Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
SWAP XR600 -> NX650
Autor Wiadomość
Kuba08891 


Zabezpieczenie: 23456
Dołączył: 29 Cze 2020
Posty: 21
Wysłany: 2022-01-14, 13:32   SWAP XR600 -> NX650

Cześć wszystkim,

Widzę, że forum obumiera śmiercią naturalną ale może jeszcze różne tematy uda się przedyskutować.

Jak pisałem w innym temacie wkładam silnik od dominatora do XR600. Silnik już złożony solidnie, siedzi w ramie, wydech wstawiony i przyszedł czas na podłączenie elektryki aby sprawdzić czy ten silnik wogóle zakręci... :)

I teraz pytanie moje jest takie: Oryginalna wiązka od Xrki się nie nada. Mam dwie wiązki, jedna od XL600 LM(Chyba LM ale napewno od silnika w wersji "600" z rozrusznikiem) oraz drugą od dominatora kompletną ze wszystkim poza stacyjką (Biorąc pod uwagę , że tam stacyjka zwiera tylko jedną linię chyba zastąpię solidnym włącznikiem).

Plus wiązki od XL jest taki , że jest sporo mniejsza i latwiej ją tam upchnąć ale zapewne połowa wtyczek nie będzie pasować.
Wiązka z dominatora z kolei ma sporo przekaźników, moduł przy kierownicy oraz będzie trochę kombinowania żeby spasować włącznik świateł i kierunków od XR do niej.

Więc do sedna teraz moje pytanie może mało konkretne ale czy ktoś robił coś takeigo i może opisać czy napotkał jakieś większe trudności? No i czy wiązka od XL powinna bez problemu obsłużyć to wszystko.

Wydaje mi się, że najlepiej będzie wstawić wiązkę od dominatora. Albo jest ktoś niedaleko Warszawy kto mógłby mi to podłączyć? Nie lubię zabaw z elektryką i nachętniej zleciłbym to komuś.....
 
     
lzakrzewski 


Zabezpieczenie: 60098
Wiek: 35
Dołączył: 03 Maj 2021
Posty: 2
Wysłany: 2022-08-02, 11:29   

Hej,
Wiązka od XR sie nie nada ze wzgledu na to ze nx ma alternator 3 fazowy a XR jednofazowy,

Nie wiem jak wiązki z XL


Ja u siebie robiłem podobny swap:
silnik z FMX (99.9% to samo co dominator)
ale poszedłem na łatwizne i wziełem wiązke z xr650l (z ebaya US idzie tanio wyrwac)

Wszystko prawie ze plug + play (kostki niektore musialem zmienic)
no i plus jest taki ze XR650l ma podobna rame do XR600 (prawie to samo) dzieki czemu łatwiej będzie Ci ulokować wszystko bez wiekszego przedluzania wiązki itp.

Potrzebne jeszcze są:
- moduł z xr650l/nx650
- regulator napięcia (nx650)

Do zamontowania AKU uzylem tego:
https://www.spectrummoto.com/xr650lbatterybox

Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12