Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Przed zakupem Dominatora - porada potrzebna !
Autor Wiadomość
Staszek70 
Staszek70


Wiek: 54
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Clonmel , Irlandia
Wysłany: 2018-07-17, 18:40   Przed zakupem Dominatora - porada potrzebna !

Witam , noszę się z zamiarem kupna Hondy NX 650 i mam dylemat i kilka wątpliwości . Doczytałem że od 1995 była produkowana we Włoszech , ale co tam bo raczej wybiorę obecnie taką z 2000 roku a nie np 94 r bo to już chyba za leciwa jest .W danych technicznych jest że siodło jest na wysokości 88 cm a ja mam jakieś 175-6 cm i pytanie czy dam radę swobodnie stopami do ziemi sięgnąć na płask czy tylko czubkami palców będę sięgał ? . Przeczytałem na blogu podróżniczym ,, LifeWeLove " - Jaki motocykl w daleką podróż? Poznaj doświadczenia innych - opis pani ,,Asia Sobkosia" Hondy NX 650 i pisze ona że jest niska i szczupła i Dominator jest dla niej idealny ? hmm i pytanie o co chodzi bo jednak siodło jest dość wysoko , czy może jej maszyna przeszła jakieś modyfikację . Zastanawiam się też nad tym ile jeszcze taka maszyna powiedzmy z 2000 roku polata jak się będzie o nią dbać no i oczywiście jak się kupi w miarę zadbany egzemplarz ? , który to planuję raczej w Niemczech zakupić . W sumie to raczej nie pojadę do Kazachstanu ani też nie będę jeździł po ciężkim terenie bo to nie mój rewir . Moto potrzebuję do turystyki szosowej i jazdy po polnych i leśnych drogach . Ten motocykl ma bardzo dobre opinie ale jest już hmm troszkę wiekowy , proszę o poradę czy spokojnie pośmigam jeszcze 4 - 5 lat takim motocyklem nie wydając fortuny na remonty ? ja mam raczej spokojny styl jazdy i nie katuje sprzętu , z góry dzięki .
 
     
wojtekk 
NX650 1994r


Wiek: 43
Dołączył: 13 Sie 2012
Posty: 1897
Skąd: NYSA
Wysłany: 2018-07-17, 19:06   

Na wysokość będzie dobry. Trochę więcej niż palcami dosięgniesz.
Nie patrz na rocznik tylko stan.
Ten silnik na oryginalnym tłoku zrobi 50 tysięcy są tacy co przejechali 100 ponoć.
Trzeba pilnować stan oleju i śmigać.
Koszt remontu tzn wymiana tłoka i szlif nie jest jakąś mega kosztowną sprawą.
Wszystko zależy od stanu.
Czytaj tematy na forum. Powodzenia.
 
 
     
Staszek70 
Staszek70


Wiek: 54
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Clonmel , Irlandia
Wysłany: 2018-07-17, 20:54   

Taka sztuka w oko mi wpadła na Mobile.de , tylko mnie zastanawiają te złote felgi , podobno takie tylko w starszych modelach produkcji Japońskiej występowały - https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=265039611&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=NX+650+&pageNumber=2&scopeId=MB&searchId=b794b5a6-e233-09e9-bde2-9fcc898bfb2a
 
     
Staszek70 
Staszek70


Wiek: 54
Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 4
Skąd: Clonmel , Irlandia
Wysłany: 2018-07-17, 21:12   

Hmm i tu jest taka bardzo mnie intrygująca maszyna ! 96 rok a wygląda jakby z taśmy dopiero co zeszła - stan perfekcyjny ......a przynajmniej na zdjęciach heh . Naprawdę śliczna - czy dało by się coś pokombinować żeby siedzisko obniżyć ze dwa może trzy centymetry ? tak żebym mógł swobodniej stopki na glebie bardziej płasko postawić ? - https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=263843190&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=11000&makeModelVariant1.modelDescription=NX+650+&pageNumber=2&scopeId=MB&searchId=9e731ddd-f510-836b-0da0-d42f7878adba
 
     
marizaga 
RD02


Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 233
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2018-07-18, 07:46   

hej, co do wysokości to powinieneś się najpierw przymierzyć. Myślę, że jest szansa, byś miał wystarczający zasięg nóg. Dominator nie jest szczególnie wysoki jak na podróżne enduro (w tej klasie wiele innych modeli jest wyższa), jest odrobina regulacji na tylnym amorze, ewentualnie rzeźba siodła.

