Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Olej w puszcze filtra.
Autor Wiadomość
YAGO 


Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 11
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-05-25, 17:51   Olej w puszcze filtra.

Pojawił mi się teoretycznie problem. W puszcze zbiera sie olej, nie mam obecnie oryginalnego odstojnika bo nie ma na niego miejsca. Zamontowałem od rometa.



Sprawa jest dosc dziwna bo motocykl ma moze 3 tys po generalnym remoncie. Innych objawów nie ma.

Jakieś pomysly? Mam nadzieje że strojenie na hamowni go nie zalatwilo.
 
     
Qwet 
Honda NX 650 97r


Wiek: 34
Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 215
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-05-26, 06:04   

U mnie na starym silniku olej w puszcze filtra pojawia się nawet przy fabrycznym separatorze oleju. Jeśli zastosowałeś jakiś kuty tłok i dałeś luźne pasowanie, to zupełnie normalne, zwłaszcza że zapewne kręciłeś ponad 7000rpm na hamowni.

Żeby całkowicie wyeliminować ten problem, musiałbyś dać jakiś bardziej wyrafinowany separator oleju. A jak nie masz miejsca, to pozostaje ci od czasu do czasu spuszczać olej z puszki. Jak zadbasz o czystość spustu to mógłbyś ten olej wlewać z powrotem do ramy.
 
     
YAGO 


Wiek: 39
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 11
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2021-06-15, 18:43   

Na tak ale hamowania to juz była 2-3 tys km temu.

Dziś, po 500km znowu zajrzałem do puchy i spod mocowania filtra mokry, martwi mnie mimo, że motocykl śmiga fenomenalnie w porównaniu do stanu wyjściowego.

Ok motocykl leżał dwa razy na boku ostatnie 2 wyjazdy ale to chyba nie to.

Generalnie obawiam się, że podczas hamowań mogło się cos uszkodzić....
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2021-06-15, 19:19   

Nie przelewasz stanu oleju??? Tak głupio pytam, bo kolega kiedyś kupił dominatora od "znanego i cenionego" mechanika motocyklowego ze Szczecina, po czym zlał z silnika prawie 5L oleju......


Sprawdzasz stan oleju na rozgrzanym silniku zaraz po zatrzymaniu???

Sucha miska, sprawdzanie inaczej niż w samochodzie i ten teges.


To nie przytyk, że się nie znasz, ale różnie to bywa:D
 
     
Qwet 
Honda NX 650 97r


Wiek: 34
Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 215
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-06-16, 05:37   

Dużą różnicę w sprawdzeniu poziomu oleju robi to w jakiej pozycji jest motocykl chwilę przed zgaszeniem. Jak zostawiłem motor pracujący na wolnych na stopce bocznej, to po zgaszeniu i sprawdzeniu miałem deficyt oleju. A jak odpaliłem i pozwoliłem mu pochodzić w pozycji pionowej, to po zgaszeniu poziom oleju był na kresce maksimum. Chodzi o to że na stopce bocznej silnik jest przechylony w lewo i wtedy dużo oleju gromadzi się w głowicy i w misce. Także motor przed zgaszeniem musi chodzić chwilę na wolnych koniecznie w pozycji pionowej, wtedy pozbiera cały olej z silnika i wpompuje do ramy, gdzie jest bagnet pomiarowy.

Mówię ci, w dominatorach to jest raczej normalne, mi nawet na fabrycznym separatorze czasem pojawia się olej w puszce filtra. Nie bez powodu na dole puszki filtra jest specjalny spust.

Jeśli twój silnik ma moc i nie zużywa oleju sam z siebie tylko wysrywa go do puszki filtra, to masz dwa wyjścia - wymyślić miejsce na jakiś porządny separator oleju, albo zaakceptować ten fakt i od czasu do czasu spuszczać nadmiar oleju z puszki filtra przez fabryczny spust i wlewać go do ramy.

Bo jeśli chodzi o "naprawę" silnika to jedyne co przychodzi mi do głowy co mogłoby powodować taki efekt to pierścienie tłokowe, ale przecież masz je praktycznie nowe, więc wymiana na drugie nowe nic nie zmieni.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13