Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czy Dominator jest dla mnie?
Autor Wiadomość
leniv 


Dołączyła: 14 Sty 2019
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-16, 16:50   Czy Dominator jest dla mnie?

Hej :) W świecie motocykli stawiam pierwsze kroki, więc wszystkie Wasze opinie i sugestie są dla mnie ważne. Jeszcze nie jeżdżę sama, jestem dopiero w trakcie kursu (z racji pory roku - póki co teoretycznego). Ale że upolowanie porządnego motocykla może trochę zająć, chciałabym zacząć poszukiwania z odpowiednim wyprzedzeniem. ;)

Szukam motocykla do nauki i zabawy, na wyprawy bliższe i (mam nadzieję!) dalsze, do miasta (codzienne dojazdy do pracy) i do przygód w dziczy i na bezdrożach (to jak na razie kręci mnie najbardziej!). Chciałabym móc ten sprzęt opanować i rozwijać na nim umiejętności. Mam 178 cm wzrostu i jestem dość sprawna fizycznie. Nie mam jednak żadnego doświadczenia.

Dominatora upatrzyłam sobie, bo wydaje się bardzo uniwersalny, nie są ciężki, trudno-zniszczalny i, no cóż, piękny. :-D No i w domu czeka na niego duża siostra Afryczka. ;)

I jak? Ma to sens? Szukać jakieś fajnej sztuki, czy poważnie przemyśleć zupełnie inny motor?
Ostatnio zmieniony przez leniv 2019-02-05, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
managa 
Pani Administartor


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Sty 2011
Posty: 3704
Skąd: Siewierz
Wysłany: 2019-01-16, 17:28   

Jeździłaś nim już? Wydaje mi się, że Dominator to spoko motocykl na początek. Pojeździsz nim sezon w różnych warunkach i będziesz wiedziała, czy co wolisz - coś lżejszego do offu albo szybszego na asfalt. A propos "trudno-zniszczalności" to ostrożnie, aczkolwiek jest to głównie kwestia pilnowania poziomu oleju i szczelności airboxa ;)

Ja bym brała ;)

Polecam Ci skontaktować się z użytkownikiem adziad, on ma fajnego Dominatora na sprzedaż :)
 
 
     
leniv 


Dołączyła: 14 Sty 2019
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-16, 17:50   

Nie, na niczym nie jeździłam, a Dominatora nawet nie widziałam na żywo. :> Ale od czegoś trzeba zacząć, rajt? Nie mam niestety wesołego grona znajomych na motocyklach, którzy dadzą mi pojeździć na swoich maszynach, a Afryczka jest chyba nieco ponad moje siły...
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2019-01-16, 20:46   

Wszystko zależy od budżetu (ogólnie ciężko trafić coś w dobrym stanie). Przy Twoim wzroście ogarniesz dominatora. Jeżeli jednak stawiasz pierwsze kroki na moto a celujesz w enduro brał bym coś słabszego. Mogę się mylić oczywiście bo nie znam Twojego zapału.
 
 
     
Raviking 
Ravson


Wiek: 104
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 2522
Skąd: z Polski
Wysłany: 2019-01-16, 21:00   

leniv, Kto jest właścicielem Afry ?
Na początek 250 będzie dobra ale ciężko będzie znaleźć dobrą sztukę.
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2019-01-16, 21:13   

Dominator właśnie jest taki do wszystkiego, na szosę, w teren, do pracy. Ale niczego nie robi perfekcyjnie. Po szosie dostaje zadyszki powyżej 120km/h, gdzie transalpy i afryki pojadą szybciej. W terenie przejedzie praktycznie wszędzie, o podróżowanie poza asfaltem mi chodzi. Idzie mu to zdecydowanie lżej niż znowu większe transalpy i seryjne afryki. Nie należy się oszukiwać, że jest lekką górską "kozicą" jak xr 400;]

Jesteś wysoką dziewczyną, więc nie będziesz miała problemu z ogarnięciem dość wysokiego dominatora. Szczególnie na pierwsze moto.

Ale nie oszukujmy się!! Jeżeli możesz wydać więcej pieniędzy, to warto kupić sprzęt nowocześniejszy i nowszy. Coś pokroju drz400 lub ktm690. Będą lżejsze i bardziej "pewne" w eksploatacji.