Do lokalnych podróży bocznymi drogami, szutrami, dominator jest optymalny jako budżetowe moto. Jeśli masz więcej środków (wnioskuję po wyszukanych przez Ciebie ogłoszeniach - szukasz drogich egzemplarzy) i chcesz koniecznie coś młodego, to może warto rozglądać się za lżejszym dual sportem? Wielu użytkowników zostaje z NX ponieważ może być tani w utrzymaniu i dosyć pancerny (jeśli potrafisz dbać i serwisować samodzielnie - czego spokojnie nauczysz się tutaj na forum i nie żal Ci będzie testować umiejętności na starszym sprzęcie), ale ma pewną wadę - czuć jego wagę i w mokry teren nie jest optymalny.

Rocznik dominatora nie ma większego znaczenia. Jeśli znajdziesz zadbany egzemplarz to nawet z pierwszych lat produkcji spokojnie Ci posłuży, pod warunkiem, że będziesz o niego dbał. Są opinie (i osobiście subiektywnie je podzielam), że japończyk jest solidniej wykonany od włocha. Jest nieco lżejszy, ma kilka różnic konstrukcyjnych. Skracając: szukaj zadbanego egzemplarza a nie rocznika.

Co do zacytowanej wypowiedzi niskiej i szczupłej kobiety, to moim zdaniem lepiej zrobiłaby, jeśli w kontekście dominatorów wybrałaby nx250 lub cos podobnego w klasie wagowej. Nx650 ma swoją wagę i o ile na jazdę po asfalcie byłby ok dla niskiej i szczupłej osoby, to już w zapiaszczonych szutrach nie będzie optymalny.

Tak jak wojtekk, napisał: w tych silnikach trzeba sprawdzać olej, ponieważ w jeżdzie miejskiej, w cięższym terenie lub na przelotach autostradowych mogą łyknąć nieco oleju i jeśli nie będzie w porę uzupełniony to będzie awaria. Pozdro
 
 
     
lime 


Wiek: 45
Dołączył: 22 Paź 2016
Posty: 9
Skąd: chełm polska
Wysłany: 2018-07-20, 20:28   

Co do wysokości to ja mam 165 cm i jakoś daję rady, wsiadam tylko na stopce :)
 
     
Piwko 


Dołączył: 04 Gru 2019
Posty: 5
Skąd: UK
Wysłany: 2019-12-04, 20:33   

Ktoś coś może powiedzieć na temat tego dominatora ?
Jadę go zobaczyć w piątek lub sobotę

Screenshot_20191204-203016.png
Plik ściągnięto 23 raz(y) 1,44 MB

Screenshot_20191204-203021.png
Plik ściągnięto 15 raz(y) 2,55 MB

Screenshot_20191204-203006.png
Plik ściągnięto 21 raz(y) 1,53 MB

Screenshot_20191204-203001.png
Plik ściągnięto 15 raz(y) 1,37 MB

 
     
Piwko 


Dołączył: 04 Gru 2019
Posty: 5
Skąd: UK
Wysłany: 2019-12-19, 22:46   

Byłem widziałem rama pod siedzeniem praktycznie nie istniała wszędzie rdza .

W poniedziałek jadę obejrzeć innego

Screenshot_20191216-205044.png
Plik ściągnięto 19 raz(y) 2,22 MB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15