Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Interkom
Autor Wiadomość
Bayboos 


Zabezpieczenie: 12345
Dołączył: 12 Kwi 2023
Posty: 4
Wysłany: 2023-04-25, 15:28   Interkom

Witam.

Od niedługiego czasu jestem w posiadaniu "najtańszego interkomu który ma w miarę pozytywne opinie" (przynajmniej jaki znalazłem), EJEAS V6 Pro. I już szukam czegoś lepszego :) A konkretnie: "Ejek" w zasadzie działa, nie jest aż taki zły. Łączy się ze swoim "bliźniakiem" błyskawicznie i bezproblemowo, zasięgu mu nie brakuje ("jak cię widzę to cię słyszę", jak dla mnie wystarczy) itp. Doskonale sprawdza się w rozmowach, szczególnie na postoju (eliminuje konieczność ściągania kasku); i do słuchania muzyki przy jeździe solo. Kłopot w tym że przy "prędkościach" jakość rozmów drastycznie spada - problem raczej po stronie mikrofonu lub algorytmu redukcji szumów, jeśli taki w ogóle ma. Szukam więc opinii/propozycji/opisu doświadczeń praktycznych użytkowników urządzeń radzących sobie lepiej.

Konkretnie zależy mi na (aka "must have"):
- zadowalającej jakości rozmów przy prędkościach co najmniej w okolice "ciężarowych" (nie zwalniać poniżej prędkości ciężarówek na autostradzie w celu odebrania ważnego telefonu)
- ... i to w zasadzie tyle żeby nie podbijać niepotrzebnie ceny :)

Inne cechy istotne, które będą rozważane przy wyborze:
- music sharing :)
- ... i to też w zasadzie tyle, nie mam jakichś wygórowanych wymagań.

Domyślam się też, że porządny, "prawdziwy" noise cancelling mógłby znacząco pomóc, ale też zapewne równie znacząco podnosi cenę; więc tutaj przykłady będą ważone indywidualnie.

Poza w/w, za korzystne będą uznane:
- ładowanie przez gniazdo USB, podłączenie audio in/out via Jack,
- obecność w zestawie mocowania przez klips (nie na taśmę dwustronną), najlepiej z cienką blaszką a nie grubym plastikiem,
- profil, a szczególnie to aby jak najmniej wystawał poniżej dolnej krawędzi kasku (po zamontowaniu na fabrycznym klipsie),

Inne zalety, jak jakość dźwięku, maks głośność, prostota obsługi itp też oczywiście mile widziane; ale na obecnym etapie "rozwoju" nie zależy mi (jeszcze?...) na promowanym wszędzie łączeniu więcej niż dwóch egzemplarzy, czy urządzeń innych firm - nie widzę aby miało to dla mnie jakąś szczególną wartość w dającym się przewidzieć przedziale czasowym, więc nie jest to dla mnie istotny argument. Na pewno nie tak jak cena :D

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. I do zobaczenia w trasie!

P.S. Wiem że tony informacji można "wygrzeb se w sieci". I serio grzebię w tych tonach. Ale w tym właśnie problem: jest tego tony, a życie tylko jedno... Więc jeśli ktoś byłby uprzejmy podzielić się jakimś choćby drobnym streszczeniem, będę bardzo wdzięczny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12