Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Tłok OMP
Autor Wiadomość
tomekz 


Wiek: 46
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 340
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2016-05-10, 11:40   

Wie ktoś czy tłok OMP 100,50 ma średnicę 100,50mm czy 100,43 mm ?
Sprzedawcy niestety różnie piszą :-(

Czekając na tłok chciałbym podać wcześniej wymiar ślusarzowi ale nie mam pewności z tą średnicą.

Jakie radzicie dla OMP zrobić pasowanie ?
 
 
     
cubiacus 
Husky TE 310


Wiek: 44
Dołączył: 04 Mar 2011
Posty: 932
Skąd: Łódź - Kraków
Wysłany: 2016-05-10, 21:38   

Dać mu z tłokiem jak dojdzie :-D nie będzie wtopy wtedy :-P
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-06-15, 16:44   

Też przyszło mi się "zmierzyć" z tłokiem OMP. Według informacji od tomekz oraz mojego szlifierza napis 0.50 na tłoku sugeruje szlif cylindra na wymiar 100.50, a tłok jest mniejszy 100.43 czyli pasowanie na 0.07

Oczywiście jest to wymiar orientacyjny służący nam z grubsza do doboru tłoka. Szlifierz powinien wykonać robotę dopiero po pomiarze szczegółowym dostarczonego przez nas docelowego tłoka, dla pewności....

Jest to dość luźno w porównaniu do tłoka hondowskiego gdzie manual podaje pasowanie 0.02 do 0.05 , limit serwisowy 0.10
 
     
motormaniak
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-16, 11:35   

niestety tłoki OMP mają bardzo różne wymiary. Mi się trafił Tłok OMP który miał wymiar większy od 12 setek niż pisało na opakowaniu. Tłok wymieniłem, myślałem ze będzie ok, na szczęście szlifierz - profesjonalista zauważył że tłok ma owalizację przesuniętą o 90 stopni.
Nie polecam tłoków OMP - zależnie jak trafimy może się okazać że stracimy pięniądze.
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2016-06-16, 14:56   

motormaniak, no widzisz takie cuda. Na razie na forum nikt nie miał z nimi problemów, zobaczymy jak będzie u nas. Po miłym zaskoczeniu tłokami namura (nie dostępnymi niestety do dominatora) trzymam kciuki za OMP, bo wossnera nie chcę, to nawet jak tłok nie wygląda;]

Oprócz problemów z wymiarami czy masz jakieś inne negatywne spostrzeżenia.

Alibaba, wiem że masz (niestety) bogate doświadczenie z omp, jak wyglądał po suwałkach??
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2016-06-17, 21:10   

adziad, tłok był w idealnym stanie nawet honowanie na cylindrze jeszcze było , tylko kurz z piaskiem zjadł mi pierścienie , po wymianie samych pierścieni i uszczelniaczy już druga wymiana oleju i 2 tyś przebiegu bez dolewek , ubyło 1 cm na bagnecie , obecnie tłok ma już ponad 10 tysięcy bez problemów . Przy ostrym pałowaniu temperatura oleju w ramie nigdy nie przekracza 120 oC
 
 
     
Bart76 
Wolverine


Wiek: 47
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 438
Skąd: Stare Babice
Wysłany: 2017-11-14, 16:04   Pierścienie OMP 100,50 mm - pierwszy szlif

Yello, z racji zdupienia pierścieni tudzież z obecnym ich brakiem na rynku - pertraktuję z OlekMotocykle (oficjalny dystrybutor) w sprawie możliwości zakupu takowych.
Czy jeszcze ktoś z Was ma podobny problem????
Jeśli tak to SZYBKO dawać znać bo może coś uda się załatwić jeszcze w tym roku.
Pozdro
Bart
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2017-11-14, 17:58   

Bart76, potrzeba nam komplet 100.50 na półkę.

Pytanie, zajeździłeś pierścienie przez nieszczelność dolotu czy z powodu nietrwałości samych pierścieni???
 
     
Bart76 
Wolverine


Wiek: 47
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 438
Skąd: Stare Babice
Wysłany: 2017-11-14, 18:15   

Adziadu, a hooj go znajet, niby do airboxa zaglądam często - szczególnie po Doopie a jednak się wyhuśtały. Myslę że to jednak kwestia materiału bo tłok i cylinder właściwie w stanie idealnym. Jedynie do sworznia mogę się przyczepić - wyraźnie jakby wybrany pod korbę choć bez jakiś masakrycznych przetarć. Postanowiłem że wkładam stary oryginals ;)
Reasumując - jakby co to załatwiać też dla was??
 
 
     
Alibaba 
Pan Alibaba


Wiek: 66
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 2131
Skąd: Hornówek
Wysłany: 2017-11-14, 19:07   

Bierzcie po 2 komplety :mrgreen:
 
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2018-06-24, 18:47   

Aktualnie mam rozłożony silnik, robię na cacy uszczelniacze, docieranie gniazd, sprężynki w wałku. Jako że głowicę zdjąłem to z ciekawości zajrzałem do tłoka.

Od jakiś 26000km mam tłok omp. Motór odpala, jeździ. Tylko dym czasem z rana był więc zabrałem się za uszczelniacze....


No ale wracając do tłoka.

Wyraźnie lekko przepolerowany płaszcz z obu stron. Nie ma rys, ani jako takich zatarć, ale widać że materiału ubyło.

Drugie, to zabezpieczenia sworznia wyrzeźbiły swoje gniazda w ten sposób, że niemożliwe stało się wyjęcie sworznia. Trzeba było pilnikiem spiłować materiał aby możliwe było wyjęcie sworznia. Nigdy jeszcze takiego czegoś nie widziałem!! Chińczycy zastosowali chyba ten owiany tajemnicą masłolit...

Trzecie, luz na zamkach w granicach 0,5mm, to już dość dużo. O ile pamiętam limit jest 0,65.

Wnioski nasuwają się same. Tłok raczej nie sprawdził się. Jest po prostu słabej jakości. Tak naprawdę nie wiem czy dymienie jest spowodowane zużyciem tłoka, czy uszczelniaczami. Nie znalazłem na trzonkach zaworowych śladów oleju, ale na tłoku i głowicy był dość silny olejowy nagar.

Nie będę ryzykował ponownego zakładania tego tłoka, choć mam zapasowe pierścienie.
 
     
daniel20vm
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-08, 19:28   

czy posiadasz na sprzedaż pierścienie do tłoka OMP na pierwszy szlif?
chętnie bym odkupił
 
     
adziad 
ekwilibrysta


Wiek: 42
Dołączył: 24 Lut 2011
Posty: 1729
Skąd: Klasztor Szaolin
Wysłany: 2018-07-10, 11:58   

daniel20vm, mam, ale jeszcze w jednym dominatorze mamy omp więc pierścienie zostawiam w razie W
 
     
daniel20vm
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-11, 20:59   

ok, rozumiem :) w razie gdybyś zmienił zdanie to daj znać , chętnie odkupię :->
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12