Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanko świeżaka
Autor Wiadomość
Leszek Dominato 
Leon


Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2020
Posty: 3
Skąd: Dębno
Wysłany: 2020-01-28, 08:29   Pytanko świeżaka

Witam. Pytanko.
Ciężko chodzi klamka sprzęgła i bierze dosłownie na samym końcu. Regulacja linki? Jak tak to jak to zrobić dobrze.
Drugie pytanko.
Po odpaleniu na zimko zakopci na niebiesko dosłownie 30 sekund potem już tylko z wydechu para( zimno).
Norma czy jakieś spostrzeżenia??
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2020-01-28, 08:45   Re: Pytanko świeżaka

Leszek Dominato napisał/a:
Witam. Pytanko.
Ciężko chodzi klamka sprzęgła i bierze dosłownie na samym końcu. Regulacja linki? Jak tak to jak to zrobić dobrze.


Mam podobnie u siebie - wymiana linki, kombinowanie z regulacją - było robione i niewiele pomogło. Moim zdaniem pomóc może zmiana sprężyny na dole przy deklu sprzęgła ale olałem temat i wyćwiczyłem chwyt :-P


Leszek Dominato napisał/a:

Drugie pytanko.
Po odpaleniu na zimko zakopci na niebiesko dosłownie 30 sekund potem już tylko z wydechu para( zimno).
Norma czy jakieś spostrzeżenia??


Jak na zimnym, po postoju kopci na niebiesko to z tego co wiem uszczelniacze zaworowe nie trzymają oleju w ryzach w trakcie postoju moto i przepuszczają olej do komory spalania.
Jeździć, obserwować - częsta przypadłość w tych moto, ale nie nazwałbym tego "normą" :-D


Jak masz możliwość, to możesz zrobić taki "eksperyment" - ustaw raz moto na bocznej stopce i sprawdź czy po kilkudniowym postoju kopci. Na kolejny kilkudniowy postój ustaw moto na centralnej stopce/podnóżku/przy ścianie - jakkolwiek żeby moto stało prosto ;-) I sprawdź czy kopci.
Znajomy mechanik twierdził, że można w ten sposób spróbować ustalić z której strony ewentualnie puszczają uszczelniacze zaworowe.

Robiłem to u siebie i było bez zmian większych ;-)
 
     
Leszek Dominato 
Leon


Wiek: 39
Dołączył: 24 Sty 2020
Posty: 3
Skąd: Dębno
Wysłany: 2020-01-28, 12:18   

Hmm. Ale dym nie śmierdzi olejem...bardziej jadowito 😉
Czy to może być źle ustawiony gaźnik? Poprzedni właściciel zakładał zestaw naprawczy i gaźnik jest nowy.
Ale zauważyłem że jak dam ostro w palnik i puszcze strzela z wydechu delikatnie, raz mocniej raz słabiej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14