Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Łożyska do koła tylnego
Autor Wiadomość
piotr323f
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-21, 08:52   

Witam,

Dzisiaj zamawiam łożyska i uszczelniacze do koła tylnego ze znanego portalu aukcyjnego. Ceny części są szokująco niskie (za całość wraz z przesyłką niecałe 22zł), więc może komuś się przyda ta informacja. W załączniku jest komplet danych wraz z namiarami na sprzedającego.

Pozdrawiam i LwG!

Łożyska koła tylnego.PNG
Plik ściągnięto 43 raz(y) 16,97 KB

 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2018-01-21, 10:24   

piotr323f, zgadza się, to łożyska chińskie i takie są ich ceny, niestety jakość też jest dość zaskakująca na dłuższą metę;]

U mnie w łożyskowym też mają takie bo ludzie chcą najtaniej, a potem drugi raz rozkładają po dość krótkim czasie i wracają po te za kilka pln droższe;]
 
     
Koszoś 


Wiek: 27
Dołączył: 20 Gru 2016
Posty: 116
Skąd: Poznań/ Inowrocław
Wysłany: 2018-01-21, 12:55   

Ja dwa dni temu zmieniałem komplet z uszczelniaczami produkcji polskiej w stalowych obudowach 27 zł :)
Stare były chyba od nowości i nie było łatwo ich wybić, na pewno nie w moich warunkach (mieszkanie w bloku he he )
 
     
piotr323f
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-21, 19:18   

Zgadzam się z tym, że niska cena może sugerować niską jakość, ale na al... są gotowe zestawy z cenami zaczynającymi się od 74,97pln + wysyłka z łożyskami od All Balls i czy one są już dobre? O ich jakości świadczą opinie w Internecie. Jestem przekonany, że kluczem do ich niezawodności jest poprawny montaż. Poza tym skoro ktoś sprzedaje 5 tysięcy łożysk rozmiaru 6204 musi być pewny ich jakości, ocenę od kupujących ma 99%.

Tak dla ciekawości to ostatnia z 3 fabryk łożysk w Polsce z Kraśnika właśnie została sprzedana Chińczykom, dwie inne chyba szwedom i amerykanom.

Jak przyjdą moje to przetestuję, łożyska się szybko wymienia, żaden problem. Przy okazji wykonam sobie 2 wybrania przy jednej z krawędzi od wewnątrz tej tulei dystansowej, będzie jeszcze łatwiejszy demontaż.

Pozdrawiam
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2018-01-21, 19:45   

All Balls to też Chiny nie oszukuj się ;-)
Powiedzmy że jakość średnia.
Poza tym nie w samych łożyskach tkwi szkopół tylko w ich zabezpieczeniu. Idź do dobrego sklepu z łożyskami i zamów takie jak potrzebujesz + uszczelniacze koniecznie najlepsze jakie mają dostępne.
Następnie popatrz jak bardzo wyrżnięte masz tulejki dystansowe koła, jeśli bardzo to dorób u tokarza nowe np z kwasówki.
Bo nawet najlepsze łożysko rozsypie się po jednym wyjeździe jeśli będzie dostawał się tam syf.
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2018-01-22, 18:18   

Bicio, amen z tymi uszczelniaczami i tulejkami. Zgadza się że zestawy all balls są dość drogie, a można je skutecznie zastąpić dobrymi połowe tańszymi łożyskami. Polecam łożyska FAG, stosunek ceny do jakości w sam raz.

To prawda, że łożyska wymienia się szybko, ale jak mi się ostatnio dzień przed super tukanem w polu rozwaliły to raczej robi się problem z natychmiastową dostępnością a nie z czasem wymiany;] Dla tego wole aby wymiana konieczna była jak najrzadziej.
 
     
Bicio 
biczson


Wiek: 106
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 1299
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2018-01-22, 18:32   

Też polecam łożyska FAG.
 
 
     
ArturS 


Wiek: 44
Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 117
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2018-01-25, 10:16   

Pracuję w pewniej firmie, w której trzeba stosować łożyska z wyższej półki. Można kupić np. chinkę za 50zł/szt. i takie gówna są fabrycznie (chińskie maszyny), sypią się zanim jeszcze instalacja rozhula się na dobre, a potem jest wymiana głównie na FAG, NTN, SKF itp - te łożyska wytrzymują kilkanaście/dziesiąt razy dłużej niż chinka.

AllBalls - łożyska KML, nie doszukałem się chyba nigdy co to w ogóle jest
Tourmax - łożyska koyo, nachi, ntn, Japonia
R-Parts - łożyska SKF, uszczelniacze Erics (tak sobie nazwałem swoje zestawy łożysk ;-) )

właśnie patrzę, że do NX, XL, XRV jeszcze nie wrzuciłem do sklepu :oops: :oops: :oops:

---- edit ----
Jeszcze mi się przypomniało o łożyskach główki ramy, choć to nie temat o nich - po swapie zawiasu wsadziłem zestaw łożysk JMT, czyli marka larssona. Niestety już po kilku tys.km odczuwalnie nie mogłem jechać prosto po prostej drodze - w bieżniach powyciskały się rowki, coś co normalnie dzieje się po kilkunastu lub kilkudziesięciu tys.km :shock: Kolejne wrzuciłem AllBalls, te się na razie trzymają (15-18tys.km)
 
 
     
piotr323f
[Usunięty]

Wysłany: 2018-01-27, 23:28   

adziad napisał/a:
piotr323f, zgadza się, to łożyska chińskie i takie są ich ceny, niestety jakość też jest dość zaskakująca na dłuższą metę;]

U mnie w łożyskowym też mają takie bo ludzie chcą najtaniej, a potem drugi raz rozkładają po dość krótkim czasie i wracają po te za kilka pln droższe;]


Przyszły łożyska - 6203 - firmy MGK (prawdopodobnie indyjskie) i MTM polskie z Łodzi oraz 6204 firmy CT. Jak dla mnie ok. Pojeżdżę to sprawdzę ich wytrzymałość.

Łożyska na przód: 6202 2RS x 2szt firmy MTM (polskie z Łodzi) za symboliczne pieniądze. Zobaczymy jak będzie.

Przy okazji o chińskich wyrobach chciałbym coś napisać bo pracując dla amerykańskiego producenta mam okazję kontrolować (mierzyć na maszynie pomiarowej 3D Mitutoyo/Hexagon) detale odlewane i obrabiane min przez odlewnie i fabryki z Chin i to co miałem okazję sprawdzić do tej pory kompletnie niczym nie ustępuję detalom od poddostawców europejskich. Chodzi mi o jakość obróbki i jej dokładność. Tak, że chińskie nie w każdym przypadku ma oznaczać gorsze.

Pozdrawiam, LwG!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14