:57   

to by sie zgadzalo:) bo filtr mam tak zasyfiony ze szok!! pewnie cos podciaga z niego, jakis piach:) wlasnie wrocilem z jazdy, fajnie chodzi:) chyba jak kazdy dominator:)

to pewnie bedzie tez powodem ze czasem nie schodzi z obrotow jak powiniem... wymienie filtr to zobacze:) dzieki za zainteresowanie:)


Edytuj posty
Raviking
Ostatnio zmieniony przez Raviking 2012-03-25, 20:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15