Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Łańcuch rozrządu
Autor Wiadomość
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2019-03-16, 11:24   Łańcuch rozrządu

Chciałem Was przestrzec przed łańcuchami rozrządu DID "SCR w wersji wzmocnionej w najnowszej wersji SV o najdłuższej żywotności fabrycznie zakuty". Łańcuszek ten po 18tyś km trzeba było wymienić z powodu nadmiernego wyciągnięcia i stukania o prowadnice. Dodam, że sprężyna napinacza i ślizgi wymienione zostały razem z łańcuszkiem.

Nie wiem czy ogólnie DID produkuje tak słabe łańcuchy rozrządu czy trafiłem na jakąś podróbę. Wiem, że nie jestem jedynym użytkownikiem forum który miał taki przypadek z marką DID i ich łańcuszkami rozrządu.

Nie występują takie problemy z oryginalnymi łańcuszkami albo z zamiennikami od firmy Morse (w opakowaniu Proxa teraz). W sumie Morse dostarcza łańcuszki fabrycznie montowane w hondach i te które wypuszcza poza OEM są też dobrej jakości.


Mieliście podobne przypadki??
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2019-03-16, 18:17   

Potwierdzam .
DID którego założyłem po paru tkm około 12 wyglądał gorzej niż orginalny po 50 tkm .
 
 
     
kmaj 
Ogień na tłoki :D


Wiek: 35
Dołączył: 27 Cze 2011
Posty: 1140
Skąd: Bieszczady - Rzeszow
Wysłany: 2021-03-28, 23:06   

Cześć,
chciałbym trochę odświeżyć temat. Może przy okazji uda nam się zrobić zestawienie z przydatnymi informacjami.

Podzielcie się komentarzami do poniższych punktów:
1. Kiedy ostatnio wymienialiście łańcuch rozrządu? (przebieg lub przedział czasowy).
2. Z czego wynikała wymiana? (przy okazji remontu, awaria, nierówna praca, inne).
3. Jakiej firmy łańcuch wybraliście?
4. Oznaczenia łańcucha.
5. Zakuty czy do zakucia?
6. Gdzie był zakupiony?
7. Cena?
8. Dodatkowa opinia/spostrzeżenia do łańcucha?
9. Co wymieniliście przy okazji? (czyli jakie inne elementy rozrządu uległy zużyciu i musiały zostać wymienione).
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2021-04-06, 07:40   

kmaj napisał/a:
Cześć,
chciałbym trochę odświeżyć temat. Może przy okazji uda nam się zrobić zestawienie z przydatnymi informacjami.

Podzielcie się komentarzami do poniższych punktów:
1. Kiedy ostatnio wymienialiście łańcuch rozrządu? (przebieg lub przedział czasowy).
2. Z czego wynikała wymiana? (przy okazji remontu, awaria, nierówna praca, inne).
3. Jakiej firmy łańcuch wybraliście?
4. Oznaczenia łańcucha.
5. Zakuty czy do zakucia?
6. Gdzie był zakupiony?
7. Cena?
8. Dodatkowa opinia/spostrzeżenia do łańcucha?
9. Co wymieniliście przy okazji? (czyli jakie inne elementy rozrządu uległy zużyciu i musiały zostać wymienione).


W rfvc oryginalny łańcuch rozrządu wytrzymuje około 60-70kkm gdy motocykl jest używany szosowo. Łatwo jest ocenić łańcuszek do wymiany bo zaczyna nieregularnie grzechotać, a potem głośno walić.

Przy wymianie łańcuszka koniecznie trzeba wymienić sprężynę napinacza, oraz ocenić stan ślizgów, czy nie są połamane lub wytarte. Ocenić stan zębatek.

Wymieniam łańcuszek gdy robię duży remont góry silnika, bo koszt jest niewielki a strasznie nie lubię bez potrzeby wyciągać tej pokrywy zaworów.

Łańcuszek zakuty, bo nie chcesz się uczyc zakuwać jeżeli zrobisz to 3 razy w życiu, dodatkowo musisz kupić zakuwarkę.

Łańcuszki firmy Morse, takie są w oryginale oem. Jak kupujesz łańcuszek prox to w środku w kartonie znajdziesz właśnie łańcuszek morse.
 
     
Qwet 
Honda NX 650 97r


Wiek: 34
Dołączył: 25 Wrz 2018
Posty: 215
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-04-20, 06:22   

Skorzystam z formularza zaproponowanego przez kolegę kmaj
1. Łańcuch rozrządu wymieniałem dokładnie 17 kwietnia 2019r
2. Wymieniłem profilaktycznie przed dłuższą podróżą do demoludów przez araby
3. Łańcuch rozrządu firmy Morse/Tourmax/Prox (to jest to samo)
4. Oznaczenia na łańcuchu 82RH2010/118 oraz HB2822010118A
5. Łańcuch otwarty, do samodzielnego zakucia
6. W sklepie Gmoto - LINK
7. Jak kupowałem kosztował 160zł
8. Bardzo dobry łańcuch!
9. Uszczelkę pod głowicą, uszczelkę pod pokrywą zaworów, oringi korków zaworów

Dokładna fotorelacja procesu wymiany łańcuszka rozrządu jest opisana na 5 stronie tego tematu:
http://hondadominator.pl/...er=asc&start=60

Od tamtej pory przejechane prawie 20 tysięcy kilometrów, jazda głównie szosowa ale też trochę po mieście. Na dniach zdjąłem pokrywę zaworów i miałem okazję sprawdzić w jakim stanie jest łańcuszek. W porównaniu do tego co było zaraz po wymianie, napinacz obrócił się trochę dalej w lewo, ale nadal nie da się odciągnąć łańcuszka od zębatki. Myślę że na tym łańcuszku spokojnie zrobię kolejne 20 tys. km, jeszcze go nie wymieniam.

Załączam dwa zdjęcia. Na pierwszym stan zaraz po założeniu łańcuszka, na drugim stan po przejechaniu tych 20 tys. km.

NOWY.jpg
Plik ściągnięto 9 raz(y) 677,98 KB

PO 20kkm.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 233,32 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15