Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
2 zestawy kół na przód. Czy to ma prawo działać?
Autor Wiadomość
elcede 
elcede


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 44
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2018-04-23, 08:13   2 zestawy kół na przód. Czy to ma prawo działać?

Hej.
Mam taki sprytny plan: kupić drugą kompletną felgę na przód (może ktoś chce sprzedać) z oponą szosową.
Bo teraz z przodu mam kostkę, super do lasu i na piach, ale po asfalcie lipa i szkoda mi jej zużywać na dojazdy do pracy.
Pytanie do znawców: Mój domi to 95 rocznik (ktoś go nazwał przejściówka i faktycznie chyba tak jest). Jakie koła będą pasować (za starszych dominatorów czy konkretne roczniki szukać?) i czy taki pomysł ma sens?
Bo chciałbym jeździć na co dzień na szosowym kole a jak mnie najdzie ochota na teren to zakładam sobie koło z kostką i śmigam.
Czy może takie przekładanie kół nie jest za dobre (częste odkręcanie śrub od koła itp?)
 
     
Bart76 
Wolverine


Wiek: 47
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 438
Skąd: Stare Babice
Wysłany: 2018-04-23, 20:15   

Jeśli o przodzie myślisz to warto dokładnie montować ślimak bo czasem można popierdaczyć a wkładka ponad stófkę ;(
 
 
     
elcede 
elcede


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 44
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2018-04-23, 20:20   

Chodzi Ci o ślimak od prędkościomierza? Jeśli tak to u mnie już się coś zepsuło w tym temacie i nie działa prędkościomierz I licznik kilometrów. Będzie okazja zajrzeć do tego i zobaczyć co dokładnie się stało.
 
     
Bart76 
Wolverine


Wiek: 47
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 438
Skąd: Stare Babice
Wysłany: 2018-04-23, 20:20   

Jeśli o przodzie myślisz to warto dokładnie montować ślimak bo czasem można popierdaczyć a wkładka ponad stófkę ;(
Dodatkowo zmiana tylko przodu a tył co ?? tak raczej kompletami być powinno a nie na pół
 
 
     
elcede 
elcede


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 44
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2018-04-23, 20:23   

Z tyłu mam TKC 80 I ona po asfalcie nawet nieźle idzie. Za to z przodu agresywna kostka z enduro I ta na asfalcie bardzo niepewna I mi jej szkoda niszczyć. A to w terenie jest genialna i trzyma jak szalona. Na dwa motocykle mnie narazie nie stać więc zacznę od dwóch kół na przód.
 
     
Kubeko 
GÓRAL ŻYWIEC


Wiek: 48
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 512
Skąd: Żywiec
Wysłany: 2018-10-17, 21:32   

miałem kiedys podobne przemyślenia... ale chodziło mi o tylne koło. celem była oszczędność opon.
Zakupiłem drugie koło na tył.. miałem konfiguracje
on:
metzeler tourens i 47Z z tarczą

off:
e-09 i 50Z z tarczą

Ta historia skończyła się fatalnie dla zestawu on. Jak ściągłem go z ośki już nigdy nie trafił do motora. Na własnym przykładzie mogę powiedzieć że dobry plan to jedno, a życie jest brutalne, również dla opon. Nie wyobrażam sobie szeregu dodatkowych czynności (wymiana koła), które musiałbym wykonać przed wyjazdem z garażu. Szkoda czasu.
 
     
elcede 
elcede


Wiek: 40
Dołączył: 06 Lip 2017
Posty: 44
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2018-10-18, 04:32   

Tył to faktycznie trwa dłużej to może się nie chce. Ale przód to 4 śrubki delikatnie poluzować, duża śrubę odkręcić. Całość zajmuje mi 5 minut. Nie robię tego za każdym wyjazdem. Mam fazy, że jeżdżę kilka dni po asfaltach I bardzo lekkim terenie. A jak przychodzi ochota na porządny off to zmiana koła na kolejne kilka lub kilkanaście dni. I tu chodzi nie tyle o oszczędzanie opon (chociaż faktycznie szkoda kostki) ale o komfort i bezpieczeństwo bo kostka w terenie nie raz mnie uratowała za to na asfalcie strach z nią jeździć.
 
     
zuczek 38 


Wiek: 53
Dołączył: 30 Sty 2011
Posty: 1188
Skąd: Sosnowo
Wysłany: 2018-10-18, 09:14   

mam tył w trampku i nie narzekam raptem 5min roboty i już można z małżonką asfaltem gonić .
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13