Strona Główna Honda NX 650 Dominator
Forum użyszkodników NX 650 i silnikopodobnych :)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Ochraniacze kolan
Autor Wiadomość
adziad 
ekwilibrysta

Wysłany: 2017-09-11, 18:20   

Kurcze, też już tyle lat śmigam i ani razu się w głowę nie uderzyłem, zawsze staram się głowę z daleka od ziemi trzymać, może jednak ten kask zostawić w garażu;]

Oczywiście żart;] Uniki pomagają tak jak kolega sugeruje. Też się kilka razy skutecznie wyratowałem wyskakiwaniem. Jednak są sytuacje tak szybkie i nieoczekiwane, że czas reakcji ludzkiego mózgu (przynajmniej mojego;]) nie ogarnia aby wykonać jakąś akcję ratunkową.

Wracajmy do tematu jakie ochraniacze a nie czy w ogóle jakieś..

rrolek 
Stary pierdoła

Wysłany: 2017-09-11, 20:00   

Wieczór

Przywołany do tablicy, nieco na około, odpowiadam:
Jak napisałem przed kuku nic nas poza rozumem/doświadczeniem/instynktem nie obroni.
Można jednak skutki błędów/głupoty/braku doświadczenia minimalizować.
To temat o ochraniaczach kolan jak sądzę ;)
Jasno (wydaje mi się) pochwaliłem jakieś ochraniacze poddając jednocześnie w wątpliwość przeza..tość ortez na okoliczność skręcenia kolana.
Teza z drugiego postu: lepiej przeciwdziałać ciężkim kontuzjom niż sprawdzać prawdziwość przekazu marketingowego. A jak się jednak nie uda watro mieć coś.
Jaśniej już chyba nie mogę bo czarno tło widzę.......

Pozdr
rr

Gleba 
GLEBA

Wysłany: 2017-09-12, 05:44   

Część.Latam w Acebrisach Gorilla mających metalowy zawias,ruchomą rzepke kolana i bardzo duże pasy mocujące co sprawia że nie wrzynają się w nogę.Po spięciu rzepami stabilizuja kolano dosc mocno i ciezko jest je wygiąć jak bocian-takie mniejsze ortezy. Neopren wyścielajacy wypinany do prania.Rzepy jebitnie mocne.Ochraniacze są dość duże i pod spodnie wchodzą na wcisk ale na spodnie igła.Przy GLEBIE dają radę .Polecam.

To te z drugiego linku u TomkaZ.

Qba 

Wysłany: 2017-09-16, 11:30   

Glebiszcze ,twoje ochraniacze lepiej wygladaja na zywo niz na zdjeciach i sa solidne na maxa , kilka osob macało je na Dominatorze , opinie były pozytywne .Porownujac je cenowo do ochraniaczy Acerbisa za 350 zł te 150 zł jest warte dołożenia do twojego modelu.
Mam obecnie Scoyco z Aliego w tej cenie oceniam je b.dobrze. Szkoda ,ze nie miałem ich na sobie jak waliłem kolanem o glebe :) nie ciebie Gleba lecz ziemię ;-) Miałem wtedy zwykłe No Fear i cala siła uderzenia przeszła przez ochraniacz na kolano . Tu przypominaja mi sie słowa Wojcika (gosc od motocrossu)
"Dobry ochraniacz musi przejać ,rozłożyc po sobie energię uderzenia ,jesli bedzie twardzszy od kolana to dostaje kolano a nie ochraniacz " . Jest w tym logika , przykład 4 warstwy pianki w buzerach po to by rozporoszyc/przejac energię .
CYT. " Co wiecej tworwywo nie peka nawet przy konktetnym rypnieciu" wiec jesli peka to b.dobrze ...lepiej niech peknie ochraniacz niz ma dostać łekotka ,kaletka itp.
Obecnie Skoyko i orteza z szynami pod ochraniacz daje rade ale jest upierdliwe w zakładaniu i odparza mi skórę ,zbyt gruba warstwa.Puki co patrzac na cene Gorille lub Leatt c-Frame

Odpowiedz do tematu