Trzeba pamiętać, że najmłodsze dominatory mają około 18lat. To nie są nowe sprzęty;]

Gdybyś była zainteresowana dominatorem to zapraszam na jazdę próbną, mam na zbyciu coś takiego:





Ostatnio zmieniony przez adziad 2019-01-16, 21:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Łysy 
Księciunio


Wiek: 33
Dołączył: 28 Maj 2015
Posty: 320
Skąd: koło Chojnowa
Wysłany: 2019-01-16, 21:22   

Ja myślę, że afryka będzie najlepsza na początek :-D Jakbym miał teraz coś kupić do turlania się to chyba bym wziął yamahę TT, jakoś ostatnio mi się spodobała :-D
 
     
Elza 


Wiek: 90
Dołączyła: 13 Kwi 2014
Posty: 366
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2019-01-17, 09:32   

Tak Łysy, i do podnoszenia z gleby afra też jest idealna ;-)

Leniv bierz Dominatora, na pierwsze moto super, niska cena... no i ten design :-D Mi się osobiście lepiej nim jeździ niż na NX 250, mimo, że cięższy. Niestety sama musisz się przekonać organoleptycznie czy Ci pasuje czy nie ;-) Nie ma idealnych motocykli.
 
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2019-01-17, 09:45   

Popatrz na wr 250 r , lekka, zwinnna dosyć wysoka , w miarę mocna , ma dobry zawias , trwały silnik .
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2019-01-17, 10:34   

Alibaba, Tak wr 250 r jest fajowa, miałem okazję jeździć i śmiało polecam. Tylko to całkiem inna liga cenowa..
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2019-01-17, 11:04   

Budżet, jaki budżet masz?
Bo tak to se możemy pitolić...

Jedna podstawowa zasada to kupić moto które, obładowane bagażem, jesteśmy w stanie samodzielnie podnieść z gleby.

Jak jesteś z Łodzi to na wiosnę zrobię w Skierniewicach jakiś spęd, będziesz mogła sobie popróbować różnych sprzętów.
 
 
     
leniv 


Dołączyła: 14 Sty 2019
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-17, 17:53   

Wow, dzięki za odzew. :-D

Raviking, Afryczka należy do mojego chłopaka. Jeżdżę na niej wyłącznie jako plecaczek. Nóżkami do ziemi sięgam, ale potwora takiej wagi nie ogarnę. :>

adziad, Twoje "coś" ma na oko jedną wadę - nie jest czarne. Ale to nie jest wada dyskwalifikująca. ;) Napiszę na priv.

Łysy, jak już Elza zauważyła - afrykę dźwiga ze dwóch chłopa, ja nie mam cienia szans (próbowałam!).:>

Budżet! Nie jest może bardzo sztywny, ale nie chciałabym 7-8k przekroczyć. Wychodzę z założenia, że pierwszy motor ma być fajny, ale możliwie tani - nie mogę mieć oporów ani przed jego położeniem (w kontrolowanych warunkach oczywiście ;-) ), ani przed nauką samodzielnego w nim grzebania (pod okiem dobrze zorientowanego w temacie właściciela Afryczki). Pojeżdżę, nauczę się, zdecyduję co kręci mnie najbardziej - to może zainwestuję więcej.

Generalnie nie bardzo mam koncepcję, czego szukać, jeśli nie Dominatora właśnie. On, wydaje mi się, ma wszystko jak trzeba. Jego wiek, z lekka geriatryczny, też mnie cieszy. Szlachetny taki, jak wino. :lol:
Ostatnio zmieniony przez leniv 2019-01-17, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
leniv 


Dołączyła: 14 Sty 2019
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-17, 17:55   

Bicio, super! Chętnie się pojawię. :-D
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2019-01-17, 18:02   

Świetnie powiedziane " lekko geriatryczny ale szlachetny jak wino" :mrgreen:
 
 
     
leniv 


Dołączyła: 14 Sty 2019
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: 2019-01-17, 18:21   

Z drugiej strony ja nie czuję się "geriatrycznie", mimo że od Dominatora-seniora jestem jednak starsza. :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12