Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Duży opór na klamce sprzęgła.
Autor Wiadomość
Alshrom
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-13, 23:51   Duży opór na klamce sprzęgła.

Witam wszystkich.
Niedawno stałem się posiadaczem dominatora. Martwi mnie dość duży opór na klamce sprzęgła, co przy częstej zmianie biegów jest dość dokuczliwe. Jeździłem już kilkoma motocyklami i nigdy problemów nie miałem. Zmierzyłem opór na końcu klamki i wyszło mi ~12kg. Wydaje mi się, ze linka nie ma oporów na pancerzu. Co może być przyczyną?
 
     
madart 


Zabezpieczenie: 11111
Wiek: 102
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1744
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-04-14, 05:06   

lekko te klamki to nie chodzą,, być moze będziesz się musiał przyzwyczaić :)
dla pewnosci wyczep linke na dole i sprawdź czy faktycznie w pancerzu chodzi lekko, nasmarowac rzadkim olejem lub wd40
linka przeciera sie z reguly przy klamce zaraz ale mialem jeden przypadek ze przepiłowała się mi przez to metalowe kolanko przed regulacją, tam na dole
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2015-04-14, 05:44   

ja tak 7 lat jeździłem swoim dominatorkiem , lałem co roku oliwkę ale dalej chodziło sprzęgło ciężko , w tym roku w końcu wyciągłem linkę , i dobrze przeczyściłem zajęło mi to pół dnia tak była w środku oklejona stosowałem różne specyfiki od WD do preparat do czyszczenia gaźników ten zadziałał super . teraz czuję jak bym miał założone hydrauliczne tak lekko chodzi :mrgreen:
 
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2015-04-14, 19:12   

to linka daje takie opory , zdemontuj całą i umyj przy pomocy strzykawki z igłą naftą do lamp ,wydmuchaj brud i nasmaruj zwykłym olejem silnikowym
 
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-04-15, 06:09   

Wczoraj z tym walczyłem bawiłem się z tym niemiłosiernie ale różnica jest duża
- demontaż linki
- demontaż gumki i nakrętek od strony silnika
- mycie wstępne czyli przelanie wszystkiego WD 40
- mycie zasadnicze czyli przelanie linki naftą
- mycie końcowe - przelanie mieszanką 1/2 nafty i 1/2 oleju silnikowego
- konserwacja - przelanie samym olejem silnikowym
- szlifowanie jednej z nakrętek aby "odchudzić" ją o połowę gdyż miałem zbyt napiętą linkę i nie dało się tego skorygować regulacją - ale to już zupełnie inna sprawa

Czasu zajęło mi to niemiłosiernie dużo
Jednego dnia zalałem WD 40 a dopiero następnego robiłem resztę - chciałem aby wszystkie syfy na pewno się rozpuściły, po między kolejnymi przelaniami robiłem dłuuuuugie przerwy aby na pewno wszystko przeleciało.

Efekt - klamka chodzi o niebo lepiej !!!

W Dominatorze nigdy nie będzie tak abyś sprzęgło dusił jednym palcem - mnie osobiście na którymś wyjeździe tak rozbolała ręka od duszenia klamki w terenie że chcąc nie chcąc nauczyłem się zmieniać biegi bez sprzęgła

Podsumowując
Porządnie umyj, potem nasmaruj - BĘDZIESZ PAN ZADOWOLONY
 
 
     
Alshrom
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-15, 10:28   

Dzięki za rady. A jak wyczuć kiedy są odpowiednie obroty aby wrzucić wyższy lub niższy bieg i nie zniszczyć zębatek?
Nie chcę zakładać kolejnego tematu dlatego zapytam też jakie klocki hamulcowe przednie polecacie tak w granicach ~70zl.
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2015-04-15, 10:31   

Alshrom, to nie zakładaj nowych tematów, tylko poszukaj już istniejące - http://hondadominator.pl/...locki+hamulcowe

A tu temat o smarowaniu linek - http://hondadominator.pl/viewtopic.php?t=2686
Ostatnio zmieniony przez managa 2015-04-15, 10:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
nx-rider 
Dawid


Wiek: 41
Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 874
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2015-04-15, 10:32   

Czytaj forum bo na te pytania była już odpowiedz (nie trzeba zakładać nowych tematów) - ktoś cię za to opierdo...... - tzn za pisanie na temat inny niż w tytule oraz za lenistwo w poszukiwaniach

P.S. ten ktoś będzie miał rację

Ha ha ha .... zanim to napisałem Pani Moderator Cię opierd.... no dobra grzecznie zwróciła uwagę :-P
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-04-17, 08:31   

Najprostszym sposobem na ciężko chodzące sprzęgło jest nauczyć się zmieniać biegi bez jego użycia :-)
 
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2015-04-17, 08:47   

Zmieniasz bez sprzegla,a potem klamka ciezko chodzi, bo smarowidlo sie zastaje :p
 
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2015-04-17, 09:23   

Nie no jedynke trzeba jakoś wrzucać nie? Ale za to sprzęgło na dłużej starcza :-)
Ale serio warto się nauczyć, pomocne w offie bo nie trzeba przekładać palców z kiery na klamkę.
 
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2015-04-17, 10:29   

Wystarczy trochę wyczucia i wchodzą jak masełko.
 
 
     
Alshrom
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-17, 23:35   

Porządne smarowanie linki i sprzęgło działa aż miło : ) W pancerzu to ona rzeczywiście luźno chodziła, ale to przy wyciśnięciu klamki dopiero pojawiało się tarcie między linką a ścianką pancerza i dlatego ten opór.
Dzięki za pomoc.
 
     
leniv 


Dołączyła: 14 Sty 2019
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-09-26, 12:29   

No dobra, ale jak jeździcie w offie - taka naoliwiona linka nie zaklei się zaraz od pyłu i syfu? Fabrycznie nowe linki nie są chyba niczym nasmarowane, więc przynajmniej nie zbierają brudu. Idea doczyszczenia linki WD40 bardzo do mnie przemawia, ale nie chciałabym jej zalać czymś, co zatrzymuje syf, bo samo rozmontowanie i mycie tego ustrojstwa to dzień wyjęty z życia. :>

Ja mam teraz spory problem z bardzo twardą klamką, ledwo daję radę obsługiwać ją dwoma palcami, a dozowalność to jest prawie żadna... Nową linkę chyba kupię, ale że starej (poza brudem) nic chyba nie dolega, to też bym o nią zadbała.
 
     
Ostasz 
NX 650 '94


Wiek: 36
Dołączył: 15 Maj 2015
Posty: 729
Skąd: Białołęka, Wołomin
Wysłany: 2019-10-23, 09:44   

leniv, w moim Dominatorze niestety klamka też jest dość twarda, szczególnie w porównaniu do drugiego moto F800GS.
Eksperty na zlocie, po zrobieniu macando mówiły, że w Dominatorze jest ok i ten typ tak ma.
U mnie trochę pomogło pokręcenie śrubami na górze i na dole. Słyszałem, ale nie testowałem, o tym że w niektórych motkach ludzie zmieniają sprężynę na dole na trochę "mienkszą" ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13