Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
AMORTYZATOR - jakie pasują do Dominatora.
Autor Wiadomość
boro 

Wysłany: 2017-08-21, 21:17   

Hej. Odswiezam kotleta. Mozecie sie pochwalic jakie amorki macie u siebie i czy duzo zabawy w motaniem?

Grajek 

Wysłany: 2018-05-05, 17:58   

Hejo. Rajd Tukan lada moment a mi umarł amorek z tyłu i tu pytanie czy pasuje od tego xt660 bo można w rozsądnych pieniazkach zanabyc czy jednak od afry szukać. Sprawa istnie gardłowa xD

wojtekk 
NX650 1994r

Wysłany: 2018-05-06, 17:20   

Zakładając oryginał xtx 660r pasuje ale moto usiądzie o 3 cm.
Lekkie mody jednak z rozmiarem otworów i dzida. Jak będziesz chciał większego opisu to postaram się niebawem pokazać co zrobić aby było zajebiście i wysoko.

Grajek 

Wysłany: 2018-05-06, 18:58   

Jesli można to chetnie bym sie dowiedział jak z tym amorkiem porzeźbić

wojtekk 
NX650 1994r

Wysłany: 2018-05-06, 20:02   

Na pierwszy strzał wciskasz tulejkę z hondowskiego amorka w górne mocowanie tego z xtx bo inna średnica śruby mocującej lub modzisz jak potrafisz. w dolnym mocowaniu też są większe otwory niż hondowskie więc je przerabiasz na mniejsze pod śrubę hondowską ( ja wspawałem tigiem podkładki z odpowiednią średnicą) Przejeździłem tak rok i zrobiłem resztę modów ale to opiszę jak będę miał więcej czasu.

marek243 
marek243

Wysłany: 2018-09-29, 21:00   

witam
chciałbym dwa słowa napisać o naprawie mojego vigora.
oczywiście tylny amor był zalany olejem,, kaput.
naprawa tego modelu jest droga i nie daje gwarancji, pytałem w kilku miejscach , fachowcy sami odradzili, podobno nie do końca jest to naprawialne
mam w garażu XL 500, a więc szybko wyrwałem z niej amor - niby pasuje, ale nie:) - sprężyna uderza o ramę w górnej części, na dole też ciasno - na hama można by spróbować, ale chyba nie o to chodzi.
w necie poczytałem , że do dominatorów u USA ktoś włożył od suzy gsf 600 bandit

okazyjnie kupiłem od 650GSF - i nawet to mi pasuje - prawda jest taka , że amor jest krótszy i skok jest mniejszy, motor zrobił się od razu niższy, ale na pewno więcej komfortu niż w oryginale.
Obniżenie mi pasuje, bo nie jestem bardzo wysoki:) i dodatkowo tym motorem nie hulam po terenie, raczej asfalt i trochę drogi polne.

ogólnie to rozwiązanie polecam nie wybrednym, jest szybkie tanie (76 pln), 6 pozycji ustawień sprężyny plus dodatkowo regulacji siły odbicia; ale w terenie nie sprawdzałem

ma ktoś jakieś podobne doświadczenia w hondzie vigor lub slr lub fmx?

Qwet 

Wysłany: 2018-10-19, 09:59   

Kolego marek243, ciekawa opcja z tym amortyzatorem od GSF 650. O tyle ciekwa, że jest pełno tych amortyzatorów na allegro i większość w cenach 50-70zł, wszystkie 100% sprawne według opisu. Natomiast do NX 650 na allegro są ledwo dwa, w cenach trzycyfrowych, i to w stanie "jak na zdjęciach", czyli trupy. O co tu chodzi? Czy amortyzatory GSF 650 się nie psują?

Aktualnie mam Hondę NX 650 i poważnie myślę o zakupie jednego takiego amortyzatora i założeniu na próbę. Mam tylko takie wątpliwości:

1. Amortyzator GSF 650 jest o 22mm krótszy od amortyzatora NX 650. O ile milimetrów mniej więcej obniży się siedzenie NX 650? W sumie moja luba jest dość niska i obniżenie moto byłoby dla niej dość korzystne, ale z kolei żeby nie zrobił się znowu jakiś lowrider przycierający brzuchem o progi zwalniające...

2. Czy szerokości mocowania górnego/dolnego będą pasowały do hondy NX 650, skoro pasują do hondy FX 650?

wojtekk 
NX650 1994r

Wysłany: 2018-10-19, 11:38   

W dominatorze 1994r 5 mm długości amortyzatora to około 3 cm koło tylne w górę lub dół.

Qwet 

Wysłany: 2018-10-23, 09:40   

To aż takie przełożenie jest na prolinku?
Kurczę, teraz mnie olśniło że mam RD08 z 97r a przecież jego amortyzator jest dłuższy, co daje już różnicę już 50mm między dominowym a banditowym amortyzatorem... Według tego co piszesz - 3cm na 5mm - wychodziłoby 30cm obniżenia, a to już jest obcieranie koła o błotnik. Swoją drogą, to jest zawieszenie progresywne, więc liczba cm na mm długości amortyzatora zmienia się chyba dość mocno w zakresie zmiany jego długości. Do tego dochodzi inna charakterystyka sprężyny GSF-a (bardziej sztywna) więc teoretycznie wypadkowa różnica wysokości fotela nie powinna wyjść aż tak duża. Mimo wszystko siądzie bardzo nisko, więc raczej nie obejdzie się bez dorabiania przedłużki...

marek243 
marek243

Wysłany: 2018-11-01, 21:00   

sorry , że tak późno odpowiadam.
a więc mocowania pasują elegancko, wszystkie wymiary te same.
ale dolna widełka amora jest z aluminum, trochę to grubsze niż ori żelazne. Musiałem dać dłuższą śrubę i nakrętkę.
Obniżenie motocykla jest widoczne , około 3-5 cm na pewno, ale ja jestem nie wysoki 171,5 cm, a więc mnie pasuje. Czy jest twardszy to nie wiem, suza ma dużo regulacji, ja mam środkową i mi pasuje.
Ale ja używam mojej maszyny raczej 75% na asfalcie, a reszta to raczej spokojne ścieżki, ostrego terenu nie uprawiam

pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz do tematu